2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Süper konu bende kaç gündür açacağım yazamadım bi türlü haziran da eğitim sebebiyle Kıbrıs’a gideceğim bebeğimle gideyim diyorum ama 6 aydan önce havuz deniz önermiyorlar olsun dedim bende kumsalda güneş aldırırım ne olacak dedim vee neler götürmem gerekir almam gerekir tecrübeli annelerden yardım
Biz de kıbrıslıyuz. Ağustos ayında orada olacağız. Tam 6. Ayda. Güneşten korkuyorum bir tek. Girne fena değil ama magusada olacağız. Çocuğu sıcaktan nasıl korurum bilmem.

Bana nasılsın diyene ağlamaya başlıyorum komşu nasılsın dedi oturdum ağladım herkes şok içinde herkese kötüyüm diyorum devamlı ağzımdan iyi bisey çıkmıyor annem kızdı herkese de kötüyüm deme diye sevmediğim bir komşu vardı markette karsılastık anneme bıraktım bebeği markete gittim nasılsın dedi çok kötüyüm çok dedim ağladım o da şok oldu muhtemelen artık birbirimize gıcık olmayız :KK43:
Ama biraz annen haklı insan dilşndekini aklındakini yaşıyor nasıl hep bebeğimiz olsun diye dua ettik şimdi iyi olalım neşeli olalım diye dua et öyle düşün sende iyi ol bebekte iyi olsun herkes geçiyor bu süreç eskisi gibi değil herşey mutlu ol bebişte sütünden mutluluk hormonu alsın 😘

Selam kızlar
Gruba bir süredir giremedim o kadar yoğunum ki
Bebeği anal kaslarını kullanamadığı için ıkınıp ıkınıp kaka yapamayan, inek sütü protein alerjisi olan ve bunun için diyet yapan/özel mama kullanan, bebeğinin yüzünde yoğun egzaması, kafasında konağı olan ve bebeğinde göbek fıtığı olan var mı
Göbeğinde fıtık var benim bebeğimin ve kafasında değil de gözlerinin üstünde kaşlarının başladığı yerlerde sanırım konak var

Hıh onu mersk ediyorum normal çeşme suyuyla yıkıyorum ardından kaynamış içme suyuyla duruluyorum ben de. Çeşme suyu zarar verir diyr düşündüğümden
Evet bende ondan kaynamış su döküyorum her tarafına mamayı koyarken çünkü çeşme sularında salgın da olabiliyor

Kızlar geldim annem vardı yanımda ara ara gidip geliyordu dün tamamen gitti biraz okuyabildim sayfaları ama bebiş durmuyor bugün sabah doktora gittik 1 ay 10 günlük 4400 olmuş kilo alımı iyi dedi doktor ben iki gündür meme veriyorum ekstra içimden geliyor süt gelmese de onu hissetmek istedim ağzının kenarlarından süt akıyor memedeyken demek ki geliyor küçüldüler ama içiyor bir şekilde..

Psikolojik olarak çok kötüyüm devamlı ağlıyorum anne gibi hissedemiyorum kendimi canımı istesinler veririm onun için dünyadaki herkesten çok seviyorum ama yapamıyorum planlı yaptık isteyerek oldu üzülüyorum anaç kişiler varken ben anne oldum diyorum bebeğim şanssız mı diyorum benim gibi sorumluluktan ağlayan annesi var.. çok zor eşim destek olsa da çocuk anneye zimmetli gibi tuhaf bisey sabah gidiyor akşam geliyor tüm gün bende çok zorlanıyorum çok ağlayan bir bebekte değil sadece kucak istiyor koyunca ağlıyor..

Hipp mamaya geri döndük smayı severek içmedi hippte severek içiyor kakasını bazen günde bir bazen iki günde bir yapıyor
Bebekli hayata alışamıyorum yatağa öylece yatıp video izlemek istiyorum işimi de yapamıyorum bilgisayar başına geçiyorum ağlıyor geri koltuğa geçiyorum dün anneme sen al diye ağladım sonra pişman oldum o da bana üzülüyor isteyerek yaptın diyor beni eşim de annem de uyarmıştı çok zor diye inat ettim :KK43: sürekli konuşuyorum oğlumla seni seviyorum ama zorlanıyorum diye sevgimle hiç ilgisi yok :KK43: ben anne gibi hissetmiyorum kendimi
Canım ne desem bilemedim ama geçecek ve çok mutlu olacaksın yaşadıkların, yaşadıklarımız gayet doğal seyler.

İnsta da böyle bı Dr var belki içeriklere göz atmak iyi gelebilir bende bedenimle ilgili korku yasiyorum ama daha çok yeni herşey zamanla gececek diyorum

Instagram: annepsikologu Sibel Özcan başar 🧜🏻‍♀️🙏🏻

Şu an havuza ben de sokmuyorum mesela ama 5 aylıkken falan gidersek sokarım havuza denize ya.

Güneş kremi bol faktörlü
Havuz mayo
Bol şapka
Bu aya uygun simit, rüzgarlı yere gidilecekse asla tenteli olmamalı. Uçup terse dönebilir.
En güzeli şey, adını unuttum kırmızı kemerleri olan bir simit ya da şu deli gibi pahalı olan kolluk var ya, ayı tutuyorsa o.

İşte burada da gayet güzel ama, en ufak aksilikte otel odasına tıkılma fikri üzüyor. Deniz havuz zaten olmaz erken daha. (Hoş geçen sene Ocak ayında girmiştik denize Alanya'da ama bu sene zor)
Tam 4 ay bitmiş oluyor sokalim mi
Çok çok tesekkur ederim liste için 😘

B Buffalosos canim çok haklısın benimkide kaç zamandır kucağımdan inmiyor benden ayrılmıyor memeden ayrılmıyo doymuyor bu sabah artık babasına verdim ise gitmeden bi sabah memelerim mahvolmuştu meme veremedim babası mama hazırladı veremiyor korkuyo ona verdirttim ilk defa böyle yaptım ama ne yapayım yoruldum bende ama yoksa onu çok seviyorum tırnağıyla kendi çizince bile içim parçalanıyor o gun sanki dünyalar yıkılmış gibi üzgün hissediyorum ama alışacağız insallah

kızımın emme süresi çok kısaldı sizin de öyle mi oldu olanlar yazabilir mi lütfen 34. gün bugün. Memeler iyice sönük hissediyorum psikolojim çok bozuldu ya

Sarılık sadece beslenmeyle ilgili değil maalesef benim ilk kızım da 15 günde yarım kilo kaybetti hatta yoğun bakıma alındı ama sarılık olmadı ikinci kızım sadece 80 gr kaybetti 3. Günden sonra direk kilo alımına başladı ama sarılık oldu dr zaten beslenmemek artırıyor ama açlıktan sarılık olmuyor dedi.
Bir de mama yiyen çocukların kilolu olduğu da artık çok eski bir görüş bence sadece sütle besleyen ama sütü gerçek anlamda yeterli olan 160 200 ml süt çıkaran annelerin bebişleri fosur fosur maşallah ha yürüyünce kiloyu dökülüyor sağlıklı bir kilo ama kilolu bebek görenin mama içiyor kesin çıkarımı çok yanlış ben de öyle sanıyordum ama etrafta gördükçe saçmalığını anladım çocuk iştahlıysa kusmuyor uyuyorsa alıyor yoksa alamıyor
Kesinlikle, benim diğer ikisi topik tospikti 🧿 ve sütüm hiç öyle fışkıran tazyikli değildi. Ama benimkiler ilk 6 ay 800 den aşağı kilo almamışlardı. Besleyiciydi. Süt işi bebeğin kısmeti kadar... Bunda doğumdan 5 gün sonra 200 gr kaybetmişti ama doktorumuz hiç mama demedi güzel beslen dedi. 15 gün sonra 200 almıştı yani anca doğum kilosuna gelmişti. Yine mama demedi sen güzel beslen dedi yine. 1 aylık kilosu da doğum kilosuna göre 600 gr almış ama kaybettiğine görede 800. Ebe iyi dedi bizde sorgulamadık. Bebeğin gelişimi iyi olunca. Yarın iki ay aşısı var bakalım ne kadar kilo almış.

Kızlar bir de bugün kontrolde testisin biri inmiş diğeri daha yukarıda takip edin dedi doktor 40 günlük bebek normal mi? İner mi ne yapmam gerek

kızımın emme süresi çok kısaldı sizin de öyle mi oldu olanlar yazabilir mi lütfen 34. gün bugün. Memeler iyice sönük hissediyorum psikolojim çok bozuldu ya
Normal canım emme reffleksleri gitgide güçleniyor. Bizde de kısaldı memeyi daha çabuk boşalttıkları için boş geliyordur endişe etme.

B Buffalosos Şu kendimi annesi gibi hissetmiyorum hissini bende yaşadım ilk zamanlar. Annesi değilde bakıcısı gibi hissediyordum sanki kızım benim değil de bana emanet bırakılmış gibi hissediyordum ama zaman geçtikçe kızımla yalnız kaldıkça o his kendiliğinden kayboldu artık tam anlamıyla annesi olarak hissediyorum, zaman herşeyin ilacı biraz sabır bu günlerde geçecek ve bu hallerini özleyecekmişim gibi hissediyorum 🥰

biz de 5. gün kontrokde 100 gram verince olay çıktı iyi bir çocuk doktoru bulmam şart hemen mama konuşuldu sağma makinesine başla dendi ve sodyum testi istendi ama ben hiçbirini yapmadım:KK43:( sürekli emiyor ne zaman sağayım :KK43: mama verirsem de red yaşarım bel
Benim kızımda 5. Gün kontrolünde 100 gr vermişti. Doktorumuz çok iyi çok kilo kaybetmemiş dedi. Her çocuk veriyor zaten ki 15. Gün doğum kilosuna ulaşması bekleniyor.

Kızlar oğlum sma optipro içiyordu omu gaz yapıyor acaba diye hipe geçtim 3 gündür.
Ya emiyor önce sonra 60cc mama veriyorum 10.15. Ya da max 20dk sonra kusuyor ama Bugün baya baya kustu yani hepsi çıktı diyebilirim.
Reflu mu oldu acaba?
Gece 4te mama verdim valla pişman oldum kusana kadar uyumadı çocuk. Kusunca rahatladi 2saati buldu uyumasi..
Anne sütü alıncada kusuyo ama çok yoğun değil böyle mamada ki gibi..

X