2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Hem emzirip hem sağdığın sütleri nasıl veriyorsun canım
5 Dk 5 dk emiyordu, sonra da sağdığım sütü veriyordum. Bir öğün emzirmesem de sağıyordum sonra veriyordum. Göğüs uçlarım acıyor bazen. Dolapta hep süt oldu şimdiye kadar. Sağma işini azaltacağım ama bu sabah 10 Dk sol, 15 dk sağ emdi doydu

Kızlar bu gece en zor gece 12den beri ağlıyor ilk kez hiç susmadan kucağımızda gezmekten pert olduk 4 saat oldu çocuk çok rahatsız neyi var anlamıyoruz ovalıyoruz gaz çıkarıyoruz ama yok psikolojim bozuldu
Gazdan 😪
Bir gece bizde o. Şekilde 4. 5 saat ilgilendik ağlıyordu çok fena.. Gaz çıkıyor ama karnında gaz olduğu için yin ağlıyordu..
Bize doktorun önerdiği nurse harveys colex iyi geldi şükür.
Yine gaz oluyor ama o derece ağlamıyor

Kızlar bebiş gün içinde 3 kere falan öksürdü. 26 günlük olduk. Bebeği öksüren var mı nedendir :KK43:
Benimkilerde öksürüyor toz kaçıyordur bazen gıdılarına kafaları düşüyor o an öksürüyor uyurken oluyor bizim genelde vücut mayışınca soluk boruları tıkanıyor o an oluyor

Aç çocuk kendini çok belli ediyor ya benimki normalde öyle kıyamet koparır gibi ağlamaz ama aç olsun memeyi açmayı beklerken bile ortalığı yıkıyor. Onun dışında sürekli memede olmak istiyor ya da yeni emmiş memeyi kendi bırakmış oluyor ama ellerini emiyor falan.
Bencede benim kızımda çok belli ediyor mesela emerken acil kalkmam gerektiğinde bi 5 dakika falan erken bıraktırayım çığlık kıyamet ağlıyor sanki hiç emmemiş gibi illa tıka basa doyacak 😁

Kızlar doktor bana mamayı kestirdi ama sütüm yeterli mi bilmiyorum kayınvalidem sürekli aç çocuk diyor çünkü benim bebe sürekli memede kalmak istiyor o da çocuk aç diyor topladığım sütü veriyorum üstüne içiyor ama bu seferde çok kusuyor bana göre sütüm yetiyor gibi geliyor bugün sağdım iki göğüsten toplam 90 cc geldi ama tam boşaltma yapmadım sürekli çocuk doymuyor aç diyor ama bu sefer çok verince de kusuyor kustuğu kesik şeklinde diye takılmıyorum ama mamaya ihtiyaç var mı diye sürekli düşünüyorum
Canım sanki sende sütüm tazyikli demiştin yanlış hatırlamıyorsam buda sütünün maşallah olduğunu gösterir. Ve bebişte yçdemekkş güzel kilo almış ki doktor bıraktırmış. Kwleri boş verin onlara göre sütünüz az, çok olsa besleyici değil, bebek ağlar al al emzir derler emzirirsin göğsünde uyur, oooo işin var bu keyifçi, göğsünde uyutma yatır, bezi az çişli olur israfçı oluruz, bezi taşmış olur, neden tez tez değişmemiş oluruz bla bla.... 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Bitmez yanii sen doktorunu dinle, zaten bir dahaki ay gerek görürse başlarsın tekrardan...

Biz, ben gazı çıkmadığına öksürdüğünü düşünüyorum, çünkü bize günde bir iki defa oluyor doğduğundan beri
Bizde de oluyor bu öksürme günde 2-3 defa. 2 farklı doktor akciğerlerini dinledi bir sıkıntı olsaydı birisi fark ederdi muhakkak o yüzden bende gaza yordum

Kızlar bebelerin gözünde perde yok bizim göremediğimiz varlıkları görebiliyorlar ya hani, kızım bana bakıp gülüyor sürekli, daha henüz etrafındaki insanları ve eşyaları net göremedikleri için bu bana bakıp gülmesi beni ürkütüyor 😁 birde gülerken bazen kahkaha atıyor çok ilginç 😁 Birde gün içinde sık sık değişik sesler çıkartıyor sanki konuşacak gibi daha erken değil mi bu sesler için

X