2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Kızlar okudum genel olarak Dışarıya cikma olayı konuşulmuş.
Biz bi arkadaşımla genelde 2gune bir çıkıyoruz, parka vs. Hiç olmadı market gezmesi, 🤣😁
Yanıma mama Alıyorum, emzirm örtüsü de alıyorum..
Geçen gun lcw da cok ağladı mesela hemen oturduk bi yere emzirdim örtüyü takip.
Kendinizi kısıtlamayın hiç Inanin evde insan daha cook bunalıyor çocuklar bile..❤️
Az önce mesela mado ya kahve içmeye çıktık evde kıyametler koparan oğlum orda bebek arabasinda durdu, uyusu uyandı iyiydi..
Eve geldik 10.dk.gecti başladı huysuzluk.. Miz miz miz mesai kaldığımız yerden devam..
Mama disarda evet rahat gerçekten, ama memeye de çözüm bulunuyor ya..
Kesinlikle katılıyorum evde zaman geçmek bilmiyor insan daha çok yoruluyor.Dısarı çıkmak bir yere gitmek nefes gibi geliyor insana.

Benim hamileyken canım hiç istemedi tatlı, çikolata bile sayılı yemişimdir. Normalde de çok tatlıcı değilim daha çok hamur işi ve acılı şeyleri severim. Doğumdan sonra ağzımı sürmediğim sütlaçı bile aşerdim resmen o kaa durum vahim 🙈🙈🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bende de durum aynı hamileyken hiç tatlı yemeyen ben şimdi her akşam almasak yemekten sonra hemen yapıyorum

D Dr X ben solgarı sabah 3 akşam 3 kullanıyorum bana çocuk doktoru tavsiye etti hatta süt arttırmak için tavsiye edeceğim tek takviye onun dışında su ve beslenmene dikkat edeceksin dedi. Doktor bana sabah öğle akşam 2 şer dedi ama öğlenleri çoğunlukla kaçırdığım için sabah akşam içmeye başladım. İlk başta arttırdığını düşünüyodum ilk günler 30 cc sağımımı 120 lere kadar çıkardım ama geçen hafta 10 günlük hastane maceramızdan taburcu olduk o zamandan beri epey azaldı sütüm naparsam yapayım arttıramıyorum tüm düzenimiz bozuldu 30 luk günlere geri döndük
Yani devamlı kuru bitene kadar kullanacaksınız değil mi

Kesinlikle katılıyorum evde zaman geçmek bilmiyor insan daha çok yoruluyor.Dısarı çıkmak bir yere gitmek nefes gibi geliyor insana.
Vallahi eve geldik 3 saattir iki kere kaka yaptı, emzirme, gaz, kusma, gezdirme suan omuzumda emzik emiyo yatmıyor da. Evde insan daha çok yoruluyor vallahi..
Bakalim. Kacta uyuyacak

Mamanın tek iyi yanı dışarı çıktığımızda ağladığında direk biberonuna hazırlayıp verebiliyorum dışarıdayken hiç sorun çıkmadan pusetinde yatabiliyor tek güzel yanı bu sanırım mamanın
Daha cok faydası var emin ol inşallah olmazsın da dünyanın binbur türlü hali var hastalık var ilaç kullanman gerekecek aciliyet var dışarı çıkman bebeden ayrı kalman gerekecek o saatlerde mama alıyorsa ne güzel verirler mamayi sorun olmaz ama biberon almayan ya da sadece anne sütü alan bebek zor

Daha cok faydası var emin ol inşallah olmazsın da dünyanın binbur türlü hali var hastalık var ilaç kullanman gerekecek aciliyet var dışarı çıkman bebeden ayrı kalman gerekecek o saatlerde mama alıyorsa ne güzel verirler mamayi sorun olmaz ama biberon almayan ya da sadece anne sütü alan bebek zor
Evet bencede, baya faydası var..

Merhaba solgarın hangisini kullanıyorsunuz ? Bu kadar günde 9 tane mi önerdi doktorunuz ben de almak istiyorum ama bu kadar kullanabilir miyim bilmiyorum hap yutmaktan nefret ediyorum 🥲
9 değil 6 adet sabah öğle akşam 2 şer önerdi ben sabah akşam 3 er yutuyorum yutması kolay bi hap boyutu küçük ama bira mayası olduğu için kokusu kötü

Mavi seri molfix kullanıyorum, pisik ondan mi oldu acaba yaa..
Kullananan var mi?
Popo kismi Kızarmış
Bize de sarı serisi pişik yaptı pişiği geçirdim aynı dönem mecbur ıslak mendile geçmiştim o yaptı sandım ama iki gündür fark ettim ki poposu genel kızarık goonla başlamıştım ona döncem yine

Mavi seri molfix kullanıyorum, pisik ondan mi oldu acaba yaa..
Kullananan var mi?
Popo kismi Kızarmış
Ben de kullanıyorum ama çok sık değiştiriyorum pişik vs olmadı zaten bizimki haftada 1 kaka yaptığı için hiç öyle altı dolu beklediği olmuyo anlıyoruz kaka yapjnca hemen yıkıyoruz poposunu bayram sevinci edasıyla şarkılarla danslarla🤣🤣

Kızlar gece emzirmek süt üretimini artiriyormus ben yeni öğrendim, gece emzirmeye devam demiş instadaki gebeanne hesabı, mantığı şöyle kurabilirim süt hormonu olan prolaktin hormonu gece daha çok salgılanıyormus ve bebeğe daha besleyici daha kilo yapıcı oluyormus.

Sütüm sağıp verecek kadar çıkmıyor ben de keşke sadece anne sütü alsaydı diyorum sürekli kendime kabahat buluyorum ama sanırım sadece anne sütü de zor.Sanırım annelik zor

Elimle sıkıyorum süt geliyor görüyorum elektrikli.paompa bile almaya niyetlendim gibi artık artık.manuelle sagmayacam 30.cc.cikti moralim.bizuluyir ne yapayım artık.sssirdim
Eğer meme ucun hassas ise hiç düşünme bence. Ben aldım elektrikliyi boşa masraf ettim hiç kullanamadım. Aşırı acıtıyor. 😬

Eğer meme ucun hassas ise hiç düşünme bence. Ben aldım elektrikliyi boşa masraf ettim hiç kullanamadım. Aşırı acıtıyor. 😬
Evet var bebek emzikten sonra sızlıyor benim.amacim tek.cc sütüm var onu tam.ogrenmek artık.yakmayacam emsin erdiğini arkasına 60 xc mama 2 aylik.bebege 60 cc az mı sence 90 çıkarayım mı ki

X