2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benim doktorum 10 güne kadar müdahale yok dedi ama bu anne sütü alan için geçerli, mama alanda da öyle mi bilgim yok
Anne sütü alıyor ama bugün çok huzursuz hep ağlıyor en son 2 gün içinde yapınca kafasına kafar yapmıştı şimdi 4 olunca panik oldum

O değişim zor geliyor bence, sancılı oluyor.Anne olmadan önceki halimizle anne olduktan sonraki halimiz çok başka.Hem o değişim hem sıfır tecrübe ile el kadar bebeğe bakmak zorluyor.Panikten stresten hatırlamıyorum bile doğru düzgün 🤦🏻‍♀️

İlkinde kızım sarılık oldu. Hastanede öğrendik yeni sezaryen olmuşum iki büklüm duruyorum. Yere bir çöküp ağlayışım var. Of aman dünyanın sonu gelmiş.

İkinci de aynı şekilde sarılık oldu. Dedim ki "iyi bari gerçek rengi böyle değil açılacak demek ki biraz" hatta kocamla dalga geçtik, kalsak mi 2-3 gün iyice beyazlasa bu çok kara sarı diye :KK70:

İlkinde tırnağını törpülerken minik etini kızarttım. 7 sene geçti hala elime alamam törpü tırnağını falan da asla kesmem o babanın görevi.
İkinci 10 gündür hasta ya, burnunu açarken minnacık kan geldi dün. E 10 gündür günde en az 7-8 kez aspire ediyoruz ne olacaktı yani? Baktım bişi yok, tamam dedim son nefesimi verir gibi çekmeyi bırakayım sabah yine çektim nolcak yani.

Benim bir arkadaşım var, çocuklarının yaş farkı da çok, 4 çocuğu var. 3'ten sonra çarktan çıktım ben çocuklar kendi arasında büyütüyor valla diyordu.

Gerçekten ilk annelik zor. Ama geçiyor kızlar, başka bebeğiniz olmasa da çok güleceksiniz bu günlere.

Kızlar problem içerisindeyim sürekli ağlıyorum hala kabul edemiyorum hiç dönüşü olmayan bir yoldayım devamlı ağlıyorum gruba bile bakamıyorum napcam bilmiyorum
Seni çok iyi anlıyorum canım ben de öyleydim hala arada geliyor ama daha az şuan sadece yaza odaklandım ve ilk 3 ayın bitmesine. Onları hayal edip motive olmaya çalışıyorum. Eğer çok çaresiz hissediyorsan terapi falan almayı da deneyebilirsin bir ara ben düşünüyordum

biz de de ver mama diye ısrar ediyorlar ben inatla vermiyorum hata mı acaba canım :KK43:
Ben şöyle düşünüyorum sezeryan oldum sonuçta ya hiç sütüm gelmeseydi ne verecektim çocuğa illaki mama verecektim he smdi takviye ediyorum o ayrı tabi,sen bilirsin canım

Anne sütü alıyor ama bugün çok huzursuz hep ağlıyor en son 2 gün içinde yapınca kafasına kafar yapmıştı şimdi 4 olunca panik oldum
O zaman normal dedi benim doktorum.Kakasını yapmayı öğrenmesi gerek dedi, biraz zorlanıyorlar ama zamanla öğreniyorlarmış.Bizde şu an sıkıntı yok ama bilgi verdi böyle olabilir diye anlattı
Bugün hiç uyumuyor ya toplasan yarım saat uyumadı
bebek arabasında uyuyor mu? Benim kızım da asla uyumayan cinsten ama sadece arabada uyuyor 🤦🏻‍♀️aman maşallah diyeyim 🧿 sabahtan bir kere çıktım öğleden sonra tekrar çıkacağım uyutmak için 🤦🏻‍♀️

Bende de durum aynı ya :KK70:
İkinci annelik net daha keyifli ama hala düşünüyorum ilkinde neden o kadar zorlandım, kötü hissettim, ağladım?

O zaman çalışmıyordum, şimdi çalışıyorum.
O zaman ilgiyi çeken başka çocuk yoktu, şimdi var. Yarı yarıya da olsa okula götür getir, ödevi, banyosu, kursu, beslenmesi vs de haliyle bende. O zaman yaptığım tek şey bebeğe bakmaktı ve o beni muhtemelen çok hırpalıyordu. Tüm ilgiyi tek alana vermek de iyi gelmiyor bence.
O birazda ağlamaya sızlanmaya vakit bulamamaktan bence 🤣 ben 3 bebeyle tam kafayı yiyecek kıvama geliyorum ama fırsat bulamıyorum😊

Bnm oğlumda 4 günde bir kaka yapiyo tam yapiyo anne sütü%90 mama%10 karışık gidiyorum

Kizlar benim oğlan kuş gibi ötüyor 😂 lastik oyuncaklarin sesi gibi . Banyo yaptırırken su mu kaçtı ki acaba . Kulaklarına nasıl önlem alıyorsunuz yıkarken kafasını

Kızlar ben artık bebişi kucağımda gezdirmekte çok zorlanıyorum kollarım kopacakmış gibi ağrıyor bebek arabasını açtık evde onunla gezdirmeye çalışıyorum

Yazın tatile hangi ayda çıkacaksınız?

Ben ek gıdaya geçmeden halledelim okullar kapanınca hemen diyorum, kocam veririz eline salatalığı falan yemek saatinde mama sandalyesinde oturur oyalanır en azından diyor.

Bir de Antalya'dan kimse var mı aramızda? Bu bayramda bebekle gidilir mi şova gerek yok mu?
Süper konu bende kaç gündür açacağım yazamadım bi türlü haziran da eğitim sebebiyle Kıbrıs’a gideceğim bebeğimle gideyim diyorum ama 6 aydan önce havuz deniz önermiyorlar olsun dedim bende kumsalda güneş aldırırım ne olacak dedim vee neler götürmem gerekir almam gerekir tecrübeli annelerden yardım

Süper konu bende kaç gündür açacağım yazamadım bi türlü haziran da eğitim sebebiyle Kıbrıs’a gideceğim bebeğimle gideyim diyorum ama 6 aydan önce havuz deniz önermiyorlar olsun dedim bende kumsalda güneş aldırırım ne olacak dedim vee neler götürmem gerekir almam gerekir tecrübeli annelerden yardım
Ne zaman işbaşı yapacaksın canım

Yazın tatile hangi ayda çıkacaksınız?

Ben ek gıdaya geçmeden halledelim okullar kapanınca hemen diyorum, kocam veririz eline salatalığı falan yemek saatinde mama sandalyesinde oturur oyalanır en azından diyor.

Bir de Antalya'dan kimse var mı aramızda? Bu bayramda bebekle gidilir mi şova gerek yok mu?
Valla burda hava şuan gayet güzel çıkıp konyaaltında kahveni alıp gezmelik 🤭 ama bayramda hava nasıl olur bilmem yağmur yağarsa yine rezil edebilir tatili🙄

Bizde de durumlar aynı sanki büyük kızıma ihanet ediyormuşum gbi hissediyorum ama kızım kardeşi olmasını çok istiyordu olmayınca üzülüyordum smdi şükür nasip etti Rabbm ama bu sefer bebeği hiç rahat bırakmıyor guzellikle hep anlatıyoruz küçük de değil çok 1.sinifa gdiyro yüzünü kafasını seviyor bazen ayarlaymiykr kuvvetini fln kızıyoruz başlıyor ağlamaya bu sefer vicdan yapiyorm 😢😢
Ayy sanki bizi anlatmışsın aynı ya ben de tek olmasın diye istemiştim. Aslında seviyorlar ama biraz kıskandıkları için de böyle davranıyorlar çok normal. İnşallah o dengeyi sağlayabiliriz de sağlıcakla beraber büyürler. 🥰

Valla burda hava şuan gayet güzel çıkıp konyaaltında kahveni alıp gezmelik 🤭 ama bayramda hava nasıl olur bilmem yağmur yağarsa yine rezil edebilir tatili🙄
Ohh ne güzel valla ben de istiyorum tatili gezmeyi tozmayı😭İnşallah sağlıkla sıhhatle çabucak büyürler de en azından yazın bi yerlere çıkabilelim🥺

X