2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bugün 39.gün elektrikli ana kucağımız geldi ve koydum hemen, çok güzel uyudu kahvaltımı yapabildim çok mutluyum 🤪😁
Markası ne canım?
Filtre kahve içmek istiyorum ama çocuğu çok etkiler mi diye korkuyorum sizler içiyor musunuz
Bana doktor ya 1 Türk kahvesi 2 çay. Yada bir filtre kahve dedi. Fazlası bebekte çarpıntı yaparmış
Kızlar Yataş juno reflü yatağı alanlar vardı bebişler rahat ediyor mu? Benim bebiş ilk günler çok rahat ediyordu şimdi sanki içinde hiç rahat değil gibi hemen uyanıyor
Benimki Biraz iyileşinceye rahat yememeye başladı maalesef

Aynı şeyleri yaşamamoz gece boyu ıh mıh etti durdu derin uyku sıfır kusuyor istiyor veriyorum geri ksuuyor berbattı
Emzirme sonrası kaç dk gaz çıkarıyorsunuz ve dik pozisyonda tutuyorsunuz? Ben 10-15max, acaba 20 mi tutmak lazım? Memeden hiç ayrılmadığında akşamları hiç gücüm kalmıyor sırtım belim kollarım kopuyor bayılacak gibi oluyorum ☹️

Markası elele canım. Bu sabahta koydum yeni uyandığı için uyumadı ama bi 10-15 dk oyalandı.

Cidden çok güzel görünüyor baktım modellere internetten.
Sallanması nasıl, bebiş kaç kilo?

Bende Kraft Soho var, bebiş 5200 Gr ve 5. Seviyede zor sallanıyor bildiğin. Muhtemelen 7-8 kilo olduğunda asla sallamaz.
Alacak olan varsa Kraft Soho almasın, zaten gereksiz zam gelmiş o ne öyle yani asla etmez.

Markası elele canım. Bu sabahta koydum yeni uyandığı için uyumadı ama bi 10-15 dk oyalandı.
Benim de elele daha çok alıştorma sürecindeyiz bu ara.. Ana kucağının kafa yastığını şu an kullanmak istemiyorum o yüzden henüz kafasını da tam tutamıyo.. Günde 15 20 dakka alışsın diye tutuyorum o kadar para verdik bari kullana bileyim diyorum🤣

Bende Kraft Soho var, bebiş 5200 Gr ve 5. Seviyede zor sallanıyor bildiğin. Muhtemelen 7-8 kilo olduğunda asla sallamaz.
Alacak olan varsa Kraft Soho almasın, zaten gereksiz zam gelmiş o ne öyle yani asla etmez.
Benim kız 4 kilo 1 de sallıyorum sallanması iyi

İlk kızım hiç 1 kilo almamıştı benim 1 ayda.
Kurban kesicem yeterki alsın dediğim ay 990 Gr almıştı dalga geçer gibi.
İkinci kızım 30 günlükken 4230'du bugün 52 günlük 5200 olmuş. Oh be sonunda.

Pek emzirmediğimi düşünüyordum ben ama 5*90 mama veriyorum, bayağı da emiyormuş demek ki.

Bu arada evet hoşçakal mutfak tartısı, selam kucakta normal tartıya çıkma keyfi.

Emzirme sonrası kaç dk gaz çıkarıyorsunuz ve dik pozisyonda tutuyorsunuz? Ben 10-15max, acaba 20 mi tutmak lazım? Memeden hiç ayrılmadığında akşamları hiç gücüm kalmıyor sırtım belim kollarım kopuyor bayılacak gibi oluyorum ☹️
Valla bende öyle kulunçlarım sızlıyor artık bende sizin gibi 15 dk falan bazen uyursa göğsümde ben de yaslanıyorum biraz daha bekliyorum yoksa mümkün değil çok tutmak yani bu ne illet birşey gerçekten çocuk da kustugundan yediğinden birşey anlamıyor bende öyle üzülüyorum emzirmeye korkar oldum

Canım 15-20 dk çok değil mi ben en fazla 5 dk yapıyorumdur

Evet sanki yatmak istemiyor içinde gibi. Sizinki kaç günlük sığıyor mu içine ?
20günlük sığıyorda içine çok gömülüyor sanırım bu rahatsız ediyor. Hareket ettikce de aşşağı kayıyor hatta acaba ben mi yanlış kullanıyorum diye internette görsellere baktım ama yok yani

Benim kız 4 kilo sağlanması iyi şu an bizimki de kraft soho

20günlük sığıyorda içine çok gömülüyor sanırım bu rahatsız ediyor. Hareket ettikce de aşşağı kayıyor hatta acaba ben mi yanlış kullanıyorum diye internette görsellere baktım ama yok yani
Benim kide sevmiyor aynı şekilde ben mi yanlış yatırıyorum dedim yok yani yatmıyor .Battanşye filan koydum altına yine rahat etmedi

Bugün pusetine koyup biraz salladım hemen uykuya daldı farklı bir uyku alternatifi oldu bizim için .Bir sonra ki seviye galiba bebek arabasını komple içeri alıp evde gezdirmek

Sallanması iyi 5 modu var. En son geçen hafta 4.600’dü rahat sallanıyor

Kahve içtiğim günler bebeğim çok huysuz oluyor benim artık cesaret edemiyorum onun yerine yeşil çay içiyorum 1-2 gündür daha sakin bir bebek var sanki bakalım

Ayy kızlar az önce oğlum sırtına kadar yapmıştı ilk defa banyo lavabosunda yıkadım insallh bi yerine zarar vermemisimdir bi yerini bi yere carpmamisimdir

Benim de elele daha çok alıştorma sürecindeyiz bu ara.. Ana kucağının kafa yastığını şu an kullanmak istemiyorum o yüzden henüz kafasını da tam tutamıyo.. Günde 15 20 dakka alışsın diye tutuyorum o kadar para verdik bari kullana bileyim diyorum🤣
Ben yastığını kullanıyorum zaten çok dolgun olmadığı için rahatsız etmiyor. Bizimkide öyle kısa bir sürede olsa duruyor yemek ve kahve molası iyi oluyor 😁

X