2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benimki de hep kısa emer en fazla 10 dk ben de acaba sütüm mü az diyordum ama bugün bi ara memeyi bıraktı bir baktım sütüm ip gibi fışkırarak geliyor demekki çekince daha da çok geliyor ayrıca büyüdüler çene kasları da gelişti. Hep kendi bırakıyor memeyi ve ağzında kenarlarda hep süt var demekki doyuyor
Mesele 10 dk emiyor bırakıyor ta koyduğunuz zman ağlamıyo mu benimki yıkıyor ortaliginsurekli mama yiyor emiyor yine koyuyorum.agliyor 60 cc mibyetmiyir ki 47 gunluk

Tam 4 ay bitmiş oluyor sokalim mi
Çok çok tesekkur ederim liste için 😘
Bence 1 yaştan önce havuza sokmayın.Hem pis hem de klorlu.Benim çocuğum havuza girdikten sonra hasta olmuştu, ateşlenmişti.Bi de çocuk havuzlarına insanlar ayaklarını bilerek sokuyor.Otellerdeki en pis havuz bence çocuk havuzları

İnşallah 🙏 memeyle kavga bizde de bazen oluyor ama gözlemlediğim kadarıyla gazı olduğunda yapıyor onu. Ama almak istememek değil de sanki içiyorum içiyorum bir şey olduğu yok der gibi çekiştiriyor mememi 😅Gaz uyutmuyor emmek istiyor emiyor ama daha çok gaz oluyor sinirleniyor. Kusmak istiyor kusamıyor o da uyutmuyor böyle kısır bir döngü
O bizde de vardı Gazi olunca yine alıyordu ya.
Dunden beri almak istemiyor ağlıyor, şimdi mama verdim. Biberonla içti sonra memeyi aldi.
Vallahi çözemiyorum yaa

Mesele 10 dk emiyor bırakıyor ta koyduğunuz zman ağlamıyo mu benimki yıkıyor ortaliginsurekli mama yiyor emiyor yine koyuyorum.agliyor 60 cc mibyetmiyir ki 47 gunluk
10 dk falan emiyor memeyi kendi bırakıyor uyukluyor sonra gaz çıkarmak için omuz ya da göğüse alıyorum 20 dk fln sonra yatırıyorum gündüz kısa kısa uyuyor ama gece bazen 3 saat falan uyuyor. Aç olsa ağlar diye düşünüyorum. Bazen de gazı çıkmıyor ya da kucakta durmak istemiyor yatırıyorum kıvranıyor ardından kusuyor rahatlıyor uykuya dalıyor. Önceleri aynı dediğiniz gibi ağladığı zamanlar oluyordu o zaman mama veriyorduk içiyordu bazen hepsini (60 lık) bazen içmiyordu 20 ya da 30 içip uyuyordu. 4-5 gündür mama vermiyoruz hiç

Ben normalde sigara içmiyorum böyle kahve yani arkadaş dertleşmesi yancı gibi tek tük içiyorum ama canım bu aralar sürekli sigara istiyor 1 tane içsem sakıncası olur mu acaba . Psikolojik olarak kötü olduğum için mi istiyor Bilemiyorum
Ben de hamilelikte bırakmıştım çok canım istediğinden haftada 2-3 tane içiyorum

O bizde de vardı Gazi olunca yine alıyordu ya.
Dunden beri almak istemiyor ağlıyor, şimdi mama verdim. Biberonla içti sonra memeyi aldi.
Vallahi çözemiyorum yaa
Bir tanıdık bana ilk 3 ay patron o o nasıl isterse öyle olacak diyordu. Gerçekten bebeklerin bir günü bir gününü tutmuyor. Memeyi almış minnoş mamadan sonra bu güzel bir şey reddetmemiş

Kızlar bir de bugün kontrolde testisin biri inmiş diğeri daha yukarıda takip edin dedi doktor 40 günlük bebek normal mi? İner mi ne yapmam gerek
Takip edin inmezse ameliyatla indiriyolar ama ameliyatı ne kadar erken olursa o kadar iyi yalı büyüdükçe sperm üretiminde sıkıntılara yol açabiliyor. Yine doktor yönlendirir tabi sizi ama ergenliği falan beklmeyin

Takip edin inmezse ameliyatla indiriyolar ama ameliyatı ne kadar erken olursa o kadar iyi yalı büyüdükçe sperm üretiminde sıkıntılara yol açabiliyor. Yine doktor yönlendirir tabi sizi ama ergenliği falan beklmeyin
1-2 ay bekleyip çocuk cerrahisine götüreceğiz bakalım inşallah iner kendiliğinden 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Allah korusun ileride sorun yasamasını istemem :KK43: ilk kez duydum böyle biseyi de bugün eşim iyice açıp baktı evet sol bariz şekilde yumurta yukarıda sağ inmiş normal duruyor

Bebeğim gece max 2 saat uyuyor alarm gibi kalkıyor uzun uyuyanlar neler yapıyorsunuz aralığı nasıl uzatabilirim kendi uyanıyor hep 2 saatte

Merhaba kızlar
1 yaş aşısı yaptıran varmı yaptırdı ise nasıl geçti.
Biz dün yaptırdık kızım dünden beri baya uyuyor emmesi azaldı ama ateşi felan yok.

Bebeğim gece max 2 saat uyuyor alarm gibi kalkıyor uzun uyuyanlar neler yapıyorsunuz aralığı nasıl uzatabilirim kendi uyanıyor hep 2 saatte

Gece gündüz ayrı yerde uyut.
Gece uyandığında tabiri caizse çok pas verme, aman canım oğluşum falan yok, emzir yedir gaz çıkar geri koy yerine.
Oda karanlık olsun.
Kaka yoksa bez değişimine hiç girme.
Ağlayıp sızlama yoksa kucağa alıp uyutmaya çalışma.

Gündüz de istediği saatte uyusun, aydınlık yerde olsun, gürültü mutlaka olsun, uyandığında bol sevinç gösterileri bol konuş hemen kucakla vs.

Gece gündüz ayrımı önemli.

Bebekler her şey yolundayken de gece mıkırdanıyor uyanıp. Aç değilse, sadece bakıyorsa vs tepki verme kendi kendine geri dalsın.

Mesela ben de tam şu an kabak gibi memede uyutuyorum. Uyandığında neden hala memede değilim diye ağlayacak. Kendi kendine yatağında uyumuş olsaydı en son hatırladığı şekilde kalacaktı ve ağlamayacaktı. Hatta muhtemelen kendi kendine uykusuna devam da edecekti.

Benimkide bu ara sürekli kalkıyor gece uyuyamıyorum hiç . Uykum hafif zaten ayrı odaya koydum vık dese uyanıyorum çok tedirgin yatıyorum 😟
Bir de canım benimkinin doğum saatine kariyer vs nasıl bir ara bakabilir misin geçen yazmıştımda gözünden kaçtı heralde 🥰
5 Şubat 14:14

Gece gündüz ayrı yerde uyut.
Gece uyandığında tabiri caizse çok pas verme, aman canım oğluşum falan yok, emzir yedir gaz çıkar geri koy yerine.
Oda karanlık olsun.
Kaka yoksa bez değişimine hiç girme.
Ağlayıp sızlama yoksa kucağa alıp uyutmaya çalışma.

Gündüz de istediği saatte uyusun, aydınlık yerde olsun, gürültü mutlaka olsun, uyandığında bol sevinç gösterileri bol konuş hemen kucakla vs.

Gece gündüz ayrımı önemli.

Bebekler her şey yolundayken de gece mıkırdanıyor uyanıp. Aç değilse, sadece bakıyorsa vs tepki verme kendi kendine geri dalsın.

Mesela ben de tam şu an kabak gibi memede uyutuyorum. Uyandığında neden hala memede değilim diye ağlayacak. Kendi kendine yatağında uyumuş olsaydı en son hatırladığı şekilde kalacaktı ve ağlamayacaktı. Hatta muhtemelen kendi kendine uykusuna devam da edecekti.
Bu bebekleri de anlamıyorum ya sorumluluk yok iş güç yok yat uyu ne ağlıyorsun 😅 of çok kıskanıyorum keşke onun yerinde olup full uyusaydım

X