2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
İlk kez geçen sene aldırmıştım onda hiç hissetmedim sürüntü almıştı. Ama bunda vajina girişine sanki bir şey yerleştirip açtı gibi hissettim acıttı ama bu kontrol için miydi yoksa smear almak için miydi onu bilmiyorum. Öyle dayanılmayacak bir şey değil anlık
Sevindim gerilmiştim ben de

Eh işte bi tık daha iyi diyelim. Aynı sorun bende de var benimki de azıcık açıyor. Birini biraz iyileştirdim doktorun verdiği kremin daha uzun kalması için bi memeyi daha az verdim kalanını pompayla boşalttım. Çocuk çektikçe yara iyileşmiyordu çünkü. 2 gün böyle dene belki iyi olur. Bir de iltihap kapmış olabilir antibiyotik kullanman gerekiyordur belki ben kullandım o da fayda etti.
Bende öyle yaptım bir göğsümü daha fena yapmıştı onu vermiyorum sağıyorum iyileşiyor. Hangi kremi verdi doktor acaba. Tutturmak gerçekten önemli ağzını açmadığı için ucunu bildiğin çiğneyerek alıyor o zamanda ben ölüyorum :KK43:

Sizinde bebegin gozlerinde varmı sarılık benimkinde var goz diplerinde peki bedeninde varmı? Bizimkisi zaten sarı bebek sarılıgıda olunca rengini ayırt ededemiyorum
Beniz kızımda da var hafif daha tam geçmedi ben şeyden anlıyorum poposunu silerken sarı sarı oluyor. Parmağınla vücuduna bastırında sarı sarı olursa ona sarılık diyorlar.

Arkadaşlar bebek arabası almayı düşünüyoruz, ama bu konuda hiçbir bilgimiz yok, yenidoğan için alıp ağırlaşınca kullanım zorluğu olmasın istiyoruz sizce hafif ve pratik tek elle kapanan, yenidoğandan bir kaç yaşa kadar kullanılabilecek bir ürün var mı ? Ya da sizler ne aldınız

Kızlar bebelerin gözünde perde yok bizim göremediğimiz varlıkları görebiliyorlar ya hani, kızım bana bakıp gülüyor sürekli, daha henüz etrafındaki insanları ve eşyaları net göremedikleri için bu bana bakıp gülmesi beni ürkütüyor 😁 birde gülerken bazen kahkaha atıyor çok ilginç 😁 Birde gün içinde sık sık değişik sesler çıkartıyor sanki konuşacak gibi daha erken değil mi bu sesler için
Geçen gün bende bi ürktüm 😬😬kafamın sağ tarafına bakıyordu gülüyor aayy aklım. Çıktı 🤣🤣🤣
4.5 gündür konuşunca gözümün içine bakarak gülüyor artık, 🐨
Ahahha evet o sesleri duyunca eşim diyo kalk yürü oğlum tam olsun 😬🤣

Arkadaşlar bebek arabası almayı düşünüyoruz, ama bu konuda hiçbir bilgimiz yok, yenidoğan için alıp ağırlaşınca kullanım zorluğu olmasın istiyoruz sizce hafif ve pratik tek elle kapanan, yenidoğandan bir kaç yaşa kadar kullanılabilecek bir ürün var mı ? Ya da sizler ne aldınız
Kraft nepal var bende. Puseti biraz ağır gibi ama iskeleti yada 1 yaş sonrasj kullanılan oturma bolunu gayet ideal agirlikta. Tek elle açıp kapanıyor.

Geçen gün bende bi ürktüm 😬😬kafamın sağ tarafına bakıyordu gülüyor aayy aklım. Çıktı 🤣🤣🤣
4.5 gündür konuşunca gözümün içine bakarak gülüyor artık, 🐨
Ahahha evet o sesleri duyunca eşim diyo kalk yürü oğlum tam olsun 😬🤣
Ben birde yalnızım ürküyorum geldiler yine diyorum 😂 Bizim bebeler erken yürüyüp konuşmaya başlayacaklar kesin 😂

sezeryan sonrası 40 ım çıkınca kontrolde smear alındı sizde de 40 indaki muayenede mi alındı smear.çok erken diil mi 40 ı çıkar çikmaz.?bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

Buradaki dr da kendiliğinden geçebilir çok az dedi bi de kendisi aparat takmıyormuş o yüzden takan birini mi bulsak diyorum estetik için uğraşmaktansa 3 haftada kolayca düzeltiliyormuş

Böyle bizimki.
Aparat takılabildiğini bile bilmiyordum.

Eklentiler

• IMG20240317134009.jpg
    IMG20240317134009.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 76
Kızlar bebişinin dış kulağında hafif eğrilikler olan var mı ilk aylar bi aparatla düzeltme yapılıyormuş Ankarada bununla ilgilenen doktor arıyorum bilgisi olan varsa yazabilir mi ilk ayımız geçti zaten geç kalmadan gideyim
Bizim bebişin de kulak memesi kalkık.Ben çok takmıyorum ama eşim takıyor kafaya.Dr ye sorduk ilk 3 ay içinde götürmeniz gerekiyor dedi.Bizde Ankara'dayız Dr buldunuz mu acaba?

Sizinde bebegin gozlerinde varmı sarılık benimkinde var goz diplerinde peki bedeninde varmı? Bizimkisi zaten sarı bebek sarılıgıda olunca rengini ayırt edemiyorum
Bizimkinin de gözleri geçmedi hala :KK43: vücuduna parmakla basıp rengi degisiyor mu diye bakiyorum sürekli. Hemen kızarıyor ama gözleri sarı olunca hala korkuyorum. Gerçi doktor o çok geç geçer demisti

Yine sabahtan beri uyumadı çok yoruldum 😭 ben bırakacağım sab simplexi onu vermeye başladıktan sonra daha beter oldu
Benim bu gaz damlaları hakkındaki kanaatim bu yönde oldu ilk bebeğim çok gazlıydı damla kullandım her anne gibi kurtarıcı gibi gördüm başlarda iyiydi sonra giderek çocuğu tıkamaya başladı gün içinde resmen şişiyordu sonra kusmayan çocuk sürekli fışkırtarak kusmaya başlayınca ayıktım. Malesef su bile vermediğimiz bebeklerimize bazen eziyet olabiliyor bu damlalar. Kimse yanlış anlamasın tabikide tamamen faydasını görenler vardır ama her bebekte durum aynı olmayabiliyor.

X