2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bebeğiniz geceleri kaç saatte bir emmek istiyor?
Normalde 2 buçuk saatte uyanıyor canım ama mama verince 3 buçuk saati buluyor, ama zaten 1 de yatıp 3 te kalkiyoruz 5 te geri yatıyoruz ya ondan sonrası uykusuzluk 5 buçukta geri ayağa kalkıyor anlamıyorum sonra 8 bucuga kadar ayaktayız. 9 olmadan gene uyaniyo 8 buçuktan işte o zman cok gıcık oluyorum sersem gibi oluyorum

Kızlar bebeğim ishal oldu bende bişey yok ama onu ne ishal etmiş olabilir Dr a ne zman goturmeliyim?

Dün akşam baya kaka yapmış, sonrasında da cıvık yapmış annem dedi.

Ben bu çocuğun burnunu açamıyorum ya sinir oluyorum. Nebül yapıyorum aspiratörle çekiyorum az miktar su damlatıyorum yok. Ne yapacağımı şaşırdım çocuk nefes alamıyor
Ben de açamıyorum serum fizyolojikle yıkama yapıp aspiratörle çekiyorum biraz hafifletiyor ama açılmıyor tamamen

Ben de açamıyorum serum fizyolojikle yıkama yapıp aspiratörle çekiyorum biraz hafifletiyor ama açılmıyor tamamen
En son eşime bu doktorun sf yi boca edip ağzından burnundan su getirdikleri temizlemeyi deneteceğim herhalde. Çünkü böyle düzgün ememiyor huzursuz oluyor uyuyamıyor. sıkıntı devam etmesi temizle sonra aynı beni en çok sıkan şeylerden biri bu oldu bu süreçte

Kızlar kaç dk sağım yapıyorsunuz? Ben 8 er dk yapıyorum. Acaba ön sütü mü alıyorum? Sulu oluyor biraz çünkü. Ama 8 er dk da iyi süt geliyor şükür. Bebek tam emiyor mu burnu mu tıkalı emin olamıyorum. Boşalmıyor da o yüzden sağıyorum sonraki öğünde bebeğe veriyorum
Biberonla mı veriyorsun sağdığını canım?

feyzaben feyzaben
Canım son zamanlarda yaşadıklarımı yazdım.Ama sen doktoruna danışarak önlem al.Benim uyguladıklarıma en son gittiğim doktorumla emzirme sonrası karar verdik.Tazyik durumunda genellikle makaslama ve sağım öneriliyor ama bende işe yaramadı.Sağım yapmak sütümü ve dolayısıyla tazyiki artırdı.Makaslama yapınca da bebeğim daha çok hava yuttu.Benim şuan izlediğim yol arkama yaslanarak bebeği biraz yanlara doğru eğimli dik tutarak, ara ara memeden alıp gazını çıkarıp tekrar koyarak, sinirlendirmeden dinlendirerek emzirmek.Ağladığında sakinleştirmeye çalışıyorum öyle göğsüme koyuyorum çünkü sinirlenince daha hırslı emiyor sütte hızlı akınca bebeğim tıkanıyor.Günlük sabah akşam serum fizyolojikle burnunu açıyorum.Tıkanırsa da önce omzuma alarak sırtına vuruyorum açılmazsa yüz üstü çeviriyorum öyle vuruyorum.Sakin kalmaya çalışmak da önemliymiş inşallah hiçbirimiz yaşamayız o durumu..🤲🏻
Çok çok geçmiş olsun Rabbim evladınızla size afiyet ve şifa versin inşallah. Bahsettiklerinin bazıları benim bebeğimde de var, gaz sancısı yüzünden memede ıkınma ve dolayısıyla yutamama ve burundan nefesi tam alamama. Henüz çok ağır bir tehlike geçirmedik ama rahat ememiyor onun farkındayım. Size sorum kaç günlüksünüz, gaz damlası olarak ne kullanıyorsunuz ve serum fizyolojiyi nasıl yapıyorsunuz

Kızlar kaç dk sağım yapıyorsunuz? Ben 8 er dk yapıyorum. Acaba ön sütü mü alıyorum? Sulu oluyor biraz çünkü. Ama 8 er dk da iyi süt geliyor şükür. Bebek tam emiyor mu burnu mu tıkalı emin olamıyorum. Boşalmıyor da o yüzden sağıyorum sonraki öğünde bebeğe veriyorum
Bende sağım yapıyordum ama bu sefer de bebek boşaltamıyor ve sertleşiyor tekrar sağım yapıyorum bu sefer süt üretimi artıyor iyice bir kısır döngüye giriyoruz

Bebeğiniz geceleri kaç saatte bir emmek istiyor?
Bizimki çok değişiyor, bazen emiyor 3 saat uyuyor bazen de yarım saat sonra uyanıyor. Ben artık her şeyi gaza bağlamaya başladım çünkü gazı varsa ıkınmaktan tam ememiyor veya yorulup erken bırakıyor tam doymadan gazla yatınca erken kalkıyor, ama gazı yoksa ya da çoğu çıkmışsa tam emmişse en az 2 saat bazen 3 saate kadar çıkıyor ama işte gaz problemini çözemiyorum çıkartamıyoruz

Ben gece meme falan vermek istemiyorum artık ya meme emdiğinde yarım saat sonra uyanıyor bittim artık . Mana içince de pek farkı yok 1,5 saat ama

kızlar sağmadan bu yolda ilerlemek mümkün mü en azından işe başlayana kadar emen bir bebek için
Canım gogus agrin olmazsa sislik sertlik yoksa ve sutun yeterliyse tabiki gerek yok 😍 benim sut yeterli degil oglum da silikon ucla tam bosaltamiyor o yuzden sagiyorum gecen 1 gun sagmayi azalttim mastitin ucundan donduk 🥹 dikkat et cok kotu oluyor acısı 🥹

kızlar sağmadan bu yolda ilerlemek mümkün mü en azından işe başlayana kadar emen bir bebek için
Bana ebe bebeğin aktif emiyosa sağmana gerek yok o sütü çok olup stoklamak isteyenler çalışan anneler için dedi. Ama sütü arttırdığı için ben sağmak istiyorum artık, şuana kadar pek sağmamıştım. Her emzirme sonrası memeyi boşaltmak için sağmayı denicem ya da en azından günde 3-4 kez

Canım gogus agrin olmazsa sislik sertlik yoksa ve sutun yeterliyse tabiki gerek yok 😍 benim sut yeterli degil oglum da silikon ucla tam bosaltamiyor o yuzden sagiyorum gecen 1 gun sagmayi azalttim mastitin ucundan donduk 🥹 dikkat et cok kotu oluyor acısı 🥹
Ben de silikon uçla veriyorum acaba sütü azaltıyor mu silikonla vermek öyle bir söylenti var. Sağmak işe yarıyor mu arttırmak için

X