2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Çok şükür çok sevindim adınıza. Ne kadar emseler kardır. Sağma işi de çok yorucu gerçekten. Sağda da çoğalsa süt o memeyi de emer heralde çoğaltmam lazım bir hafta denicem bakalım olacak mı. Tek memeyle doymuyor çünkü
Düzenli sağım yapın gelir bence Allahın izniyle 🙏🏻

Ben yanıma termosla sıcak su alıyorum bide biberonun içine girecek kadar bi bardak tarzı kap. İhtiyaç halinde sıcak su ile mamayi hazırlayıp bi yerden de soğuk su bulup biberonu içine koyarak ılıtıyorum.

Ben derece ölçerli termos aldım evde sıcak su koyuyorum 8 saat sıcak tutuyor yanıma da mama ölçekli küçük bir kaba koyup mamayı alıyorum biberonla hazırlıyorum öyle direk veriyorum termodinamik su çook sıcak olursa derecesi 37 den yukarıdaysa biraz suyu biberona koyup sallayarak havalandırıyorum su biraz ılıyor öyle veriyorum çok pratik oluyor
Çok mantıklı ben de bi kupaya sıcak su koyup biberonu direkt kupanın içine oturtsam işimi görür bi termos alayım en iyisi teşekkür ederim kızlar 🥰

Sağım işi bence istikrar ister ben 2 saatte bir sağıyordum düzenli her gün sabah saklam gece tek memden 110 cc çıkıyordu her sağımda minimum 80 cc çıkıyordu. Ama ikizler olduğu için artık uykum daha ağır bastı ve sağımı bıraktım sütüm azaldı bir ara kesildi artık. Sağım yapmamaya karar verdim sadece emziriyorum vücut yeteri kadar üretse yeterli.
Benim de öyle sağım yaparken ikisi toplam 160 geliyordu sadece emzirmeye döndüm süt de azaldı gibi geldi o yüzden şimdi tekrar bi sağacağım çok azalırsa diye de korkuyorum

Çok mantıklı ben de bi kupaya sıcak su koyup biberonu direkt kupanın içine oturtsam işimi görür bi termos alayım en iyisi teşekkür ederim kızlar 🥰
Olur olur. Kupadan ziyade mika tarzı sert plastik bi kap olursa daha iyi olur. Çantaya ağırlık yapmayacak şeyler tercih ederseniz daha iyi olur. A101 den büyük kahve bardağı denk geldi plastik gibi bi sey ben onu alıyorum yanıma. Ağır şeyler boşa yük cunku.

Banyodan sonra cin gibi olan çocuğum bugün banyo yapınca 4 saatlik uykuyu banyo sonrası yaptı ve şuan uyandı bu gece şenlik var 😀 geceyi nasıl geçiriyorsunuz telefona falan bakmasam ayakta uyuyorum gece

Sağdım. 60-60 toplam 120 çıktı. Sağımı bıraktığım için azalmış B Buddy x
Sağımda çıkan miktarlara takılmamak lazım bebeğin kilo alımı normalse emince rahatlayıp ağlamıyorsa sıkıntı yoktur ben sırf moral bozmamak için sağmıyorum gerçi sağmaya vakit de yok bebeğim uyumuyor.Bebeğin emdiği miktarlar çok daha fazla çünkü o sırada anlık salgılanıyor, sağmazsam azalır gibi bir düşünceye girmeyin bebek emdiği sürece azalmaz merak etmeyin 🌺

Sağımda çıkan miktarlara takılmamak lazım bebeğin kilo alımı normalse emince rahatlayıp ağlamıyorsa sıkıntı yoktur ben sırf moral bozmamak için sağmıyorum gerçi sağmaya vakit de yok bebeğim uyumuyor.Bebeğin emdiği miktarlar çok daha fazla çünkü o sırada anlık salgılanıyor, sağmazsam azalır gibi bir düşünceye girmeyin bebek emdiği sürece azalmaz merak etmeyin 🌺
Aaaa tamam o zaman, teşekkür ediyorum 🤍

Bizim bebişin de kulak memesi kalkık.Ben çok takmıyorum ama eşim takıyor kafaya.Dr ye sorduk ilk 3 ay içinde götürmeniz gerekiyor dedi.Bizde Ankara'dayız Dr buldunuz mu acaba?
Henüz bulamadım ama bakıyorum size yazarım. Açıkçası benim takma sebebim anaokulunda çalıştığım için çocukların ne kadar acımasız olduğunu görüyorum maalesef çok dalga geçenler oluyor her ailenin yetiştirmesi farklı ve özgüveni düşük oluyor bu kadar basitse yaptırmak istiyorum

Evinde bebek tartısı olan kızlar arkadaşımın doktoru Bi yöntem uygulamış süte bakmak için. Emzirme öncesi bezle aç tartmışlar hastanede sonra Emzirmiş tekrar tartmışlar sandığından fazla içtiğini fark etmiş. Mamayı azaltmış bu şekilde denemek isterseniz diye yazayım dedim

Henüz bulamadım ama bakıyorum size yazarım. Açıkçası benim takma sebebim anaokulunda çalıştığım için çocukların ne kadar acımasız olduğunu görüyorum maalesef çok dalga geçenler oluyor her ailenin yetiştirmesi farklı ve özgüveni düşük oluyor bu kadar basitse yaptırmak istiyorum
Ben kepçe kulak estetiği oldum 18 yaşımda.. kulaklarım kepçeydi malesef çocuklar acımaz boşuna dövmüyordum kepçe diyeni 😁
Büyüdüm yaptırdım kurtuldum çok korktum çocuğumda olacak diye.. bana çekmedi allahtan ama ben yan yatırıyorum şapka takıyorum yapışsın iyice diye travma oldu bana

Kesinlikle çocuklar çok çok acımasız oluyorlar düzelebilecek birşeyse müdahale etmekte fayda var tabi

Evinde bebek tartısı olan kızlar arkadaşımın doktoru Bi yöntem uygulamış süte bakmak için. Emzirme öncesi bezle aç tartmışlar hastanede sonra Emzirmiş tekrar tartmışlar sandığından fazla içtiğini fark etmiş. Mamayı azaltmış bu şekilde denemek isterseniz diye yazayım dedim
Ben bu yöntemi ne kadar çiş yaptığıma bakmak için yapıyordum 😁

Benim komple kesik sütüm full mamayla besleniyor bir geçen gün sütüm geldi yine sonra kesildi bugün taze soğan yedim baktım ıslaklık var hemen bebeğe tutturdum 15 dk sağ 15 dk sol emdi bıraktı ağzının kenarında da süt akıyordu içti şükür vitamin 😍😍😍
Canım peşini bırakma o zaman gelecek demek ki geri, her beslenmede önce meme sonra mama yap bence en azından her öğünde uyarılmış olur göğsün. Bol su içmeye çalış ben su içmeyi hiç sevmiyorum ama su süt getiriyor bence

Kızlar birşey soracağım aşılara bakıyordum da KPA olan aşının farklı çeşitleri var heralde hangisini yapıyor sağlık ocağı acaba

Ben termosa sıcak su alıyorum
Sagdigim sütü de biberonla kısa mesafe ye o yetiyor sagdigim sütü termostaki sıcak suya koyup ısıtıp veriyorum
Uzun mesafe içinde biberonlar içersine mama koyuyorum termostaki sıcak suyu döküp soğutul içiriyorum
Evet mantıklı gerçekten bi termos arayışına gireyim ben şimdi teşekkür ederimm 🥰

Olur olur. Kupadan ziyade mika tarzı sert plastik bi kap olursa daha iyi olur. Çantaya ağırlık yapmayacak şeyler tercih ederseniz daha iyi olur. A101 den büyük kahve bardağı denk geldi plastik gibi bi sey ben onu alıyorum yanıma. Ağır şeyler boşa yük cunku.
Evet denedim benim biberon kupaya sığmıyomuş zaten plastik kase tarzı bi şey vardı diye hatırlıyorum A101de kase işimi görür

Aynıyız gerçekten buda benim ikinci benimde ilkinde yara oldu ama bu kadar acımamıştı. Dil veya dudak bağı da olunca yara oluyormuş baktırdın mı onlara. Benim kıza baktı doktor dil bağı yok dudak bağıda hafif var emmeye engel olmaz dedi. Ben mastiti önceden tecrübeli olduğum için her banyoda sıcak uygulayıp taradım göğüslerimi. O kremide deneyim bakalım. Amin inşallah
Dil bağına baktırdım yok dedi ama dudak bağını hiç duymamıştım belki bizde de vardır. Göğsünü banyo yaparken normal tarakla mı tarıyorsun aşağı doğru, onu denemedim bendeki sertlikler hiç tam olarak çözülmüyor ya çocuk zaten tam ememiyor.

X