2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar mama yapmak için termos aldınız mı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı ben cezveyle su ısıtıp göz kararı ayarlıyorum ısıyı dışarıda nasıl yapacağız bilmiyorum

Bebeğe göre değişiyor heralde bize de Mustela iyi geldi hemen geçiriyor kızarıklığı

Bende silikonu bırakırken bazen silikonla bazen silikonsuz emziriyordum . Böyle devam dersen bence tamamen bırakırsınız yakında . Biz 10 gündür falan hiç silikon kullanmıyoruz
Gerçekten mi hadi inşallah ya. Peki emme gücü nasıl bana silikonla daha kuvvetli çekiyomuş gibi geliyor. Alışır mı silikonsuz kuvvetli emmeye

B Buffalosos canım ben şimdi baktım da devletin verdiği doğum parası ilk çocuk için 300 2. İçin 400 3. Ve sonrası için 600 diyor sana yatan para başka birşey olmasın, birde başvuru istiyor, sen başvuru yapmış mıyım?

Son düzenleme:
Kızlar valla ben ağlama krizlerine bi çözüm buldum sanki baktım olacak gibi değil açtım halay kucağımda halay çekiyoruz müzikle duruyor o ritim sallanma iyi geliyor sanki kesin öneriyorum
Bende kucağımda bazen dans ediyorum bakıyorum uyuyor gerçekten işe yarıyor ama yerine koyduğum an geri uyanıyor alıştı iyice

Deneyeyim ben de teşekkürler

Islak mendil kullanmadım hiç hep pamuk kullanıyorum doktora da gösterdim pişik dedi zaten ama ne kullansam fayda etmedi

Ya kızım saçını çekip çekip ağlıyor kendini uyandırıyor uyutmuyor dr söyledim saçlarını kes diyor eldiven takıyorum ağlıyor ya da burnunu kapatıyor şapka takıyorum kafada durmuyor ellerini kundak yapıyorum ıkınıp kızarıp ağlıyor imdat yani niye yapıyor anlamıyorum eli hep saçında sımsıkı tutup çekşyor

Kızlar selam, silikonla emme konusunda benim de canım cok yandı ama bu işin özü sabır ve çocuğa travma yaratmadan bırakmaya çalışmak. En büyük motivasyonum ise bebeğin kendi sütümü emiyo silikonla veya silikonsuz çok şükür.

Ben şöyle yaptim, ilk iki hafta neredeyse hep silikon kullandık arada denesem de bırakmaya kıyamadım çok ağladı çenesi güçsüzdü vs bekledim. 3. haftalarda yavaş yavaş tutturmaya çalıştım olmadı sağlık ocağına gittiğimde hemşire memen çok dolu olduğunda bebek tutamaz hafif yumuşak olsun önden 3 5 dk sağ öyle tuttur dedi denedim gerçekten de yumusakken tuttu ve emdi. İlk başta takiyordum silikonu hem ucu çıkıyordu hemde yumusuyordu memem sonra çıkarıp kendi mememi tutturuyordum alıyordu

Derken sonra ucunu kestim dekiklerden ince iki ince çizgi oluşturdum sütüm daha hızlı aktı normal meme gibi, 3 4 gün sonra ortasını iyice kestim delik yaptım daha da güzel emdi.

Daha sonra ise eğer çok sis değilse direkt alıyor mememi. Çok doluysa da önden silikonla dolgunluğu alıp öyle verjyorum mememi.

Sonuç olarak silikon kullanımını kendi avantajima çevirdim YouTube da videolar da var kızlar izleyin bide memenin ucunu değil kahverengi aerola denen kısmı komple çenesinden ağzına yerleştirin hem sizin canınız acımıyor hemde daha vakumlu emiyor. İnşallah en kısa zamanda bırakırız silikonlari

Benimki de öyle hep yoluyor saçını yüzünü de yoluyor hep sinirli

Bebeği tüylü doğup da tüyü dökülen var mı, benim oğlumun alnında sırtında ve üst kollarında bildiğiniz kıl gibi tüyler var, 3 haftayı bitirdik hala dökülmedi

51 günlük, duruyor tüyler. Muhtemelen ileride kendine yaptığı en büyük yatırımı lazer epilasyon olacak

Ben doğumda bebeği görünce ağlayamadım bile öyle tüylü kapkara görünce
İlk çocuğum bembeyaz tenli, masmavi gözlü sarışın çıkınca alnı-sırtı bile tüyle kaplı kapkara bir şey beklemiyorsunuz haliyle. Yukarı çıkardıklarında kızım da olay yaratmış, bu doğru bebek olamaz karıştı mı ne oldu niye zenci bu diye. Başka doğum yok bu kesin kardeşin diye zor ikna etmişler ben çıkana kadar.

Dökülür falan dedik, yok gün 51 bebe esmer ve saç fırçası gibi tüylü

(En komiği, duşta yukarıdan su akarken tüyleri dalgalanıyor. Of çıldırıyorum gülmekten)

Alev oğuz kutlu

Bugün 39.gün elektrikli ana kucağımız geldi ve koydum hemen, çok güzel uyudu kahvaltımı yapabildim çok mutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…