2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
minnosu canım neden o kadar test yaptı. Bizimde göbeğimiz düştükten sonra zıpınımız kan lekesi oluyordu. Bizde 5 6 gün sonra götürdük. Doktor gümüş nitrat ile yaktı. 1 tane daha K vitamini iğnesi yaptı. Hiç bir sorun kalmadı. Benim diğer ikisinde de sarı sarı akıntı geliyordu. Onları sadece yakmıştı doktorumuz.

Canım bu süreçte hiç dra götürdün mü? Kolikten ziyade bana bir ihtimal alerji durumu olabilir diye düşündürdü sizin durumunuz. Benim kızlarımda vardı alerji büyük kızımda anlattığın gibi ağlardı bağırsaklarına zarar verdiği için ağrısı oluyordu.
Beslenmesi nasıl? Alerjik durumu düşündürecek bir belirtisi var mı?

Bu süreçte yakma işlemi yapmadılar mı gümüş nitratla? Oğlumun göbeği 18.günde düştü göbek çevresi kırmızı renk almıştı dr beni telaşlandırdı baya düştü fıtık çıktı içi hep ıslak kaldı sarı akıntı vardı kuruyamadı yok enfeksiyon yok başka sorun mu var derken ısrarla yakmasını istedim başka türlü geçmeyecek diye ikna ettim yakıldı bütün sorunlar bitti.
Bazen drları anlamakta zorlanıyorum minicik bebek ilk etapta yaksalar bakteri üremezdi yavrum şimdi ilaç kullanacak
Bende herşeyi yiyorum. Tek farkettiğim karnabahar ve portakal yediğimde çok fazla üst gaz oluyor bebeğimde. Sürekli geğirme halinde oluyor bikaç saat onları azalttım sadece.
Birde süt içmiyorum bebeğimde bariz kabızlık yapıyor

Portakalı gebe iken hergun yerdim ama doğum olduğundan beri 1 2 tane yedim. Asitli olduğu için gazı arttiriyomus. Süt içmiyorum ama yoğurt ayran peynir tüketiyorum. Bi ara süt ürünlerinin hepsini cikartmistim bu sefer çok halsizlik oldu zaten baklagiller ve bazı sebzeleri de yemiyodum gaz olur diye. Cok besinsiz gıdasız kalmistim. Karnabahar dogumdan beri yemedim ama yemiyiyim bari. Bi kaç gün önce barbunya yapıp yedim. Bi fark olmadı kızımda. Yeşil mercimek deniycem bugun. Bulgurda etki etmedi. can geldi bedenime bi şeyler yemeye başlayınca. Gaz olur diye resmen işkence ettirdiler bana

Ben korkumdan birşey yemiyorum ona rağmen gazı fazla, aylık kontrole haftaya gideceğiz gidince soracağım çok işkence oluyor böyle ye dese de sanırım yiyemem yine içim rahat etmez

Uyanmıyo diye tribe girdiğim günlerden nolur uyusun diye yalvardığım günlere ışınlandık çok kötü gaz sancısı var çocuğun ya beslenme sınrası gaz çıkarırken uyanıyo nasıl olcak böyle benimki sadece memede uyuyo onda da gazını alıyım derken açılıyo bilinci

Bugün 40imiz cikiyor.
Canım oğlum geceden kutlamalara başladı anasini 2saat uyuttu sadece
Kaka, meme, gaz, pirt, kusma derken uyku falan kalmadı
Ya masallah bizimde az kaldı cok heyecanlıyım
Kutlayacak mısınız
Biz memleket dişindayiz arkadaşlar sağolsun kutlayalım dediler organizasyon yaptık ama çok salgın var herkes hasta olunca iptal ettik

Ben büyük kızım alerjikti o zaman süt ürünleri ve alerji yapabilicek daha bir sürü gıdayı çıkarmıştım hayatımdan. Peynir ve yoğurt aşığı biri olarak inanılmaz zorlandım hayat enerjim kalmadı sonrada zaten vücudum vitaminsiz kaldı çok iyi anlıyorum o yüzden. İlk bebekte her şey ilk tecrübe olunca çok zorlanıyor insan 2. Ve 3. De kendi halinde büyüor neredeyse bebişler öyle bir rahatlık geliyor
Baklagilleri ve lahanayı çok tüketiyorum mesela bir değişiklik yok gazda.
Gaz olayı biraz şöyle henüz çok küçükler vücutta hareket yok sürekli yatar pozisyonda olunca atması zor oluyor haliyle. Ben bolca hareket ettiriyorum. Mesela uyandı yataktan alıp hemen bacakları hareket ettirir karna itersem çok rahat çıkartıyo. Beslenme sonrasıda kucakta sürekli hareket ettiriyorum. Bol bol sağa sola çeviriyorum yatarken birde yüz üstü yastık üzerine yatırıyorum bacaklarını zorlarken hemen çıkıyor ne varsa.

Benim bedenim çok uzun zamandır vitaminsiz gibi. Gebelik sekeri vardi o zamanda herseye dikkat etmem gerekirdi doğum oldu ilk zamanlar ani doğum şoku ile ne olduğumu bilemedim sonra sütüm inmeye başlayınca anneler onu yeme bunu içme diye başladı. Bi ara esim netten bakmış süt ürünleri gaz yapar diye onu da yasakladılar. Et ürünlerini hiç sevmem kaldı mı kuru ekmek zaten bebeğin tüm bakımı bende iyice duskunledim. Doktor allahtan sorun olmaz dedi de herkes sustu çevremde. Tabii ben gene dikkat edicem ama kısıtlı besinle beslenmek işkenceden başka bi sey degil. Zaten hazırda bedenimiz süt üretmek için bizi fazlasıyla yoruyor bide beslenmemek fena ediyo. Hoş bu sayede doğum öncesi kiloya da inmiş oldum

Hareket ile gaz ilişkisini bende fark ettim. Beslenme sonrasi kızımı omza alıp ayağa kalkıyorum hafif tempo ile yürüyorum aynı zamanda pat pat vuruyorum çok kısa sürede cikiyo. Bacak egzersizi yapmak için sabirsizlaniyorum valla. Kalça ultrasonu çekilse bi içim rahat etse masaj düzeni de olusturucam. Yüz üstüne yatirinca bi kaç dk sonra huysuzlaniyo henüz kolları tam güçlenmedi sanirim ama gene de yatiriyorum. Biraz daha büyüse daha uzun süre yatiricam yastıkla felan ama hala minnak geliyo bana

Benim efem burnu çok tıkalı arada öksürüyorum yavrum abisinden bulaştı galiba bide gelen gidenler oldu hepsi ağzını burnunu cekiyordi çok sinir oldum ya sabahı sabah ediyoruz tikanikliktqn aspiratör ile acıyorum bir rahatlıyor sinusleri dolu galiba pazartesi kontrol var kg alıp almadığına bakılacak bu hafta çarşamba kırk oluyoruz şimdi benim ki 1 subat doğumlu ama şubat 28 çekti 1 şubattan itibaren kırk gün saydım bj hafta kalça cikikiligi kontrolü var yaptıran var mı doktor ne zamn çağırdı sizleri cikiklikla ilgili

Hemofiliden bile şüphelendi baktı neden kapanmadı kapanmalıydı dedi
Gümüş nitratı sordum granül olursa yakıyoruz gerek yok yakmaya dedi
K vit bir daha yaptı hala devam edince kültür aldı baktı bakteri üremiş

Neden yakmadı ben de anlamadım uygun değil dedi başka neden olabilir dedi o yüzden
Şimdi ilaç yazacak işte

Canım bende annemin gittiği ilk gün çok ağlamıştım sonra kendime geldim . Kendini üzme sütün de etkilenmesin

Of pilim bitti kızlar . 9dan beri mama,meme,gaz,alt değiştirme döngüsünde gidip geliyoruz gücüm kalmadı valla. Bir yandan ev pis uyuyup dinlensem mi evi mi temizlesem ne zaman normale döneceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…