2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bize 40 ı çıkınca gelin dediler

Kendinizi hırpalamayın bu kadar stresiniz bebeğide sütünüzüde etkiler. Kendinize zaman tanıyın alışacaksınız elbet. Herkes yapıyor sizde yapacakaınız çünkü çok güçlüsünüz.
5ve 2 yaş kızlarım var doğumun ertesi günü hasta oldular o günden beri sistematik olarak hastalanıyorlar 2 yaş diş çıkartıyor sabaha kadar ağrı kesiciye rağmen 10dkbir ağlayarak uyanıyor bebeğin gazı oluyor kakasını yapamıyor 4 gündür gündüzleri uyuduğum 1 saatlik uykuyla duruyorum eşim çok yoğun çalışıyor yemek temizlik hepsi bende. Bütün bunlara rağmen mutlu ve huzurluyum şuan bunu yaşamam gerekiyorsa isyan etmeden anın tadını çıkartmaya çalışıyorum. Çünkü hepsi geçip gidiyor ve siz bu günleri bile özlüyorsunuz.
Kilo vererek kazanan siz olmuşsunuz zaten ne mutlu☺ bizimde çekilmedi kalça ultrasonu ama dikkatli şekilde daha çok cenin pozisyonunu kullanarak hareket yaptırıyorum birazda 3.nün rahatlığı sanırım bendekiçok minnaklar evet ya kayıp gidiyor yastıktan top gibi olup kollarını boynunun altına koyuyorum ben yada başın iki yanına uzatıyorum. Bizimki çok seviyor sancısı varsa hemen rahatlayıp uyuyor o pozisyonda uzun süre tabi ben başından ayrılamıyorum öyle uyursa

2 Şubat doğumluyuz doktor 40 ı çıksın gelin dedi

Bebişi kusan güzel anneler geçen gün farkettiğim birşey oldu sizinlede paylaşayım. Oğlum hastalanmıştı genzi doluyordu sürekli sf sıkıp aspire ediyordum 2saatte bir. İlk günler birşey olmadı ama hiç kusmayan bebeğim sf sıkınca bir miktar mideye giderse kusmaya başladı. Sizlerdrde belki etkiliyordur

Kızlar bebeğim çok huzursuzdu hani diyorum ya uyuma, yemek yeme dışında Herşeyden sıkılıyordu beni bir de emmiyor o nedenle gak dese meme guk dese meme durumu da yok. Yani ya uyuyacak ya yemek yiyecek ya da oyalayacaksın ama yenidoğan çok oyalanmıyordur da. Herneyse bana bu durum kolik dedi. Bende ama hocam saatlerce aralıksız ağlama yok dedim o da öyle olmasına gerek yok ha sancısı olan bebek koliktir dedi.

Ya masallah bizimde az kaldı cok heyecanlıyım
Kutlayacak mısınız
Biz memleket dişindayiz arkadaşlar sağolsun kutlayalım dediler organizasyon yaptık ama çok salgın var herkes hasta olunca iptal ettik
Banyomuzu yapıcağız da ekstra kutlama yapmayız canım

Kızlar otomatik mama makinesi baby brezza almayı düşünen ya da kullanan var mı
Ayy çok pahalıymış o kadar paraya yazık geldi bana ben böyle bi şeyin varlığından bile haberdar değildim açıkçası mama çoğunlukta mı gidiyorsunuz diye düşündünüz

Neler yapılıyor kırkta siz yapmıştınız Moni moni
Hic özel bi sey yapmadım. Sadece kızımı yıkadım normal ardından bende abdest aldım. Doğum sonrası kılmayı istediğim şükür namazım vardi banyo sonrasi namazımı kıldım. Kızımı kucağıma aldım birlikte dua ettik sonra gezmeye gittik.

Masallah aynısı valla sütün ne alemde
Bugün yarım saat kadar emzirdim emiyor ama doymuyor 60 - 90 cc kadar mama hazırladım içti üstüne yetmiyor süt maalesef bitti bitiyor artık iki lokma bile gelse vitamin diye veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…