2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bizim de gaz fena damla kullanıyor musun ben nurse harveys kullanıyordum san simplex deneyeceğim ama. Bide rezene vereceğim bugün bakalım etki edecek mi
Aynıyız nurse kullanıyordum bugün ilk kez 5 damla sap verdim bir de onu deneyeyim diye 42 günlüğüz şu an inanılmaz kötü geçiyor günler kaka sayımız günde 1 e düştü sürekli uyanıkken ağlıyoruz muhtemelen sancısı var gece 2 saat uyurdu aralıklı 40 dakikaya düştü

Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya
Ben de aynı durumdayım 30u tam göremiyorum bile Bi de millet teselli edeceği yerde sen çabalamadın triplerine giriyor 4 lt su bestlak anne çayı lactamil helva kuru dut hoşaf boza sürekli yeyip duruyorum emzirme de en az 2 saate bir zaten daha ne yapacam Ben annemler bile mama alıyorum diye sen süt artıracağın yerde mama mı alıyorsun diyor çocuk açlıktan mı ölsün ne yapayım istiyor millet delircem ya süt konusunda Bi tane destek olan görmedim herkes kendini kötü hissettiriyor

Ben de aynı durumdayım 30u tam göremiyorum bile Bi de millet teselli edeceği yerde sen çabalamadın triplerine giriyor 4 lt su bestlak anne çayı lactamil helva kuru dut hoşaf boza sürekli yeyip duruyorum emzirme de en az 2 saate bir zaten daha ne yapacam Ben annemler bile mama alıyorum diye sen süt artıracağın yerde mama mı alıyorsun diyor çocuk açlıktan mı ölsün ne yapayım istiyor millet delircem ya süt konusunda Bi tane destek olan görmedim herkes kendini kötü hissettiriyor
Ay eskiler var ya hiç konuşmasın nişasta yedirirlerdi bebeklere bulamaç şimdi bizim mamalar kat kat daha sağlıklı 🙏🏻

Benim kv hastanede "aaa sütün var, harika geliyor" diyen hemşireye "YOK YAA SÜTÜ" dedi. Ki vardı gayet sezaryenden önceden beri akıyordu.

Kocam da "tabi hemşireden çok sen biliyosun anne zamanında bizi niye nişastayla büyüttün o zaman?" demişti sjdjsjdj o arada çocuğun ağzının kenarından süt akıyor ama...

(Ki akmayabilirdi de, ben en baştan mama verdim hiç hedefim sadece anne sütü vermek olmadı. Direkt biberona da alıştırdım. Yani beni vurabileceği yer asla orası değildi düz şov yapıyordu)

Sonra kv bir kaç kez daha sordu. Ben de sütle alakalı lakap taktım ona şakayla. Kocasının bile hoşuna gitti kaldı öyle sütlü lakabıyla...

Daha sormuyor süt falan.

Oturup kavga etsem ağlayacak millet ona destek olacak ben ağlatmış cadı gelin olucam, hiç ciddiye alamam dalga geçer yoluma bakarım valla. Umursanmamak daha çok üzüyor onları :KK70:

Aynen en yakının kırıyor. Dün bebeğim memeden ayrılmak istemedi. Annem iyice yalancı emzik yaptı iyi kötü süt de geliyo diyo. Ya motive etmek yerine olan sütümü de kaçırcak

Çok biliyor onlar mamalar çok güzel günümüzde anne sütüne en yakın içeriği yapmaya çalışıyorlar gayet de sağlıklı sen onları duymamaya çalış mama vermesen mama ver diye baskı yaparlar emin ol…memnun edemezsin illa bir sinir edecekler

Bütün sonuçlarımız pazartesiye çıkmış olacak çocuk gastro ve çocuk hastalıkları uzmanı değerlendirecek. Özelde bakılan sonuçlar için ikisi de endişelenecek birşey olmadığını söylediler, pazartesi sürecimiz kesinleşecek. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim iyi ki varsınız 🌺

Bütün sonuçlarımız pazartesiye çıkmış olacak çocuk gastro ve çocuk hastalıkları uzmanı değerlendirecek. Özelde bakılan sonuçlar için ikisi de endişelenecek birşey olmadığını söylediler, pazartesi sürecimiz kesinleşecek. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim iyi ki varsınız 🌺
Güzel haberlerle gel canım çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💖

Çok şükür canım pazartrsi de bütün endişeler sonlanır inşallah hayırlı haberler alırsınız geçmiş olsunn 🌸

Aynıyız nurse kullanıyordum bugün ilk kez 5 damla sap verdim bir de onu deneyeyim diye 42 günlüğüz şu an inanılmaz kötü geçiyor günler kaka sayımız günde 1 e düştü sürekli uyanıkken ağlıyoruz muhtemelen sancısı var gece 2 saat uyurdu aralıklı 40 dakikaya düştü
Sende rezene kimyon dene çay kaşığı ile

Kızlar bebeklerin izin elleri soğuk mu, bizimki eldiven varken iyi ama çıkarınca soğuk oluyordu. Eldiveni çıkardık. Ben uyurken yarım kundak yapıyorum uyanınca ellerini çıkarınca sıcak ama sonra soğuyor ama buz gibi soğuk yani 🤔🤔
B Buffalosos bende az önce bebenin altını açtım, sanki pırtıyla kaka yapmış az bişey ama oda sarı yeşil karışık, üşütmüş olabilir diye düşündüm ben

Kızlar bebeklerin izin elleri soğuk mu, bizimki eldiven varken iyi ama çıkarınca soğuk oluyordu. Eldiveni çıkardık. Ben uyurken yarım kundak yapıyorum uyanınca ellerini çıkarınca sıcak ama sonra soğuyor ama buz gibi soğuk yani 🤔🤔
B Buffalosos bende az önce bebenin altını açtım, sanki pırtıyla kaka yapmış az bişey ama oda sarı yeşil karışık, üşütmüş olabilir diye düşündüm ben
Yeşil renk kakanın normal olduğunu söylemişti doktor

Evet hemen soğuyor eldiven çıkınca. El ayak hemen üşüyor bizde de

X