2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bezler ve kremler konusunda bu kadar kesin konuşulamaz bence…hangi bebeğe hangisi yarayacak belli olmuyor ben ilk bebeğimde pişikten çok çektim her bezi denedim en iyi gelen bez prima harmonie ve molfixin sarısı oldu mesela..Harmonie aşırı pahalı olduğu için bir süre sonra almayı bıraktım molfix kullandım çok da memnundum şimdi kızıma da molfix ile başladım sıkıntımız yok şu an 🙏🏻

Bezler ve kremler konusunda bu kadar kesin konuşulamaz bence…hangi bebeğe hangisi yarayacak belli olmuyor ben ilk bebeğimde pişikten çok çektim her bezi denedim en iyi gelen bez prima harmonie ve molfixin sarısı oldu mesela..Harmonie aşırı pahalı olduğu için bir süre sonra almayı bıraktım molfix kullandım çok da memnundum şimdi kızıma da molfix ile başladım sıkıntımız yok şu an 🙏🏻
Size katılıyorum her bebeğin cildi ayri her bez her bebeğe gitmiyor önemli olan bebeğe uygun bezi bulmak bence de

Ben de prima premium kullanıyorum ama biraz fazla kalsa o da pişik yapıyor benimki aşırı hassas galiba

Peki ne kadar veriyorsunuz
Süt sağıyor musunuz
Sizde durumlar nasıl
Emmek istemiyor o yüzden sağıyorum. Günde 1 2 defa sağıyorum, 30la 100cc arası çıkıyor toplam. Sağma miktarını artırmak istiyorum çünkü emzirme sürem çok azaldı. Mama da 60la 150 arası değişiyor. Ama genelde 90la 120 cc arası mama/süt veriyorum. Gece 2 öğünde de emzirmiyorum uykusu açılmasın diye. Memeden süt gelmeyince çok ağlıyor çok bağırıyor.

Benim silikon uçla içiyor kendi meme ucumu alamıyor canım kullandığım biberon chicco anti kolik çok memnunum
Merhaba sizinle bebişimizin doğum tarihleri aynı 9 şubat ve benimki de memeyi silikonla alıyor sadece. Çıplak memeyi vermeyi denediniz mi benimki asla almıyor ağlıyor çok fena. Nasıl aşacağız bu sorunu :KK43:

Ya sanırım tok diye almamış az önce emzirdim emdi ama yine de bi sure enjektöre geri döndüm 🙏🏻🤲🏻🥰 benimde hem philips Avent Hemde lansinoh var
Philips hangisi fotoğrafı var mı ? benim de güya yavaş akışlı ama hala meme reddi yaşıyoruz ki bence lökür lökür içiyorda yani yavaş gelmiyor gibi geldi bana

Merhaba sizinle bebişimizin doğum tarihleri aynı 9 şubat ve benimki de memeyi silikonla alıyor sadece. Çıplak memeyi vermeyi denediniz mi benimki asla almıyor ağlıyor çok fena. Nasıl aşacağız bu sorunu :KK43:
Silikon uç ile nasıl veriyorsunuz yani memeye tam olarak nasıl yapıştırıyordunuz benim asla durmuyor mesela memede

Ucum tam olmadığı için debeleniyor artık zorlamıyorum silikon uçla veriyorum ama sütüm pek yok zaten komple kesildi kesilecek gibi artık :/

Philips hangisi fotoğrafı var mı ? benim de güya yavaş akışlı ama hala meme reddi yaşıyoruz ki bence lökür lökür içiyorda yani yavaş gelmiyor gibi geldi bana
Benimki o kadar yavaş geliyor ki bize hiç azalmıyor geliyor hatta emzirmek daha kolay geliyor bana onu vermekten yukarda linkini paylaştım, belki de sizin bebeğinizin çene kası daha kuvvetlidir

Emmek istemiyor o yüzden sağıyorum. Günde 1 2 defa sağıyorum, 30la 100cc arası çıkıyor toplam. Sağma miktarını artırmak istiyorum çünkü emzirme sürem çok azaldı. Mama da 60la 150 arası değişiyor. Ama genelde 90la 120 cc arası mama/süt veriyorum. Gece 2 öğünde de emzirmiyorum uykusu açılmasın diye. Memeden süt gelmeyince çok ağlıyor çok bağırıyor.
Sağma miktarını arttırırsanız sütünüz artar. En azından 3 saatte bir

Bebeği tüylü doğup da tüyü dökülen var mı, benim oğlumun alnında sırtında ve üst kollarında bildiğiniz kıl gibi tüyler var, 3 haftayı bitirdik hala dökülmedi

Ben de bırakmak istiyorum ama olmuyo çıplak memeyi tutmam istemiyo sinirleniyo sıkıp süt çıkarıyorum emsin diye sütü yalıyo bırakıyo silikonu bıraksam çok rahat edicem hem hijyen açısından hem de gazı da arttırdığını düşünüyorum

Ben de bırakmak istiyorum ama olmuyo çıplak memeyi tutmam istemiyo sinirleniyo sıkıp süt çıkarıyorum emsin diye sütü yalıyo bırakıyo silikonu bıraksam çok rahat edicem hem hijyen açısından hem de gazı da arttırdığını düşünüyorum
Kesinlikle yıka kurumasını bekle hijyenik kullanmaya çalış çok yorucu. Ama şöyle bir durum var dün tüm gün silikonsuz emdi. Akşam ne olduysa aldıramadım çıldırdı mecbur silikonu tekrar taktım. Niye böyle anlayamadım ya vermemem mi lazım bi aldıysa ama çıldırıyor bu sefer napsam durduramıyorum

Kesinlikle yıka kurumasını bekle hijyenik kullanmaya çalış çok yorucu. Ama şöyle bir durum var dün tüm gün silikonsuz emdi. Akşam ne olduysa aldıramadım çıldırdı mecbur silikonu tekrar taktım. Niye böyle anlayamadım ya vermemem mi lazım bi aldıysa ama çıldırıyor bu sefer napsam durduramıyorum
Ben de geçen hastanede verdim çok acıkmıştı silikonu unutmuşum tuttu emmeye başladı oldu galiba dedim eve geldik sanki aynı bebek değil asla tutmadı ağlarken kendinden geçti sanki zehir verdim

Bende silikonu bırakırken bazen silikonla bazen silikonsuz emziriyordum . Böyle devam dersen bence tamamen bırakırsınız yakında . Biz 10 gündür falan hiç silikon kullanmıyoruz

Benim gibi bebeği 1 saat arayla emen ve hemen kusan sonra yine emmek isteyen var mı ya? Gücüm kalmadı artık içtiğini çıkarıyor sonra 1 saat geçmeden yine içmek istiyor kısır döngüye girdik çok huzursuz atak dedikleri şey böyle bir şey mi acaba 6. Haftadayız

X