2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Kızlar 43 günlüğüz atak haftasında mıyız neyiz iştahlı olan çocuk ne emiyor biberonla veriyorum biberonu ısırıyor az içiyor gündüz uyuyan çocuk uykuya direniyor uyumuyor hep kucakta etrafa bakmak istiyor geçiyor mu bu günler yoksa huyu mu değişti 40ndan sonra anlamadım
Bizim de 41 günlük 2 gündür uyursa sadece kucakta uyuyo o da tilki uykusu gibi gece 2 2 buçuk saat uyuyo ama uyanınca tekrar uykuya geçmek bi 2 saatimizi alıyo gündüz zaten allaha emanet hiç değilse bebek arabasıyla çıkardık o uyur ben nefes alırdım bugün o da olmadı pazardan eve koşarak geri geldik umarım ataktır da geçer kendince düzeni vardı böyle ikimiz de perişan olduk

Bnm de kanamam var canım emziriyorum ama etkilemiyormus emzirme durumunu yakınımin 2 buçuk ay kanaması olmuş,

Bide gece gündüz obur gibi yediklerimiz de sütle birlikte gidiyormuş kilo olarak kalmiyornus bende 61 de kaldım doğum sonrasında ne artiyo ne azalıyor 4. Aydan sonra emziren anne diyetine baslicam, smdi de bol salata ızgara çorba ilerlicem, incirli Kuru Erikli susamlı kuru Dutlu hocaf da yapicam günde 1 2 hurma yeter.

Aslında sütü sadece su artırır diyolar ama yine de beslenme dinlenme etkiler bence o yüzden diyet yapmicam sağlıklı beslenmemiz yeterli bence kızlar
Dinlenmek ne mümkün benim evde sürekli ayaktayım bir bebek bir ergenliğe giren bir çocuk var dünde tutturdu ona verdiğiniz değerle bana verdiğiniz değer cok.fsrkli onu seviyorsunuz bana kızıyorsunuz ya sabır bide 2 saat ona laf anlattım kime ne diyon adam kendine buyruk bir alemde yiyo içiyor yatıyor dünya yansa jmrunda değil dun al bak dedim gece 15 dakika baktığı

D Dr X ben solgarı sabah 3 akşam 3 kullanıyorum bana çocuk doktoru tavsiye etti hatta süt arttırmak için tavsiye edeceğim tek takviye onun dışında su ve beslenmene dikkat edeceksin dedi. Doktor bana sabah öğle akşam 2 şer dedi ama öğlenleri çoğunlukla kaçırdığım için sabah akşam içmeye başladım. İlk başta arttırdığını düşünüyodum ilk günler 30 cc sağımımı 120 lere kadar çıkardım ama geçen hafta 10 günlük hastane maceramızdan taburcu olduk o zamandan beri epey azaldı sütüm naparsam yapayım arttıramıyorum tüm düzenimiz bozuldu 30 luk günlere geri döndük

Dinlenmek ne mümkün benim evde sürekli ayaktayım bir bebek bir ergenliğe giren bir çocuk var dünde tutturdu ona verdiğiniz değerle bana verdiğiniz değer cok.fsrkli onu seviyorsunuz bana kızıyorsunuz ya sabır bide 2 saat ona laf anlattım kime ne diyon adam kendine buyruk bir alemde yiyo içiyor yatıyor dünya yansa jmrunda değil dun al bak dedim gece 15 dakika baktığı
Ay geçecek inşallah bu günlerde 1-2 aya düzeliriz heralde demi ya

Bebişe rağmen ben olsam koşarak giderim.😁 Bizimki de beni hiç bi yere çıkarmak istemiyor. Aman sen otur bebişine bak diyor. Ahh ahh ne zaman rahatlayacaz😅
Bizimkide keyfinden değil anacım sabah doktora bebişi götürelim oradan alışverişe gidelim ben bir daha gitmeyeyim merkeze diyor. 😅🤭

46 günlüğüz 40 dan sonra bizimde böyle oldu ne olduysa gündüzleri uykuya direniyorlar gözler kıpkırmızı ama etrafı izlemek istiyorlar evi gezidiriyorum yoksa ağlıyorlar , ana kucağında 2 saat sallıyorum uyumuyorlar etrafa bakıyorlar geri kucağıma alıyorum konuşuyorum sussam konuşmam için ağlıyorlar , evin avizelerine tavanına bakıyorlar cama bakıyorlar esniyorlar ama sıfır uyku uyusunlar diye kucağıma alıyorum kestirme yapıyorlar 30/45 dk arası o kadar kesintisiz bi 2 saat uyumuyorlar 😐 neyse gece uyuyorlar ona şükür de 🧿🙏🏻
İştah azalmıştı 40 günden 45 güne azdı 2 gündür daha iyi diğer günlere göre şükür onlar beslenmedikçe az cc içince stres oluyorum
Geçiyor artık atak haftalarıydı sanırım
Ben de böyleydim. Sürekli ağlamasın diye onu hoş tutmaya çalışıyordum. Babası öyle yapmadı. Eğer karnı toksa altı temizse ve gazını çıkarmışsa, tüm bunlara rağmen ağlamaya devam ediyorsa elini tutarak ağlamasına izin verdi. Ben tabi dayanamadım o anlarda. Başka odaya falan geçtim. Eşim ağlasa da geri adım atmadı. Ve şu an sadece bir iki dakika ağlıyor eşimin kucağında. Ama umduğunu bulamayacağını bildiği için direkt uyuyor ya da susuyor. Ama ben dayanamadığım için beni kullanıyor resmen. Yani aslında hazza alıştırınca bir daha memnun etmesi çok zor oluyor.

Ben de böyleydim. Sürekli ağlamasın diye onu hoş tutmaya çalışıyordum. Babası öyle yapmadı. Eğer karnı toksa altı temizse ve gazını çıkarmışsa, tüm bunlara rağmen ağlamaya devam ediyorsa elini tutarak ağlamasına izin verdi. Ben tabi dayanamadım o anlarda. Başka odaya falan geçtim. Eşim ağlasa da geri adım atmadı. Ve şu an sadece bir iki dakika ağlıyor eşimin kucağında. Ama umduğunu bulamayacağını bildiği için direkt uyuyor ya da susuyor. Ama ben dayanamadığım için beni kullanıyor resmen. Yani aslında hazza alıştırınca bir daha memnun etmesi çok zor oluyor.
Sizin bebeğiniz ne kadarlık bu farkındalık ne kadar sürede oluştu

Aslında babası bir yerde ilerisi için iyi yapmış ama bende dayanamam ya

Rica ederim canım ben de ecowell kullanıyordum öncesinde ama losyonu yüzüne sürmemiştim hiç şampuanını kullanmıştım yüzüne :KK43:
Aa bende şampuanı yüzüne getiriyorum tabi saçına gelince internette bioderma atoderm önermişler evde vardı onu denedim şimdi

X