2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Herkeste aynı dakikalar geçerli değil. Mesela benim bebeğim toplamda 10-15 dk arasında emiyor ve emmeyi bıraktığında son süte ulaşmış oluyor. Ben 10 dk’lık sağımda 130-150 ml arası süt sağıyorum. Bebek pompaya göre daha fazla ml süt çekiyor. Haliyle ikinci memeyi emme ihtiyacı duymuyor
Tek meme için mi geçerli bu

Kızlar hamilelik öncesi hiçbir kıyafetim bana olmuyor.Hamilelik sırasında da birkaç kıyafetle idare ettim hamile kıyafetleri sevmediğim için eşofman tarzı şeyler giydim.Suan bir tek hamilelik esnasında aldığım birkaç eşofman oluyor.Hicbir eski kıyafetime sığamıyorum.Bu kiloma da bir şey almak istemiyorum çünkü vermek için elimden geleni yapacağım suan olmasa da.Sonuc olarak giyecek hiçbir şeyim yok.
hamilelik öncesi kıyafetlerinizi kullanabiliyor musunuz ?
Ben dee. Hamilelik öncesi kiloma da inemedim zaten. Ekmek arası helva yersem daha da inemicem gibi

Kızlar 1. Ay kontrolüne gittik eşim şehir dışında olduğu için kv eşlik etti . Hepatit aşısı yapılınca bebiş kendini yırttı kv gidip doktorun elinden bebeği aldı doktor çıldırdı . Bana diyor ki sana abla tavsiyesi bu çocuğa tek başına bak diyo
Kvler kapatılsın ya
Kaç haftalıkken yaptırdınız
4 aylıktı bütün belirtiler pik yapınca huzursuzluktan beslenemez duruma gelince karar vermiştim.
Kızlar merhaba bayağıdır yazmıyorum çünkü bebeğim ile uğraşıyorum,

Bebeğimde muhtemelen reflü var çok huzursuz çok ağlıyor uyumuyor öğürme refleksi kusma fışkırarak kusma çok idrar yapma ve hiç kaka yapmama sorunlarımız var bugün doktora gittik doktor tekrar kan testi istedi 3 tüp Ka n verdik sarılık var dedi 27 günlük bebeğim bu arada idrar testi vereceğiz yarın ayrıca pipisinin ucu tıkanık cumartesi günü de sünnetini yaptıracağız anne sütü emiyor Allah'tan tek tesellim o şu anda normalde huzurlu sakin bir bebekken bir anda sürekli ağlak mız mız olan memnuniyetsiz bir bebeğe dönüştü uykularımız da düzensiz bir saat uyuyorsa 3 saat 4 saat ayakta duruyor o uyudukça ben de uyumaya çalışıyorum annem yanımda sağ olsun her şeyimi o yapıyor ben de durumlar böyle kızlar
Kıyamam ya Allah şifa versin minik kuzuya
Yaaa ağlicak o zaman 😔😔 en son topuk kanı alınırken nefesi kesilmişti o unuttu ben unutamadım 😅

Vajinal doğum sonrası kalça ağrısı çeken var mı ya çok zorlanıyorum ağırlık aktaramıyorum üstüne,bütün gün topallayarak geziyorum belki vajinal doğumla alakalı değildir ama yaşayan var mı bu tarz bi ağrı
Ben ilk 2 hafta çok fenaydı kalça ağrım kemikler yerine oturdukça azaldı şimdi eski halime döndüm

Kızlar bebeğinizden kan alınırken ağlamasını istemiyorsanız sağ serçe parmağınızı (tabi temiz olduğundan eminseniz) emzik gibi damağına dayayın emsin asla ağlamıyorlar bu şekilde. Ağladıklarında kendilerini kastıkları için kan akışıda çok azalıyor işlem dahada zorlaşıyor herkes için

Kvler kapatılsın ya

4 aylıktı bütün belirtiler pik yapınca huzursuzluktan beslenemez duruma gelince karar vermiştim.

Kıyamam ya Allah şifa versin minik kuzuya

Ben ilk 2 hafta çok fenaydı kalça ağrım kemikler yerine oturdukça azaldı şimdi eski halime döndüm
Oh çok şükür geçecek yani 🙏🏻 doğum yapalı 2 hafta oldu ama biraz zor olduğunu varsayarsak yakında benimki de geçer diye ümit ediyorum 🥺

Oh çok şükür geçecek yani 🙏🏻 doğum yapalı 2 hafta oldu ama biraz zor olduğunu varsayarsak yakında benimki de geçer diye ümit ediyorum 🥺
Henüz çok yeni sayılır Fizyolojik başka bir sıkıntınız yoksa doğum kaynaklı kemik ağrıları tamamen geçiyor 1 aya kadar korkmayın 😊

Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya
ben hiç 30 u göremedim cnm kesme sen yinede dr dedim sağıyorum 6 yada 7 cc çıkıyor 1 damlada olsa ver anne sütünü dedi ama şu var bebek emdikce süt çoğalıyor birde bebek emdiğinde daha çok emiyormuş makina nede olsa bebeğin emdiği gibi olmuyor muş

Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya
bak benim 2 sağımda çıkan bu yinede kesmiyorum emziriyorum eds deniycem birde kendisi emmesi için ozaman süt te artıyormuş tek çarem o

Eklentiler

• 0CB09B88-AEEF-4BC7-A7B5-0148B8F7E1F8.jpeg
    0CB09B88-AEEF-4BC7-A7B5-0148B8F7E1F8.jpeg
    68,6 KB · Görüntüleme: 88
X