2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
kızlar sağmadan bu yolda ilerlemek mümkün mü en azından işe başlayana kadar emen bir bebek için
Ben sağmıyorum şu anda gerek yok bence eğer güzel emiyorsa, sağıp ne yapacağız o sütlerin ömrü maksimum 3 ay olacak. İşe başlama tarihim yaklaşınca başlayacağım inşallah sağmaya. Şu anda vaktim de yok aslında yapışık yaşıyorum kızımla.Vakit bulanları takdir ediyorum

Ben de silikon uçla veriyorum acaba sütü azaltıyor mu silikonla vermek öyle bir söylenti var. Sağmak işe yarıyor mu arttırmak için
Valla bunu bende dusunuyodum ama sutu olanin silikonlada verse sagsa da sutu oluyor yani bunu anladim bi tanidik 4 aylik olacak silikonla emziriyo sadece mama falan yok masallah tosun gibi oglu var ama benim sutum az mesela cogaldigini fazla hissetmiyorum hatta gecen gun asiri stres olmustum dun olan da azaldı elimizden bisey gelmez besleniyorum suyumu guzel iciyorum sagiyorum emzirmeye calisiyorum gittigi yere kadar artik

kızlar kv naneli şeker dedi onlar hep öyle bilirlermiş ben denedim şimdi arttı diyemem biz yeniyiz ama siz de bir deneyin :)

Ben bu çocuğun burnunu açamıyorum ya sinir oluyorum. Nebül yapıyorum aspiratörle çekiyorum az miktar su damlatıyorum yok. Ne yapacağımı şaşırdım çocuk nefes alamıyor
Benim de öyleydi canım.Abisinden kaptı gribi.1 hafta çok cebelleştim.Tıkanıp nefes alamıyacak diye nerdeyse hiç uyumadım.Dr te gitsende burnunu acıcan dıyorlar.Emmesi ve beslenmesinde sıkıntı yoksa geri gönderiyorlar eve.Bi de kandaki oksijen seviyesine bskıyorlar.Tez zaman da atlatırsın inşallah.Buhar makinesi deneyebilirsin.İçine 1 damla cold mix damlamıştım ben

Kızlar dün geceden beri gaz sancısı çekiyor, 25. Gündeyiz bundan önce sancı çekse bile kendisi çıkarabiliyordu bir müddet yardım edince ama dün geceden beri derin uykuya dalamıyor sürekli uyanıyor kucağımıza sancı gelince ağlıyor sanırım sırt üstü yatınca ağrısı çoğalıyor o yüzden kucak istiyor, bunlar kolik belirtisi mi kolik olup olmadığını nasıl anlarım

Garmastan pomat ve lansinoh karışımı en çok işe yaradı bende. Bu ikiliyle 2-3 güne aştım diyebilirim bu sorunu ama her emmeden sonra sürüp gümüş kapak kapattım
Gümüş kapak kullanıyorum birinde hiç yara falan kalmadı hala çok hassas bana da lansinohla madecassol yazmıştı çünkü benim ucu koptu resmen günde bir kez ancak sürebiliyorum

İlk bebekte biraz uzun sürüyor bir de çok emdiği için çok normal, fırsat buldukça sarı kantaron yağı içeren kremlerden sürmenizi öneririm hemen rahatlatıyor
Bende kırmızın kantaronla zeytinyağı var ikisi karıştırılıp hazırlanmış onu süreyim olmadı

Ya ben çok yoruldum hem ruhsal olarak hem beden olarak. Süt işini kafaya taktım zaten. Mama vermiyim diyorum çok ağlayınca veririm diyorum bu beni psikolojik olarak iyice etkiliyo sanki aç bırakıyomulum gibi hissediyorum. Ya acıkır ağlamazsa diyorum. Emzirdikten sonra sağım yapayım diyorum ama mama vermem gerekiyor o ara yapamıyorum. Kendime yetemiyorum bebeğime yetemiyorum. Evde 3 kedim var hiç biriyle ilgilenemiyorum 40 gün oldu bir lere kucağıma alıp sevemedim. Bebeği korumak için çıkmıyorum zaten biraz büyüsün diye yatak odasına tıkıldım kaldım 40 gündür. Ben çok kötüyüm kızlar. Annem gitti. Derbeder oldum. Napıcam bilmiyorum

Biz de son günlerde o haldeyiz aynıen son çaresiz kalıp memeye alıyorum saat başı emziriyorum ne olacak böyle bilmiyorum uyuyamıyor hiç derin

Aminn sağolun Endişelenmeyin bu sorunları yaşayan bir çok kişi varmış Rabbim korusun evlatlarımızı.Bizdeki en büyük problem emme yutma refleksinin gelişememiş olması diğer sorunlar da tuzu biberi oldu anlayacağınız.Sizi gereksiz yere korkutmak istemem yoksa Biz 27 günlüğüz.Gaz damlası olarak Biagaia verdi doktorumuz.Serum fizyolojik uygulamasını hemşire göstermişti.Bebeği yan yatırarak tüplerin yarısını bir deliğe fışkırtıyorum elimize alıp yüz üstü tutarak pat pat sırtına vuruyorum sonra aynı şekilde diğer deliğe yine pat pat.Sonra bu sefer ters tarafa yan olarak çeviriyorum aynı şekilde yine uyguluyoruz.En sonunda Otribebeyle burnunu iyice temizliyorum.Baya beyaz sümük çıkıyor katılarda dahil.Hemşire her iki deliğe arka arkaya fışkırttı ama onu beceremiyorum ben korkuyorum

C CeBilge Gaz sancısı için masaj uyguluyorum ben altını açtığımda ara sıra hem kakasını patır patır yaptırıyor hemde gazını çıkarıyor.Bir de emzirdikten en az yarım saat yada bir saat sonra yüz üstü yatırıyorum gün içinde bir iki sefer.Ama başında duruyorum muhakkak uyanık şekilde öyle güzel gaz çıkarıyor ki .https://youtu.be/p1rL9dHmhAU?si=sOw_RwWqKt_6Rq7d

Biz daha 14. Gundeyiz o gunleri gorebilecek miyiz ya zaman asla gecmiyor. Hep agliyor
Geçiyor geçmez sanıyordum ama geçiyor her gün ağlıyordum zaman gerçekten her şeye ilaç dikişlerde iyileşiyor aynı eskisi gibi oluyor hiç korkma bebiş büyüyormuş hepsi geçiyor

Bizim kontrole 2 gün var ama dayanamadım doktorumuzla konuştum şimdi. Sab simplex damla önerdi. İnşallah rahatlar kuzum

Aynı bende böyleyim çok yoruldum hem ruhsal hem bedensel olarak. Birde bayadır yalnızım dört duvar arasında çığlıklar ile mücadele etmeye çalışıyorum. Ağlamaktan gözyaşım bitti artık. Ne yapacağımı bende bilmiyorum çok çaresiz ve yetersiz hissediyorum. Resmen bitik vaziyetteyim. Keşke hepimiz aynı yerde otursaydık birbirimize destek olurduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…