2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
İlk bebeğimde konak olmuştu
Hindistancevizi yağını sürdüm iyice yumuşadıktan sonra tarayıp yıkadım hemen geçmişti

Benim de öyle çok fena akıyor bide neden olur ki regl kanaması diye düşündüm ama birliktelikten bi kaç saat sonra başladı bu kadar denk gelir mi ki
Ya rahim içinde kalanlar uyarılma ile gelmiş olabilir 5 gün sonra gelecekti belki uyarıldı kasıldı erken geldi

Hatta bunu yazarken hepsini çıkardı ne var ne yok
Delircem yaa..mama.değiştirdi diye mi oldu reflu mu oldu yavrum anlamadim
Benim bebeğim de anne sütü de içse mama da içse kusuyor. Doktorumuz 6. Aya kadar bebeklerde fizyolojik reflü olabiliyor sindirim sistemleri geliştikçe azalır dedi. En başlarda yoktu 1. Aydan sonra başladı bizim de biz de sma optipro kullanıyoruz ama çok nadir onu içince bazen kusuyor bazen kusmuyor ama anne sütünde her içtiğinde illaki kusuyor

Hatta bunu yazarken hepsini çıkardı ne var ne yok
Delircem yaa..mama.değiştirdi diye mi oldu reflu mu oldu yavrum anlamadim
Bizdede var geceden başladı kusması boğazında kalacak nefes alamiycak diye korkuyorum kusmalari nasıl oluyor benimkinin bazen süt kesiği bazen de normal süt gibi içtiğini kusuyor bugün her memeden sonra küstü

Ben normalde sigara içmiyorum böyle kahve yani arkadaş dertleşmesi yancı gibi tek tük içiyorum ama canım bu aralar sürekli sigara istiyor 1 tane içsem sakıncası olur mu acaba . Psikolojik olarak kötü olduğum için mi istiyor Bilemiyorum

Insallah çabuk düzelir yaa
Yavrumla ne varsa çıkarıyor..
Bide yeni güncellemeyi geldi memeyle. Kavga ediyo almak istemiyor. Nasıl Ağlıyor

Bende de böyleydi meme sorma sptamil veriyordum aptamili verdikten sonra kusuyordu her öğün mama sonrası kustu mamayı kestim anne sütü verdim sadece ama sarılık oldu mamaya başladık doktor Aptamil değiştir dedi sma comfort a geçtim çok şükür kusmadı daha hiç 20 gün oldu geçeli dün bir kez kustu onda da fazla mama verdim azcık çıkardı

Bizimde ayni bazen peynir gibi bazende su gibi çıkarıyor
Valla mama vermeye korkuyorum

Masallah olmasin
Bende bi comfort deniyim bakalım yaa

Sigarayı bilmiyorum ama kahveyi kafeinsiz tüketmenizi tavsiye ederim. Mehmet efendinin kafeinsizi var. Bir süredir onu kullanıyorum. Bebeğimin huzursuzlupunda azalma oldu resmen. Kafein sütten geçiyor bence.

Bende aynı ben içiyordum bıraktım gebelikte şimdi yine deli gibi istiyor canm

Insallah çabuk düzelir yaa
Yavrumla ne varsa çıkarıyor..
Bide yeni güncellemeyi geldi memeyle. Kavga ediyo almak istemiyor. Nasıl Ağlıyor
İnşallah memeyle kavga bizde de bazen oluyor ama gözlemlediğim kadarıyla gazı olduğunda yapıyor onu. Ama almak istememek değil de sanki içiyorum içiyorum bir şey olduğu yok der gibi çekiştiriyor mememi Gaz uyutmuyor emmek istiyor emiyor ama daha çok gaz oluyor sinirleniyor. Kusmak istiyor kusamıyor o da uyutmuyor böyle kısır bir döngü

Kısmen bnm süte karşı alerjimiz var,Diyet yapıyorum.Sedece anne sütü ile devam ediyorum. göbek fıtığımız da var zamsnla düzelir dedi.Evet çok ıkınıyor ama ben gaz diye yorumluyordum. Kaşlarda konak vardı ama geçti çok şükür

kızımın emme süresi çok kısaldı sizin de öyle mi oldu olanlar yazabilir mi lütfen 34. gün bugün. Memeler iyice sönük hissediyorum psikolojim çok bozuldu ya
Benimki de hep kısa emer en fazla 10 dk ben de acaba sütüm mü az diyordum ama bugün bi ara memeyi bıraktı bir baktım sütüm ip gibi fışkırarak geliyor demekki çekince daha da çok geliyor ayrıca büyüdüler çene kasları da gelişti. Hep kendi bırakıyor memeyi ve ağzında kenarlarda hep süt var demekki doyuyor

Benimkide memeye savaştı bugün doğru düzgün ememdi uyumamak için elinden geleni yaptı gecede aynıydı akşam oldu herkes yemek.bekliyor oturdum ağladım sinirden yok yemek as ne yaparsanız yapın diye herkes eve toplanınca yardım.bekliyorum kimsenin umurunda değil sanki eşim Allah var bulaşığı makineye koyuyor ediyor 13 yaşındaki sipa herseyi ben yapmak zorunda mıyım diyip köşeye çekiliyor sanki ne yapıyorsa okula gidip geliyormus yoruluyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…