2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar kalça ve göz muaynesi icin ne zaman gittiniz doktora veya ne zaman gideceksiniz ? Bize özel 40i geçince gel dedi devlet 1 aylik olunca demisti hangisine uysam ki 🤔 bide göz muaynesi cok zor diyorlar yaptiran var mi ona gore yanimda annemide gotureyim cok aglarsa ben duramam 🥲🥹

Öyle olmasın diye yarım kundak yapıp yatırmıyor muyuz?

Bence evde bebek bakmak en zoru. Dışarıda mis gibi uysallar.

Bende var, hastalık döneminde kullanıyorum günlük kullanılacak irmşey olduğunu düşünmüyorum.
Yarım kundak yapıp yatırdığım hali maalesef ama zaten sesler asıl sıkıntı o boğulucakmış gibi halleri falan şov peşinde demek ki :/

Kızlar kalça ve göz muaynesi icin ne zaman gittiniz doktora veya ne zaman gideceksiniz ? Bize özel 40i geçince gel dedi devlet 1 aylik olunca demisti hangisine uysam ki 🤔 bide göz muaynesi cok zor diyorlar yaptiran var mi ona gore yanimda annemide gotureyim cok aglarsa ben duramam 🥲🥹
Ben 40 kırkinin olduğu gün gitmistim

Yaa sizde de çıkıyor mu 🤦🏻‍♀️ ben mart grubunda yazmıştım da bazı kisilerde çıkmıyormuş bana girilen sitelere gore reklam çıkar falan demislerdi kendimden şuphe etmistim ben nereye girdim diye 😂😂😂 inci tanelerini izlemistim o sıra ondan mı çıktı falan dedim hatta 😂
Ay yok artık ne alaka girdiğimiz siteler ya. Bütün işimiz gücümüz bitti sapıklı şeyler izleyecez 😂 Tuvalete gidecek zamanı zor buluyorum 😂

Benim de derdim bitmedi yine bi dert anlatıcam ama fikir de almak istiyorum kızlar. Kızımın poposunda artık yaralaşmış döküntüler var diaper dermatit dedi doktoru. Çok hassasmış cildi o yüzden oluyormuş bez değiştirmek istiyorum çok hassas cilt için ne önerirsiniz ya da bu sıkıntıyı çeken varsa ne yaptınız da iyi geldi
Benim arkadaşımın bebeğininde poposu çok fena olmuştu. Süt ürünlerine alerjisi var dediler. Arkadaşım birçok şey yapmıştı tek işe yarayan bulgar kremi diye adı zdave krem pişiğini gidermişti. Şimdi 1 buçuk yaşında birçok gıdaya karşı alerjisi hala devam ediyor.

Biz 1 aylık kontrolünde yaptırdık sağlık ocağı 40 günden sonra demişti ama kendi doktorumuz gelmişken yapalım uğraşmayın bi daha dedi şükür sorun çıkmadı. Göz için de bi gözü daha kısık kalıyor diğeri kadar açmıyor dedim 2 ayı bi geçelim de konuşuruz dedi

Kızlar bu özel aşıları yaptıracak olan var mı biz eczaneden alıyoruz sağlık ocağına mı götürüyoruz
Çocuk dr bize de böyle kağıt verdi. Bizim çocuk dr eğer bebeklerin özel sağlık sigortası varsa sigorta şirketini arayıp sorabilirsiniz bizim Allianz özel aşıları karşılıyor ama çocuk dr gidiyorsunuz o reçete yazıyor eczaneden aşıyı alıyorsunuz hastanede yaptırırsanız aşıyı sigorta karşılıyormuş doktor dedi biz öyle yapacağız inşallah ikiz olduğu için çok maliyet çıkar her bir aşı 1500 tl civarı 5 tane özel aşı var dedi toplam 10 tane aşı olacaklar derken böyle yapabilirsiniz demişti. Ama sigorta yoksa kim yapıyor nasıl oluyor bilmiyorum tabi

Eklentiler

• IMG_4030.jpeg
    IMG_4030.jpeg
    76,5 KB · Görüntüleme: 23
Benim arkadaşımın bebeğininde poposu çok fena olmuştu. Süt ürünlerine alerjisi var dediler. Arkadaşım birçok şey yapmıştı tek işe yarayan bulgar kremi diye adı zdave krem pişiğini gidermişti. Şimdi 1 buçuk yaşında birçok gıdaya karşı alerjisi hala devam ediyor.
Çook teşekkür ederim bizim de sonumuz öyle olacak büyük ihtimalle ama hayırlısı 🙏🏻

Kalça 2. Ay olacak bizim, göz rop muayenesi 1. Ay yapıldı

Çocuk dr bize de böyle kağıt verdi. Bizim çocuk dr eğer bebeklerin özel sağlık sigortası varsa sigorta şirketini arayıp sorabilirsiniz bizim Allianz özel aşıları karşılıyor ama çocuk dr gidiyorsunuz o reçete yazıyor eczaneden aşıyı alıyorsunuz hastanede yaptırırsanız aşıyı sigorta karşılıyormuş doktor dedi biz öyle yapacağız inşallah ikiz olduğu için çok maliyet çıkar her bir aşı 1500 tl civarı 5 tane özel aşı var dedi toplam 10 tane aşı olacaklar derken böyle yapabilirsiniz demişti. Ama sigorta yoksa kim yapıyor nasıl oluyor bilmiyorum tabi
Maalesef özel sigorta yok yandık desene o zaman😅😅
Olsun canları sağ olsun bakalım 2. Ay başlayalım aşıları sanırım ilk rota aşısı oluyor

Maalesef özel sigorta yok yandık desene o zaman😅😅
Olsun canları sağ olsun bakalım 2. Ay başlayalım aşıları sanırım ilk rota aşısı oluyor
Aynen ilk rota aşısı acaba nasıl geçecek bir de 2. Ay da verem aşısı bir de 2 tane daha aşı olacak demişti sağlık ocağı yandık 2. Ayda 🤣

Göz muayenesini daha söylemedi doktorumuz.Kalça ultrasonunu 40 gün civarında yaptıracağız
Peki kac tane ozel ası oluyor biliyor musunuz ? İnternetten baktım da net yazı bulamadım 🤔
emzirme bitince karnemizin fotoğrafını çekip atayım

Annepsikologu diye bir sayfa var instada kızlar yenidoğan anneler için grup terapisi yapıyormuş perşembe günleri online 1,5 saat 750₺ çok kararsız kaldım katılsam mı acaba :KK43: kendim gibi birilerini bulursam iyi gelir belki
Canım benim arkadaşım psikolog bende de doğumdan sonra 2. Hafta başlayan bir depresyon oldu, çok zordu ruhum daralıyordu her gün ağlıyordum, arkadaşıma danıştım terapi almak konusunda, o da bana şu anda içinde bulunduğum durumun normal olduğunu bu normalin içinde günlük rutinlerin bana iyi geleceğini eğer lohusalığın bitip 40 günü aşması durumunda terapi seçeneği düşünmemi söyledi, o zamanlarda kırkın çıkmasına 20 gün falan vardı şu an o durumun üstünden iki hafta geçti bayağı azaldı, sende de gün geçtikçe azalma değilde artma oluyorsa, lohusalığın bitti ve çocuk 40 ı çıktıysa, günlük yaşantını ve bebek bakımını etkiliyorsa terapi alabilirsin ama azalıyor ve alışabiliyorsan içinde bulunduğumuz durum normal sınırlar içerisinde

Kiloyu tamamen verdim ben ama sezaryen göbeği kaldı çok fazla olmasa da biraz göbek oldu gitmedi tam bende
Ben de tamamen verdim. Eski kotlarıma falan giriyorum. Sadece karnım eskisi gibi sert değil. Kaslarım çok gevşemiş. Ben de hamilelik öncesi aktif spora gidiyordum. Eylül ayı ile birlikte yeniden başlayacağım. Kilo vermek için değil kaslarıma kavuşmak için.

Ben de tamamen verdim. Eski kotlarıma falan giriyorum. Sadece karnım eskisi gibi sert değil. Kaslarım çok gevşemiş. Ben de hamilelik öncesi aktif spora gidiyordum. Eylül ayı ile birlikte yeniden başlayacağım. Kilo vermek için değil kaslarıma kavuşmak için.
Ben de pilatese başlamak istiyorum doktoruma pazartesi soracağım kiloyu verdim gayet iyi görünüyorum ama şu ön tarafta biraz bir göbek var ama bu göbek bildiğin bildiğin et gibi fazlalık sporla gider mi bilmiyorum dokuz ay orası iyice genişledi ister istemez fazla bir et kaldı :/

X