2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hamilelik öncesi hiçbir kıyafetim bana olmuyor.Hamilelik sırasında da birkaç kıyafetle idare ettim hamile kıyafetleri sevmediğim için eşofman tarzı şeyler giydim.Suan bir tek hamilelik esnasında aldığım birkaç eşofman oluyor.Hicbir eski kıyafetime sığamıyorum.Bu kiloma da bir şey almak istemiyorum çünkü vermek için elimden geleni yapacağım suan olmasa da.Sonuc olarak giyecek hiçbir şeyim yok.
hamilelik öncesi kıyafetlerinizi kullanabiliyor musunuz ?
Olmuyor şu anda ama çok takılmamaya çalışıyorum çünkü süt için çok fazla takviye alıyorum ve çok yiyorum 🙈

Netira bizimki. Bilemedim 2 haftalık bebelere kullanılır mı kafam karıştı. Ben eczacıma sordum yetişkin damlası aslında gerek yok ama sen bilirsin dedi
Ben eczacıyım bende kullandım 4 günde geçirdi bebeğin gözünü neden Eczacı öyle demiş anlamadım

Bebeği her beslenmeden sonra kusanlar özellikle de yatarken siz de uyuyor musunuz onunla yoksa kusar diye başında biri bekliyor mu sırayla ?ben uyuyamıyorum eğer başka uyanık biri yoksa yanımızda
İlk bir ay kadar bende başında beklerdim. Yan yatırın bel ve karnına dönmemesi için destek yapın. Ve en önemlisi Rabbım sana emanet diyerek gönül rahatlığı ile gözlerinizi kapatın. Cunku bu kusma olayı hangi beslenmede veya ne zaman olacağı belli olmuyor. Gazının çıkmasına önem verin. Üst gaz çıkmadığı zamanda kusma yapabiliyor midesi rahatsız olduğu için. Onun dışında reflu yatağı kullanjn yoksa ve beslenmenin hemen ardından yatirmamaya özen gösterin. Bi sure omuzda dik halde kalsın. Mide kapakcigi bizler kadar gelişmiş olmadığı için yattığında geri geliyo

İlk bir ay kadar bende başında beklerdim. Yan yatırın bel ve karnına dönmemesi için destek yapın. Ve en önemlisi Rabbım sana emanet diyerek gönül rahatlığı ile gözlerinizi kapatın. Cunku bu kusma olayı hangi beslenmede veya ne zaman olacağı belli olmuyor. Gazının çıkmasına önem verin. Üst gaz çıkmadığı zamanda kusma yapabiliyor midesi rahatsız olduğu için. Onun dışında reflu yatağı kullanjn yoksa ve beslenmenin hemen ardından yatirmamaya özen gösterin. Bi sure omuzda dik halde kalsın. Mide kapakcigi bizler kadar gelişmiş olmadığı için yattığında geri geliyo
Hep rabbim sana emanet oğlum diyerek yola devam ediyorum yoksa devam edemem 🙏🏻🤲🏻

Siz ve kızınız nasılsınız ?

Reflü yatağında yatıyor ama yan yatmak istemiyor hep sırtüstü dönmek istiyor😕 gaz çıkarıyoruz çıkmasa da mutlaka dik tutuyoruz geriye bir tek tevekkül kalıyor sanırım. Allah’a emanet inşallah başarabilirim 🤲

Kızlar bebeğin yan değil düz yatırılması gerek demiş bu uzman ne dersiniz , ben hep yan yatırıyorum

X