2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bugün kontrole götürdüm kızımı. Sonunda memnun olacağım bir doktor da buldum. Ablası da hastaydı, onu da muayene ettirdim. Çok detaycı ve tatlı bir doktordu.

Benim cücük kız bu ay 850 Gr almış. 1200-1300 aldıktan sonra bu beni üzdü ama boyu 8 cm birden uzamış. Doktor bu ay boya çalışmış, kilo alımı da iyi sorun yok dedi.

Kalça ultrasonu tekrarlandı, çift bez derdimiz bitti düzelmiş açısı.

Kafasını falan harika tutuyor, sosyal tepkileri de müthiş dedi.

Rota aşısı ilk dozu oldu, 12 saat geçti henüz yan etki görmedik.

6 ay öncesi güneş kremi kullanabilir ama toplasan 2-3 marka var kullanabileceği önümüzdeki ay konuşalım dedi.

5 aylıkken oturabilir mi destekli dedim. Oturur ama maksimum yarım saat dedi. Bunu da sorma amacım tatilde yemekte falan ikide bir kalkıp gezmek zorunda kalmamaktı, sorun olmayacak belli ki alıyorum valla tatili de artık.

Gaz durumunu, uyku durumunu falan bile sordu tek tek. Benim kızın burnu 90 günün 80'ninde falan tıkalıydı, ben ablanın okuldan devamlı mikrop taşımasına bağlıyordum ama burun kanatlarının yapısı itibariyle tıkanması normalmiş. Hava makinesi, serum fizyolojik devam. Kısaca karşılıklı beğendik birbirimizi :KK70:
Ya 3. ay sanırım kilo alımı ilk 2 aya göre daha az oluyor uyanık kaldığı süreler ve hareketleri çok arttığı için 🤔 doktor yorum yaptı mı bu konuda

Bizzz bu sabah sünnet olduk🥰🤲🧿❤️
Ahhh çok Zormuş baya ağladım.. İnşallah bugünü atlatırsak daha iyi olacak 🤲🤲🤲🤲
Maşallah Rabbim damatlığınıda göstersin inşallah. Var mı tavsiyelerin bizde 1hafta sonra yaptıracağız nasipse. İilem sırasında yanında durmana müsade ettiler mi ne kadar sürdü?

ben hem mama hem meme veriyırum ama kilo alımı az çıktı doktorda her aynbir kilo olması gerekirken 600 filan:KK43: iki aylığa yeni girdik önerdiğiniz mama markaşarı varsa denicem birde kolik bebişim malum ona göre öneririseniz sevinirim😇 daha önce kullandığım sma optiproydu ama kilo aldırmamış sütümde aldırmamış belliki 🥹
Aptamıl kullanıyorum csnım 90 cc bıde emIrıyorum bence yalandan emoyor şöyle memeye saldırmıyor bır savaş ıcınde meme ile 1 ayda 1600 gram aldı

ben hem mama hem meme veriyırum ama kilo alımı az çıktı doktorda her aynbir kilo olması gerekirken 600 filan:KK43: iki aylığa yeni girdik önerdiğiniz mama markaşarı varsa denicem birde kolik bebişim malum ona göre öneririseniz sevinirim😇 daha önce kullandığım sma optiproydu ama kilo aldırmamış sütümde aldırmamış belliki 🥹
Ben de aynı dertten muzdaribim hem meme hem mama 2 ayda anca 1500 gram aldı bana yetersiz demediler hiç ama grupta ayda 1 kiloyu aşkınları gördükçe benimki neden olmuyo diyorum evet sağlıklı ama annelik… bi de 3 ayla birlikte kilo alımı azalıyo diyolar benimki hiç almıcak herhalde. ben de doktor tavsiyesiyle sma optipro kullanıyorum. Bi dönem aptamil kullandım hem gaz yaptı hem kakada zorlandı. Kakası da daha sulu ve aşırı kokulu oluyodu. Ben bu kutu bittikten sonra sma comfort aldım bi de onu denicem bakalım

Maşallah Rabbim damatlığınıda göstersin inşallah. Var mı tavsiyelerin bizde 1hafta sonra yaptıracağız nasipse. İilem sırasında yanında durmana müsade ettiler mi ne kadar sürdü?
Sagol canım benim, 🤲❤️aminn..
Evet kuzu. Eşimde. Bende.yanindaydik. Biberon götürdüm. Mama yap dediler. Az. Ölçülü..
Önce çok. Az.emzirdim. İşlemde kırmızı balık açtık sesli sonra emzik. Ver. Dedi. Doktor.. İğne sırasında Biraz. Ağladı sonra şükür. Oyalandı..
Sonra mama ile kırmızı balığa baktı çok. Az agzina ver dedi. Biberonla.
15dk.surdu kısaydı.
Hastanedeyken 20dk.sonra çiş yaptı biraz kıyamet koptu ama sonra sakinledi. Bide köpük bardak. Kesip. Koymuşlardı öyle. Yapın dediler..
Bez açınca sorun yok. Ama. Krem. Sürerken ağlıyor hemen sonra emziriyorum 🤲❤️ inşallah sizinde cook. Kolay geçsin canım.
Birde 6saat arayla calpol veriyorum ❤️rahat uyuyor.

Maşallah canım çabuk geçer inşallah ya ben de şimdi istiyorum ama eşim 3 4 yaşa kadar bekleyelim diyor. Çok ağlıyor mu bebiş sargılı mı orası nasıl?
Amin kuzumm. İnşallah..
Ya doktorumuz bezli iken kolay olur dedi bizde istiyorduk yaptırdık. Sargi yok Kuzum bardak. Koyuldu beze temas etmiyor şuan. İlk ciste baya ağladi şuan çiş yapıyor sorun yok şükür. Sadece krem. Sürerken agliyo. Hemen sürüp kapatıp meme veriyorum.

Amin kuzumm. İnşallah..
Ya doktorumuz bezli iken kolay olur dedi bizde istiyorduk yaptırdık. Sargi yok Kuzum bardak. Koyuldu beze temas etmiyor şuan. İlk ciste baya ağladi şuan çiş yapıyor sorun yok şükür. Sadece krem. Sürerken agliyo. Hemen sürüp kapatıp meme veriyorum.
Masallah çok çok geçmiş olsun 🤲🏻😊

Amin kuzumm. İnşallah..

Çok geçmiş olsun. Hiç tecrübem yok ama arkadaşlardan biliyorum 24 saat sonunda hiçbir şey yok gibi hayatına devam edecek paşa.

Sagol canım benim, 🤲❤️aminn..
Evet kuzu. Eşimde. Bende.yanindaydik. Biberon götürdüm. Mama yap dediler. Az. Ölçülü..
Önce çok. Az.emzirdim. İşlemde kırmızı balık açtık sesli sonra emzik. Ver. Dedi. Doktor.. İğne sırasında Biraz. Ağladı sonra şükür. Oyalandı..
Sonra mama ile kırmızı balığa baktı çok. Az agzina ver dedi. Biberonla.
15dk.surdu kısaydı.
Hastanedeyken 20dk.sonra çiş yaptı biraz kıyamet koptu ama sonra sakinledi. Bide köpük bardak. Kesip. Koymuşlardı öyle. Yapın dediler..
Bez açınca sorun yok. Ama. Krem. Sürerken ağlıyor hemen sonra emziriyorum 🤲❤️ inşallah sizinde cook. Kolay geçsin canım.
Birde 6saat arayla calpol veriyorum ❤️rahat uyuyor.
İlk çişi atlatmissuniz Bundan sonrası daha kolay gecer inşallah 🫠

X