2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Emzirirken bi el sürekli bebeğin ensesinde sanki bizim orası ekstra çöktü tüm dertlerim bitti ya şimdi de kafa şekline takayım 😂 ne zaman şekillenmeye başlıyo bizim hala arkaya doğru çok uzun 25 günlük olduk

Emzirirken bi el sürekli bebeğin ensesinde sanki bizim orası ekstra çöktü tüm dertlerim bitti ya şimdi de kafa şekline takayım 😂 ne zaman şekillenmeye başlıyo bizim hala arkaya doğru çok uzun 25 günlük olduk
Canım hiç kafaya takma benimkide öyle... Ben ortancadan tecrübeliyim kafası o kadar arkaya uzunduki şoka girmiştim. İlk doktor randevusunda daha ben sormadan doktorumuz bizi uyardı çocuğun kafası çok güzel sakın etfarı dinlemeyin, doğumda olması gereken kafa şekli bu, zamanla kendi şeklini alacak dedi ve çok fazla kafa üstü yatırma dedi. Ve oğluşumun kocaman çok güzel bir kafası var şimdi 😍🥰
Mesela eşimi kafa üstü yatırmışlar arkası düz 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Canım hiç kafaya takma benimkide öyle... Ben ortancadan tecrübeliyim kafası o kadar arkaya uzunduki şoka girmiştim. İlk doktor randevusunda daha ben sormadan doktorumuz bizi uyardı çocuğun kafası çok güzel sakın etfarı dinlemeyin, doğumda olması gereken kafa şekli bu, zamanla kendi şeklini alacak dedi ve çok fazla kafa üstü yatırma dedi. Ve oğluşumun kocaman çok güzel bir kafası var şimdi 😍🥰
Yan mı yatıralım kafa üstü yatmamak ne demek 🙈

Grubun güzin ablası ilan ediyorum sizi 😄tecrübelerle hepimize yetiyorsunuz çok sağolun 🤗

bizde aynı durumdayız bugün gaz damlası alıcam da herkes şu ss teki damladan memnun onumu alsam acaba diyorum
Sibsimplex ben dün başladım haftada bir kaka yapan çocuk bugün iki kez yaptı damlayla ilgili mi bilmiyorum. Gaz konusunda da rahattı şükür. Kiraz çekirdeği patik ve kemerde yapıyorum sabah akşam

Kuzum gazdan uyuyamıyor 45dakikadan uzun uykumuz yok, sancıdan emmek istiyor en başa dönüyoruz 😓 bu gazlar ne zaman bitiyordu ya 3ay mıydı
Sibsimplex ben dün başladım haftada bir kaka yapan çocuk bugün iki kez yaptı damlayla ilgili mi bilmiyorum. Gaz konusunda da rahattı şükür. Kiraz çekirdeği patik ve kemerde yapıyorum sabah akşam

Açıklama var mı yatan para için...
Emzirme ödeneğine hak kazanan sigortalılardan sigortalılığı sona erenlerin, bu tarihten başlamak üzere 300 gün içinde çocukları doğarsa, sigortalı kadın veya eşi analık sigortasından yararlanacak erkek, doğum tarihinden önceki 15 ay içinde en az 120 gün prim ödenmiş olması şartıyla emzirme ödeneğinden yararlandırılır

Anneler, bir kaç gündür akşam 9-9:30 gibi başlayan ağlama krizleri sabaha kadar uyutöuyordu bizi. Ne yapsak çözüm bulamamıştık. Bugün tüm gün ayaklarını sıcak tuttuk. İki çorap giydi. Örtüsünün içine sıcak su tırbası koyduk. Ve sık sık sırtına karnına masaj yaptık. 2:30-3 saatte bir emzirdim. Onun dışında memede uyuma alışkanlığını kırmak için almadım memeye. Hatta genelde babası ilgilendi. Sonra tam ağlama krizine gireceği saat yıkadık. Köpükledik. Gevşedi. Uykuya geçebilsin diye yattığı yere babasının traş makinesini koyduk açtık. Böylece hem beyaz gürültü oldu hem de yattığı yere titreşim verdi. Odanın ışıkları çok kısıktı. Ağlama krizine girmediği gibi inanılmaz derin bir uykuda. Az önce emzirmek için uyandırmaya çalıştım. Uyanmıyor. Yani bu tüm gün yaptığımız şeylerle mi ilgili yoksa bugünlük bir mucizemiydi bu bilemiyorum. Deneyimimi paylaşmak istedim aynı sorunu yaşayanlar için. Mümkün olduğunca ayaklarını ve karnını sıcak tutun. Masajı eksik etmeyin. B

Merhaba kızlar bir konu hakkında sizden yardım isticem🥺
Sorum şu sağım yapıp sütü çoğalan tecrübeli annelerimiz var mı varsa kaç günde sağım yaptınızda sütünüz çoğaldı.
Benim bebeğim ilk iki ay çok iyi anne sütü emiyordu sütüm yetiyordu ve baya da kilo alımı fln güzeldi fakat bu bir aydır anne sütünü reddediyor. Sebebi de kaynanamın sütün yetmiyor mamaa ver diyip psikolosimle oynamasından kaynaklı mama vermemle başladı. Şimdi de sütüm azaldı ve yetmiyor sanırım. Sağım yapıcam ama sağım yaparsam kaç günde sütüm artar ve sütümün artması için ne yapmalıyım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Gerçekten sütümün azalması beni çok etkiliyor sadece anne sütü ile beslenen bebişleri gördükçe. Sütüm var kesilmedi. Ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum:KK43:

90 cc içiyor 1 buçuk saatte bir kalkıp istiyor bekletiyorum çok olur diye vermiyorum sıfır uykuylayım iki gündür berbat haldeyim ya
İki gündür benimki de uyumuyor esnemekten ağzı yırtılacak ama yok uyumuyor. Sütüm yok denecek kadar az mecbur mama veriyorum ben de 3 saatte bir acıkan çocuk iki gündür saatte bir istiyor sonra da kusuyor sonra yeniden istiyor perişanım🤦🏻‍♀️

İki gündür benimki de uyumuyor esnemekten ağzı yırtılacak ama yok uyumuyor. Sütüm yok denecek kadar az mecbur mama veriyorum ben de 3 saatte bir acıkan çocuk iki gündür saatte bir istiyor sonra da kusuyor sonra yeniden istiyor perişanım🤦🏻‍♀️
Çok fenayım Suan günlerdir uykusuzum saat başı istiyor uyumuyor uyusa da 1 saat içinde uyanıyor deliksiz uyku diye bi şey kalmadı kafayı yiyecek gibi hissediyorum hiç iyi değilim

Bizim mesai de başladı, meme aldı yetmedi mama yedi sonra yine ağladı yine meme aldı, hala susmuyor 😔 13 günlük olacak yarın

Çok fenayım Suan günlerdir uykusuzum saat başı istiyor uyumuyor uyusa da 1 saat içinde uyanıyor deliksiz uyku diye bi şey kalmadı kafayı yiyecek gibi hissediyorum hiç iyi değilim
Biz dün yıkadık, yıkanmaktan hoşlanmıyor ama yorulur güzelce uyur diye düşünüyodum uyumadı🤦🏻‍♀️ beyaz gürültüyü denedim fön makinesiyle ama gözlerini dahi kapatmadı anlamıyorum karnı tok gazı çıkmış altı temiz ama çocuk uykuya inanılmaz direniyo. Şu görsel gibi geziniyorum

Eklentiler

• IMG_3066.jpeg
    IMG_3066.jpeg
    36,3 KB · Görüntüleme: 27
Mümkün olduğunca ayaklarını ve karnını sıcak tutun. Masajı eksik etmeyin.
Bende bu gece deniyorum bu şekilde kiraz çekirdeği kemeriyle karnını ve ataklarını sıcak tutuyorum çok şükür kesintisiz uyuyor ıkınmadan rahat geçiyor uykuları uyanınca yine başlıyor ıkınma gaz sancısı uyanınca bir zortluyor zaten anlamıyorum bir de bebekleri 22-24 derecede uyutun diyorlar bizi. Yattığı oda 25.5 derece anca rahat uyuyor

Son düzenleme:
X