2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Biz de kıbrıslıyuz. Ağustos ayında orada olacağız. Tam 6. Ayda. Güneşten korkuyorum bir tek. Girne fena değil ama magusada olacağız. Çocuğu sıcaktan nasıl korurum bilmem.

Ama biraz annen haklı insan dilşndekini aklındakini yaşıyor nasıl hep bebeğimiz olsun diye dua ettik şimdi iyi olalım neşeli olalım diye dua et öyle düşün sende iyi ol bebekte iyi olsun herkes geçiyor bu süreç eskisi gibi değil herşey mutlu ol bebişte sütünden mutluluk hormonu alsın

Göbeğinde fıtık var benim bebeğimin ve kafasında değil de gözlerinin üstünde kaşlarının başladığı yerlerde sanırım konak var

Hıh onu mersk ediyorum normal çeşme suyuyla yıkıyorum ardından kaynamış içme suyuyla duruluyorum ben de. Çeşme suyu zarar verir diyr düşündüğümden
Evet bende ondan kaynamış su döküyorum her tarafına mamayı koyarken çünkü çeşme sularında salgın da olabiliyor

Canım ne desem bilemedim ama geçecek ve çok mutlu olacaksın yaşadıkların, yaşadıklarımız gayet doğal seyler.

İnsta da böyle bı Dr var belki içeriklere göz atmak iyi gelebilir bende bedenimle ilgili korku yasiyorum ama daha çok yeni herşey zamanla gececek diyorum

Instagram: annepsikologu Sibel Özcan başar

Tam 4 ay bitmiş oluyor sokalim mi
Çok çok tesekkur ederim liste için

B Buffalosos canim çok haklısın benimkide kaç zamandır kucağımdan inmiyor benden ayrılmıyor memeden ayrılmıyo doymuyor bu sabah artık babasına verdim ise gitmeden bi sabah memelerim mahvolmuştu meme veremedim babası mama hazırladı veremiyor korkuyo ona verdirttim ilk defa böyle yaptım ama ne yapayım yoruldum bende ama yoksa onu çok seviyorum tırnağıyla kendi çizince bile içim parçalanıyor o gun sanki dünyalar yıkılmış gibi üzgün hissediyorum ama alışacağız insallah

kızımın emme süresi çok kısaldı sizin de öyle mi oldu olanlar yazabilir mi lütfen 34. gün bugün. Memeler iyice sönük hissediyorum psikolojim çok bozuldu ya

Kesinlikle, benim diğer ikisi topik tospikti ve sütüm hiç öyle fışkıran tazyikli değildi. Ama benimkiler ilk 6 ay 800 den aşağı kilo almamışlardı. Besleyiciydi. Süt işi bebeğin kısmeti kadar... Bunda doğumdan 5 gün sonra 200 gr kaybetmişti ama doktorumuz hiç mama demedi güzel beslen dedi. 15 gün sonra 200 almıştı yani anca doğum kilosuna gelmişti. Yine mama demedi sen güzel beslen dedi yine. 1 aylık kilosu da doğum kilosuna göre 600 gr almış ama kaybettiğine görede 800. Ebe iyi dedi bizde sorgulamadık. Bebeğin gelişimi iyi olunca. Yarın iki ay aşısı var bakalım ne kadar kilo almış.

Kızlar bir de bugün kontrolde testisin biri inmiş diğeri daha yukarıda takip edin dedi doktor 40 günlük bebek normal mi? İner mi ne yapmam gerek

kızımın emme süresi çok kısaldı sizin de öyle mi oldu olanlar yazabilir mi lütfen 34. gün bugün. Memeler iyice sönük hissediyorum psikolojim çok bozuldu ya
Normal canım emme reffleksleri gitgide güçleniyor. Bizde de kısaldı memeyi daha çabuk boşalttıkları için boş geliyordur endişe etme.

B Buffalosos Şu kendimi annesi gibi hissetmiyorum hissini bende yaşadım ilk zamanlar. Annesi değilde bakıcısı gibi hissediyordum sanki kızım benim değil de bana emanet bırakılmış gibi hissediyordum ama zaman geçtikçe kızımla yalnız kaldıkça o his kendiliğinden kayboldu artık tam anlamıyla annesi olarak hissediyorum, zaman herşeyin ilacı biraz sabır bu günlerde geçecek ve bu hallerini özleyecekmişim gibi hissediyorum

Benim kızımda 5. Gün kontrolünde 100 gr vermişti. Doktorumuz çok iyi çok kilo kaybetmemiş dedi. Her çocuk veriyor zaten ki 15. Gün doğum kilosuna ulaşması bekleniyor.

Kızlar oğlum sma optipro içiyordu omu gaz yapıyor acaba diye hipe geçtim 3 gündür.
Ya emiyor önce sonra 60cc mama veriyorum 10.15. Ya da max 20dk sonra kusuyor ama Bugün baya baya kustu yani hepsi çıktı diyebilirim.
Reflu mu oldu acaba?
Gece 4te mama verdim valla pişman oldum kusana kadar uyumadı çocuk. Kusunca rahatladi 2saati buldu uyumasi..
Anne sütü alıncada kusuyo ama çok yoğun değil böyle mamada ki gibi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…