2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kaka yaptı iki günden sonra
Hardal sarısı ama yer yer yeşiller var korktum ne oluyor
Mama ve anne sütü karışık olduğunda normal diyorlar

Evet canım bugün. Tetkikler yapıldı hala yüksek çocuk gastroya yönlendirdi.
Canım çok geçmiş olsun kaçırmışım hangi değerleri yüksek minnoşun rabbim Şafi ismiyle şifa versin

Mama ve anne sütü karışık olduğunda normal diyorlar

Canım çok geçmiş olsun kaçırmışım hangi değerleri yüksek minnoşun rabbim Şafi ismiyle şifa versin
Amin inşallah sagol 🙏🏼🌺 Karaciğer enzimleri yüksek geldi ‘ast,alt,ggt’ bunlar yüksek

Kızlar bebeklerin izin elleri soğuk mu, bizimki eldiven varken iyi ama çıkarınca soğuk oluyordu. Eldiveni çıkardık. Ben uyurken yarım kundak yapıyorum uyanınca ellerini çıkarınca sıcak ama sonra soğuyor ama buz gibi soğuk yani 🤔🤔
B Buffalosos bende az önce bebenin altını açtım, sanki pırtıyla kaka yapmış az bişey ama oda sarı yeşil karışık, üşütmüş olabilir diye düşündüm ben
Bizimde öyle aynı tarif ettiğin gibi eldiveni çıkarınca soğuyor.

Bi de sıcaklık konusunda bizim ev 25 25,5 arası. Zıbın takım üzerine yelek şapka bir kat ince battaniye ile geziyor uyanıkken uyurken peluş battaniye. Bi gün fazla geldi uyanıkken ince battaniye örtmeyim dedim sürekli pırtt pırtt ve ıkınma başladı sarılık kontrolünde de ağlarken bayağı yüksek sesle gaz çıkarınca ebe de bebeği üşütmüşsün dedi yine sarmaya başladım mevsim de kış diye hiç içime sinmiyor
Bizim ev 24 derece . Kendi zıbın tulum ve tek kat müslin örtüyle uyuyoruz. O da göbekten aşağısı.. gazımız yok.

Bütün sonuçlarımız pazartesiye çıkmış olacak çocuk gastro ve çocuk hastalıkları uzmanı değerlendirecek. Özelde bakılan sonuçlar için ikisi de endişelenecek birşey olmadığını söylediler, pazartesi sürecimiz kesinleşecek. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim iyi ki varsınız 🌺
Çok sevindim canım insallah her şey tertemiz mis gibi çıkacak çok çok geçmiş olsun 🤲🏻🙏🏻🤲🏻😍

Bizimde öyle aynı tarif ettiğin gibi eldiveni çıkarınca soğuyor.
Kızlar bebeklerin izin elleri soğuk mu, bizimki eldiven varken iyi ama çıkarınca soğuk oluyordu. Eldiveni çıkardık. Ben uyurken yarım kundak yapıyorum uyanınca ellerini çıkarınca sıcak ama sonra soğuyor ama buz gibi soğuk yani 🤔🤔
B Buffalosos bende az önce bebenin altını açtım, sanki pırtıyla kaka yapmış az bişey ama oda sarı yeşil karışık, üşütmüş olabilir diye düşündüm ben
Üşümüyo korkmayın dolaşım sistemleri henüz çok yeni olduğu için uç noktalar yeterince ısı gitmiyo o yüzden üşüdüğünü sırtından ve göğsünden kontrol edin ediyolar el ayak burun ucundan değil soğuk olması çok normal

Üşümüyo korkmayın dolaşım sistemleri henüz çok yeni olduğu için uç noktalar yeterince ısı gitmiyo o yüzden üşüdüğünü sırtından ve göğsünden kontrol edin ediyolar el ayak burun ucundan değil soğuk olması çok normal
Evet biliyorum sırtını ve göğsünü kontrol ederim hep üşüyüp üşümediğini anlamak için

Probiyotik damla ile birlikte gaz damlası kullanıyor musunuz ? Hangi marka, fayda ediyor mu sizce

Kizlar arasındaki fark ne siz hangisini kullanıyorsunuz emzik vermek istemiyordum ama kendim emzik oldum resmen 😅 sürekli meme istiyor 🤯

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-07-19-30-37-864_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2024-03-07-19-30-37-864_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar ciddi ciddi bir soru soracağım lütfen rica ediyorum okuyan cevap versin benim için çok önemli, bebeğim sadece emerken ya da uyurken sessiz onun dışında tüm gün 10-15 dakika aktivite sonrası hep ağlıyor hep. Nasıl oyalıyorsunuz bebeklerinizi? Yani uyuma ve emme dışında sakin durup etrafa bakma oyalanma durumu var mı? Şu çocuğa kolik diyeceğim koliğin bile bir saati var bu tüm gün

Kızlar ciddi ciddi bir soru soracağım lütfen rica ediyorum okuyan cevap versin benim için çok önemli, bebeğim sadece emerken ya da uyurken sessiz onun dışında tüm gün 10-15 dakika aktivite sonrası hep ağlıyor hep. Nasıl oyalıyorsunuz bebeklerinizi? Yani uyuma ve emme dışında sakin durup etrafa bakma oyalanma durumu var mı? Şu çocuğa kolik diyeceğim koliğin bile bir saati var bu tüm gün
Canım daha küçükler bizimkiler de öyle

Benimki de ağlıyor ama hiç durmadan değil neden böyle olur ki bilemedim bir sorunu mu var acaba ya normal değil gibi hiç durmadan hep bağırması 🤔 kucağımda gezdirilip hoplatınca falan izliyor etrafı durunca bağırıyor market arabası bile alasım geldi eve gezdireyim ev içinde diye

Benimki de çok oyalanmıyor emiyor uyuyor ağlıyor alt değiştirme meme gaz uyku. Çok uyuduysa ağlayarak uyuyor ama çok uyumadıysa ağlamadan uyanıyor 5-10 dk bakınıyor sonra ağlamaya başlıyor emzikle 15 dk daha oyalıyorum ama sonunda acıkıp sinirleniyor ağlıyor alıyorum tekrar memeye bir de benim bebiş memeyi kısa emiyor 10 dk falan bazen 15. Böyle böyle geçiriyoruz günü

Benimki de ağlıyor ama hiç durmadan değil neden böyle olur ki bilemedim bir sorunu mu var acaba ya normal değil gibi hiç durmadan hep bağırması 🤔 kucağımda gezdirilip hoplatınca falan izliyor etrafı durunca bağırıyor market arabası bile alasım geldi eve gezdireyim ev içinde diye
Yok hiç durmadan değil mesela 10 dakika oyun yapıyorum sıkılıp ağlıyor hoplatıyorum 10 dakika sıkılıp ağlıyor etrafı gezdiriyorum sıkılıp ağlıyor kısaca 2 saat uyanık kalacaksa sürekli kaos bişey yapmazsan ağlama ile geçiyor. Ya uyuyacak ya yiyecek ya da sürekli bir aksiyon yapmam lazım koyuyorum duruyor sakin sakin durumu yok maalesef

Ay eskiler var ya hiç konuşmasın nişasta yedirirlerdi bebeklere bulamaç şimdi bizim mamalar kat kat daha sağlıklı 🙏🏻
Aynen canım anneme dedim en son 6 ay zor emzirmiş hepimizi de belki genetik yani ne bileyim. Senin yetiyor muydu ne verdiniz dedim un kavurup suyla karıştırıp veriyorduk dedi gerçekten şükür ki mama var

Yok hiç durmadan değil mesela 10 dakika oyun yapıyorum sıkılıp ağlıyor hoplatıyorum 10 dakika sıkılıp ağlıyor etrafı gezdiriyorum sıkılıp ağlıyor kısaca 2 saat uyanık kalacaksa sürekli kaos bişey yapmazsan ağlama ile geçiyor. Ya uyuyacak ya yiyecek ya da sürekli bir aksiyon yapmam lazım koyuyorum duruyor sakin sakin durumu yok maalesef
Acaba elektrikli ana kucağı alıp bir denesen mi belli ki senin kız hareket seviyor

X