2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay çıldırcam kv ye doktorun bana bebeğe yalnız bakmamı istediğini söyledim (kendisi doktorun elinden bebeği aldı çekti bugün ) yani zorla söylettirdi bana resmen tartıştık ya yetti gerçekten doktor değil her şeyi o iyi biliyor bunaldım
Neden doktorun elinden bebeğinizi çekti ki

Vajinal doğum sonrası kalça ağrısı çeken var mı ya çok zorlanıyorum ağırlık aktaramıyorum üstüne,bütün gün topallayarak geziyorum belki vajinal doğumla alakalı değildir ama yaşayan var mı bu tarz bi ağrı

Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya
Canım kaç cc sür çıktığına hiç takılma.cünkü çıkmıyor çıkmıyor dedikçe gerçekten çıkmıyor.Varsın olduğu kadar çıksın diye düşün.doymuyorsa her emzirme sonrası mama verirsin.Emzirdikce bebeğe yetecek kadar illa ki artacaktır artmıyorsa da mamayla takviye edilir.Ama eğer emzirmezsen zaten çıkmıyor diye azalır.Cünkü vücutlarımız bebeğe yetecek kadar süt üretmeye odaklı.Kafana hiç takma kimisinde azfır kimisinde çoktur.Önemli olan o anne sütünü bebeğin alması az ya da çok.Benim sütüm De muhtemelen bebeğime yetmiyor doymadıgına göre.Her emzirme sonrası mama veriyorum.emziriyorum da.Takılma bebeğim küvezdeyken sağdıgım sütler senin söylediğin miktarlardı.Suan sağsam yine öyle çıkar.

Benim bebeğim de 2 gündür tek meme ve 10-15 dk arası emmeye başladı bugün 19 günlük.Sağım yapmıyorum sadece emziriyorum ama ne kadar emdiğini bilmeyince insan stres oluyor inşallah güzel kilo alıyordur, son sütü güzel alıyordur inşallah☹️
Benimde öyle ydi bugün aşıya gittik iki haftada hiç kg almamış çocuk doktoruna yonlendirdiler önce meme arkasına mama dediler 2 saatte 1 1 hafta böyle devam ege tekrar kg almazsa başka bölüme yonlendirecekler mis bide kan aldılar çok ağladı idrar tahlili falan sarılık 7 değerinde ilk 3 ay böyle olur.dediler

Benimde öyle ydi bugün aşıya gittik iki haftada hiç kg almamış çocuk doktoruna yonlendirdiler önce meme arkasına mama dediler 2 saatte 1 1 hafta böyle devam ege tekrar kg almazsa başka bölüme yonlendirecekler mis bide kan aldılar çok ağladı idrar tahlili falan sarılık 7 değerinde ilk 3 ay böyle olur.dediler
İlk kontrolde benim bebeğim de kilo almamış olarak çıktı.bir de o kadar güzel bakıp beslediğimi düşünerek gitmiştim şok oldum.Sonrasında emzirme sonrası mama şeklinde devam ettik gayet güzel kilo alıyor suan.Endişelenmeyin hiç mama takviyeyle hemen toparlar 🌸

Evet ben de medipol e gidiyorum. Şu an için 12-15 arası bir rakam vermişlerdi. Normal doğum ve sezeryan farklı olaraktan. Ama önden ücret almadıkları için yılbaşında artacaktır. İnşallah fazla yükselmez. 😔
Istanbul Bahcelievler medipole gidiyorum. İnşallah doğuma 1 haftadan az var. Bugün sezeryandan 25 bin, nitelikli sezeryandan ( artık o da her ne ise) 37 bin istendi. Bir de miyomum var aynı anda o da alınırsa toplam faturamiz 50 bin olacakmış. Ve kan gerekirse tek ünite kan 2.500 tl imiş. Daha bebeğimizi dünyaya getirmeden bu rakamlar çok abartı geldi. Şimdi ne yapabiliriz diye düşünüyoruz...

Istanbul Bahcelievler medipole gidiyorum. İnşallah doğuma 1 haftadan az var. Bugün sezeryandan 25 bin, nitelikli sezeryandan ( artık o da her ne ise) 37 bin istendi. Bir de miyomum var aynı anda o da alınırsa toplam faturamiz 50 bin olacakmış. Ve kan gerekirse tek ünite kan 2.500 tl imiş. Daha bebeğimizi dünyaya getirmeden bu rakamlar çok abartı geldi. Şimdi ne yapabiliriz diye düşünüyoruz...

Nitelikli sezaryen ne ya :KK70:

Kızlsr ksrnı hamilelik öncesine dönen var mı? Korse aldım kullanmadım daha umarım geç kalmamışımdır. Karnım var biraz yumuş yumuş ananemin karnı gibi
Ben de aldım kullanmadım valla bir gece kullandım.Öyle takacak keyfim zamanım pek olmadı.Ne kadar zamana kadar fayda eder acaba

Kızlar uzun zamandır bebeğimi emzik tutturmaya çalışıyordum biliyorsunuz şükür emzik tutmaya başladı bu akşam itibariyle. Sürekli ağzından düşürüyor ve düştüğü gibi sanki etinden et koparmışlar gibi ağlıyor tekrar veriyorum emiyor sakinleşiyor. Ama vermediğim zaman kıpkırmızı oluyor ağlamaktan yani alıştırmakla iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum. Tecrübeli annelere bir sorum var. 17’den beri durmadan emzik emiyor bu normal mi yani hep emzik mi emecek bu şekilde
Dikkatli olun emzikte meme reddi yapabiliyor benim ilk kızımda emziği çok seviyordu ve meme reddi vardı emziği bırakınca reddi bırakmıştı. Bu kızımda çok vermemeye çalışıyorum emzik zaten açken istemiyor.

Dikkatli olun emzikte meme reddi yapabiliyor benim ilk kızımda emziği çok seviyordu ve meme reddi vardı emziği bırakınca reddi bırakmıştı. Bu kızımda çok vermemeye çalışıyorum emzik zaten açken istemiyor.
Emziği emmeye başlayınca benimde aklıma bu geldi ve endişelerim başladı o yüzden sık vermeyeceğim artık

İlk kontrolde benim bebeğim de kilo almamış olarak çıktı.bir de o kadar güzel bakıp beslediğimi düşünerek gitmiştim şok oldum.Sonrasında emzirme sonrası mama şeklinde devam ettik gayet güzel kilo alıyor suan.Endişelenmeyin hiç mama takviyeyle hemen toparlar 🌸
Badladim doktorun dediğine ama çok. Lotu oldum ya bide kucuk doğdu falan ya çok uzuldum

Vajinal doğum sonrası kalça ağrısı çeken var mı ya çok zorlanıyorum ağırlık aktaramıyorum üstüne,bütün gün topallayarak geziyorum belki vajinal doğumla alakalı değildir ama yaşayan var mı bu tarz bi ağrı
Bende de var ya sanirim kemiklerimiz daha tam yerine oturmadi ondan

Ondan önceki iki haftada güzel kilo almış mıydı?

Kızlar hamilelik öncesi hiçbir kıyafetim bana olmuyor.Hamilelik sırasında da birkaç kıyafetle idare ettim hamile kıyafetleri sevmediğim için eşofman tarzı şeyler giydim.Suan bir tek hamilelik esnasında aldığım birkaç eşofman oluyor.Hicbir eski kıyafetime sığamıyorum.Bu kiloma da bir şey almak istemiyorum çünkü vermek için elimden geleni yapacağım suan olmasa da.Sonuc olarak giyecek hiçbir şeyim yok.
hamilelik öncesi kıyafetlerinizi kullanabiliyor musunuz ?

Kızlar hamilelik öncesi hiçbir kıyafetim bana olmuyor.Hamilelik sırasında da birkaç kıyafetle idare ettim hamile kıyafetleri sevmediğim için eşofman tarzı şeyler giydim.Suan bir tek hamilelik esnasında aldığım birkaç eşofman oluyor.Hicbir eski kıyafetime sığamıyorum.Bu kiloma da bir şey almak istemiyorum çünkü vermek için elimden geleni yapacağım suan olmasa da.Sonuc olarak giyecek hiçbir şeyim yok.
hamilelik öncesi kıyafetlerinizi kullanabiliyor musunuz ?
Ben hepsini giyebiliyorum. Hamile kaldığım kilonun 1 kilo altına düştüm hatta.

X