2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ay kızlar benim kıza da ara ara bi öksürük güncellemesi geldi burda okumuştum bir kaç kişi daha yazmıştı acaba reflüsü mü tetikliyor bizim kızı yoksa bu haftalarda oluyor mu kimi bebeklerde tükürük vs nedeniyle bogazına birşey kaçmış gibi yapıyor çünkü
Bu aralar herkeste öksürük var sanırım. Ben de tam anlamadım hastalık mı başka bir şey mi ama burun tıkanıklığı da var bizde. O da öksürük yapıyo olabilir. Yarın sağlık ocağına götürüp soracam ama ilaç falan kullanılmaz herhalde şimdi.

doktorumuz çok uyuması için bile o açtır şekeri düşüyordur uyumuyordur bayılıyodur dedi günlerce evde kendimi yedim ağladım uyuyo diye bayram edeceğim yerde çocuğu sürekli dürttüm bu süreç yeterince zorken hepimize ekstra travmalar eklendi ne yazık ki Allah hepimizi halden anlayan destek olan insanlarla karşılaştırsın 🤗
Valla canım çok haklısın. Herkesin bi yorumu var uyumasa aç olduğu için uyumuyor, uyusa açlıktan uyuyor diyolar. Herşeyi açlığa bağlamaları çocuk biraz kilo verdi mi ya da az kilo aldı mı hemen mama dayatmasına girişmeleri beni de delirtiyor. Bırakın anne karar versin buna her anne bebeğinin dilinden anlar ne istediğini bilir bence. 🙂

Ayy sanki bizi anlatmışsın aynı ya ben de tek olmasın diye istemiştim. Aslında seviyorlar ama biraz kıskandıkları için de böyle davranıyorlar çok normal. İnşallah o dengeyi sağlayabiliriz de sağlıcakla beraber büyürler. 🥰
Zaman tanıyım biraz tahtları sarsıldı kolay değil😊 bebişle ilgili işlere onuda katın bezini kıyafetini getirsin banyo yaparken elini tutsun su döksün gibi. İlk aşamada onun yanında sevmeyin bebeği ama bu hep böyle olmamalı birkaç ay sonra yavaştan sevdiğinizi öptüğünüzü görmeli kabullenme aşamasına geçmeli. Bu dönemler fazlaca sancılı geçiyor ama sabredin oda kabullenecek. Biraz büyüdüğünde onunla oyunlar oynayacağını anlatın. Ben bebekle ilgilenirken hiç diğerini tamamen devre dışı bırakmadım bebeği emzirirken diğerine kitap okudum boyama yaptım onunla ilgilenme işini tamamen babaya vermek yanlış olur daha çok hırçınlaşır. Hep birlikte uyuttum ikisini şimdi 3.geldi hep birlikte geçiyoruz yatağa bebek memede ben onlara kitap okuyup uyutuyorum. Haftada bikaç gün yalnızca onunla vakit geçirmek için zaman oluşturun bebeği babaya devredip ikinizede iyi gelecektir

Zaman tanıyım biraz tahtları sarsıldı kolay değil😊 bebişle ilgili işlere onuda katın bezini kıyafetini getirsin banyo yaparken elini tutsun su döksün gibi. İlk aşamada onun yanında sevmeyin bebeği ama bu hep böyle olmamalı birkaç ay sonra yavaştan sevdiğinizi öptüğünüzü görmeli kabullenme aşamasına geçmeli. Bu dönemler fazlaca sancılı geçiyor ama sabredin oda kabullenecek. Biraz büyüdüğünde onunla oyunlar oynayacağını anlatın. Ben bebekle ilgilenirken hiç diğerini tamamen devre dışı bırakmadım bebeği emzirirken diğerine kitap okudum boyama yaptım onunla ilgilenme işini tamamen babaya vermek yanlış olur daha çok hırçınlaşır. Hep birlikte uyuttum ikisini şimdi 3.geldi hep birlikte geçiyoruz yatağa bebek memede ben onlara kitap okuyup uyutuyorum. Haftada bikaç gün yalnızca onunla vakit geçirmek için zaman oluşturun bebeği babaya devredip ikinizede iyi gelecektir
Valla çok güzel anlatmışsınız. Ben de öyle yapmaya çalışıyorum. Yavaştan alışmaya başladı. Bakalım büyüdükçe daha çok sevecektir🤗

Bu aralar herkeste öksürük var sanırım. Ben de tam anlamadım hastalık mı başka bir şey mi ama burun tıkanıklığı da var bizde. O da öksürük yapıyo olabilir. Yarın sağlık ocağına götürüp soracam ama ilaç falan kullanılmaz herhalde şimdi.
Ben az önce sordum. Burun tıkanıklığı ile alakalı dedi. Şu bir burundan su sıkıp diğerinden çıkan şeyi yap dedi ama ben yapamıyorum korkuyorum. Sadece sıkıp otri bebe ile çekiyorum

Selam kızlar
Gruba bir süredir giremedim o kadar yoğunum ki
Bebeği anal kaslarını kullanamadığı için ıkınıp ıkınıp kaka yapamayan, inek sütü protein alerjisi olan ve bunun için diyet yapan/özel mama kullanan, bebeğinin yüzünde yoğun egzaması, kafasında konağı olan ve bebeğinde göbek fıtığı olan var mı

Süper konu bende kaç gündür açacağım yazamadım bi türlü haziran da eğitim sebebiyle Kıbrıs’a gideceğim bebeğimle gideyim diyorum ama 6 aydan önce havuz deniz önermiyorlar olsun dedim bende kumsalda güneş aldırırım ne olacak dedim vee neler götürmem gerekir almam gerekir tecrübeli annelerden yardım

Şu an havuza ben de sokmuyorum mesela ama 5 aylıkken falan gidersek sokarım havuza denize ya.

Güneş kremi bol faktörlü
Havuz mayo
Bol şapka
Bu aya uygun simit, rüzgarlı yere gidilecekse asla tenteli olmamalı. Uçup terse dönebilir.
En güzeli şey, adını unuttum kırmızı kemerleri olan bir simit ya da şu deli gibi pahalı olan kolluk var ya, ayı tutuyorsa o.

Valla burda hava şuan gayet güzel çıkıp konyaaltında kahveni alıp gezmelik 🤭 ama bayramda hava nasıl olur bilmem yağmur yağarsa yine rezil edebilir tatili🙄

İşte burada da gayet güzel ama, en ufak aksilikte otel odasına tıkılma fikri üzüyor. Deniz havuz zaten olmaz erken daha. (Hoş geçen sene Ocak ayında girmiştik denize Alanya'da ama bu sene zor)

Bende aynısını yaşadım birliktelik sonrası hemen kanamam başladı. O günün sabahı bel ve kasık ağrım vardı o yüzden regl diye sorun etmedim ama 10 gün oldu hala hiç azalma yok hatta giderek artıyor gibi azalacağı yerde. Bikaçgün daha bitmezse doktora gideceğim sanırım
Benim de öyle çok fena akıyor bide neden olur ki regl kanaması diye düşündüm ama birliktelikten bi kaç saat sonra başladı bu kadar denk gelir mi ki

Kızlar geldim annem vardı yanımda ara ara gidip geliyordu dün tamamen gitti biraz okuyabildim sayfaları ama bebiş durmuyor bugün sabah doktora gittik 1 ay 10 günlük 4400 olmuş kilo alımı iyi dedi doktor ben iki gündür meme veriyorum ekstra içimden geliyor süt gelmese de onu hissetmek istedim ağzının kenarlarından süt akıyor memedeyken demek ki geliyor küçüldüler ama içiyor bir şekilde..

Psikolojik olarak çok kötüyüm devamlı ağlıyorum anne gibi hissedemiyorum kendimi canımı istesinler veririm onun için dünyadaki herkesten çok seviyorum ama yapamıyorum planlı yaptık isteyerek oldu üzülüyorum anaç kişiler varken ben anne oldum diyorum bebeğim şanssız mı diyorum benim gibi sorumluluktan ağlayan annesi var.. çok zor eşim destek olsa da çocuk anneye zimmetli gibi tuhaf bisey sabah gidiyor akşam geliyor tüm gün bende çok zorlanıyorum çok ağlayan bir bebekte değil sadece kucak istiyor koyunca ağlıyor..

Hipp mamaya geri döndük smayı severek içmedi hippte severek içiyor kakasını bazen günde bir bazen iki günde bir yapıyor
Bebekli hayata alışamıyorum yatağa öylece yatıp video izlemek istiyorum işimi de yapamıyorum bilgisayar başına geçiyorum ağlıyor geri koltuğa geçiyorum dün anneme sen al diye ağladım sonra pişman oldum o da bana üzülüyor isteyerek yaptın diyor beni eşim de annem de uyarmıştı çok zor diye inat ettim :KK43: sürekli konuşuyorum oğlumla seni seviyorum ama zorlanıyorum diye sevgimle hiç ilgisi yok :KK43: ben anne gibi hissetmiyorum kendimi

Bana nasılsın diyene ağlamaya başlıyorum komşu nasılsın dedi oturdum ağladım herkes şok içinde herkese kötüyüm diyorum devamlı ağzımdan iyi bisey çıkmıyor annem kızdı herkese de kötüyüm deme diye sevmediğim bir komşu vardı markette karsılastık anneme bıraktım bebeği markete gittim nasılsın dedi çok kötüyüm çok dedim ağladım o da şok oldu muhtemelen artık birbirimize gıcık olmayız :KK43:

Bende dermatolog bi arkadaşıma sordum erteleyin hocam dedi ama ben hiç ertelemek istemiyorum zaten başında da çocuk düşünüyorum diye ertelemiştim
Çocuğa zararı yoksa ben de hiç ertelemek istemiyorum bir de doğumda hamilelikte eski haline döner diyorlardı bende öyle olmadı çok rahat ettim

Kozlar yardım edin 4 gündür kaka yapmıyor ilk kez bugün çok ağladı çok sancısı var hoca 7 güne normal zor durumda kalırsan lavman ver dedi vermeli miyim nolur başına gelen yazsın
Benimde 4 gün yapmamıştı mamasına zeytinyağı koyuyordum ama işe yaramadı çörek otu yağı koydum bir öğüne ondan sonra rahatladı canım birisi de kimyon demişti onu da yaptım hangisinin faydası oldu bilmiyorum

Kızlar geldim annem vardı yanımda ara ara gidip geliyordu dün tamamen gitti biraz okuyabildim sayfaları ama bebiş durmuyor bugün sabah doktora gittik 1 ay 10 günlük 4400 olmuş kilo alımı iyi dedi doktor ben iki gündür meme veriyorum ekstra içimden geliyor süt gelmese de onu hissetmek istedim ağzının kenarlarından süt akıyor memedeyken demek ki geliyor küçüldüler ama içiyor bir şekilde..

Psikolojik olarak çok kötüyüm devamlı ağlıyorum anne gibi hissedemiyorum kendimi canımı istesinler veririm onun için dünyadaki herkesten çok seviyorum ama yapamıyorum planlı yaptık isteyerek oldu üzülüyorum anaç kişiler varken ben anne oldum diyorum bebeğim şanssız mı diyorum benim gibi sorumluluktan ağlayan annesi var.. çok zor eşim destek olsa da çocuk anneye zimmetli gibi tuhaf bisey sabah gidiyor akşam geliyor tüm gün bende çok zorlanıyorum çok ağlayan bir bebekte değil sadece kucak istiyor koyunca ağlıyor..

Hipp mamaya geri döndük smayı severek içmedi hippte severek içiyor kakasını bazen günde bir bazen iki günde bir yapıyor
Bebekli hayata alışamıyorum yatağa öylece yatıp video izlemek istiyorum işimi de yapamıyorum bilgisayar başına geçiyorum ağlıyor geri koltuğa geçiyorum dün anneme sen al diye ağladım sonra pişman oldum o da bana üzülüyor isteyerek yaptın diyor beni eşim de annem de uyarmıştı çok zor diye inat ettim :KK43: sürekli konuşuyorum oğlumla seni seviyorum ama zorlanıyorum diye sevgimle hiç ilgisi yok :KK43: ben anne gibi hissetmiyorum kendimi
Ben de hissetmiyorum. Sevgiyle ilgisi yok biliyorum. Tuhaf bir his. Ama geçecek zamanla buna inanıyorum.

İnan ben de öyle hissediyorum tek amacım onun ağlamaması tok olması temiz olması herşeyden çok onu önemsiyorum asla birisi için yapmazdım bunu ama şimdi emzirirken gözümün içine bakıyor ya yüreğim eriyor inan zamanla geliyor bu duygu ben ilk kendimi çok sorguladım ama herkese böyle oluyor sanırım bekle herşey zamanla olacak bizimde 30 yıldır yaşadığımız bir hayat vardı şimdi hiç yaşamamış gibi bu hayata adapte olmaya çalışıyoruz

X