2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
biz de 30 günlüğüz askg alınca doktor mama verdi dedi günde bir kez kakasını yapmaya başladı sürekli ıkınıyor ıkınıncsia pırt yapıyor
Bende de azmıştı alınca sadece anne sütü içen bebeğim amma sevmiyor ksuuyor ona anne sütüne sma nın anne sütü zenginleştirici toz proteininden verdi onu seviyor kilo da yapıyor ama aptamil mama içen bebeğim de kilo alıyor ama aşırı gaz ve ıkınma başladı gece ilk kez okunmaktan uyuyamadı çok üzüldüm haline gazı da yok 30 dk uğraşıyorum kaka da yapmadı dünden beri

Biz 3 kiloyu geçince prematili bırakıp 1 noya gectik

Bizim de gaz mesaisi başladı kıvranıyor 2 saattir kıyamıyorum emziriyorum ben de ama emdikçe de artacak

Benimki de dünden beri kaka yapamamıştı sabah masajlar yaptım biraz yaptı ama hala ıkınıyor

Yapışkan genel değil ama böyle balgam kıvamlı da değil aralarda uzayan parçalar var

Benimlede paylaşır mısınız bende çok şüpheleniyorum çarşambaya randevu aldım ama zor bekliyorum

Zor bekleyecek bir şey yok, bu aylarda asla tam teşhis alamayacaksın çünkü alerji testleri falan bu yaş grubunda doğru sonuç vermediği için hekimler yapmamayı tercih ediyor genelde.

Benim ilk çocuğum alerjikti. %100 tüm tepkiler süt ve süt ürünleri üzerineydi. 3 yaşında bile hala testte her şeye alerjisi çıkıp süt ve süt ürünlerine çıkmamıştı. Test sonucuna göre buğday, deterjan vs her şeye alerjisi vardı ama tepki süt ve peynireydi.

Sonuç olarak doktor en son "alerjisi yok gibi devam et, diyet falan yapma, bağırsak dışında tepkisi de yok zaten yeter" deyip bıraktı.

Alerji şüphesi olanlar takip yapacak, tek başına tek belirti de bir şey ifade etmiyor. Gürültülü kaka, anüs çevresi sivilcelenme, ek gıda sonrası ağız çevresi kabarma vs... Gerçek alerji gelişim geriliği bile yapar. Süreç uzun tek kakaya çok takılmamak gerek.

Kizlar yardım edin moralim çok bozuk cumartesi günü çocuğum taburcu oldu ilk gün güzeldi 50ml içiyordu mamayla besliyo. Dün gecede beri 30ml içti sarılık olur diye korkuyorum kakasida yapamadi sürekli osuruyo.yarin kontrolü var.mama içine demir ilaç sindirim için ilaçlat vardı mama icine koydum onuda ancak 15ml icti

Benim sütüm azaldı 30 cc fazlası çıkmıyor iki göğüs toplam
Bestlak damla + imom latte kullanıyorum ona rağmen max bu
Kessem mi acaba napim hep sağıyorum emiyor da ama olay bu

Bir buçuk gündür bizde de kaka yok , pırt pırt haz çıkarıyor alttan ama kaka yok

Benim sütüm azaldı 30 cc fazlası çıkmıyor iki göğüs toplam
Bestlak damla + imom latte kullanıyorum ona rağmen max bu
Kessem mi acaba napim hep sağıyorum emiyor da ama olay bu
Hayır kesme o daha fazlasını içiyodur ne kadar alsa kâr. Ben üzerine daha neler yapıyprum çaylar tahin helvaları ama benim de artmıyor emebildiği kadar emsin

Kakasını yapmadığı için rahatsızdır belki. Grce benimki de az içti her içmesi aynı olmuyor24 saatlik total içtiğine bak

Aptamilden memnun musunuz gaz ıkınma ekstra yaşamadınız mı
Malesef hiç istemeden kullanıyorum. Aşırı gaz kaka yapamama sorunu yaşadık. 1 noya geçince kaka sorunu biraz çözüldü ama mamadan mi yoksa yeni bi damlaya başladık o mu fayda etti bilmiyorum. Genel manada aşırı gaz sorunu var uyku uyutmayacak cinsten

Kakasını yapmadığı için rahatsızdır belki. Grce benimki de az içti her içmesi aynı olmuyor24 saatlik total içtiğine bak
Hastanede bakan hemşireye aradım.kaka yapmamasi 10gun normal dedi.gece az ictiyse gündüz 50ml aşağı düşmesin hepsi bittirsin dedi. Zor uyandiriyorum. Gece uyanık gündüz uyuyo kuveste alışmış oyle.bide surekli kucağında alismis

Mama içerken uyuya kalıyosa gaz çıkarır gibi kucağına alıp biraz bekletip devam edebilirsin uyanmış olur

Hayır kesme o daha fazlasını içiyodur ne kadar alsa kâr. Ben üzerine daha neler yapıyprum çaylar tahin helvaları ama benim de artmıyor emebildiği kadar emsin
Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya

Benim iki kızımda alerjikti. Gürültülü mukuslu köpüklü yeşil kaka içinde iplik şeklinde kan olurdu hep. Hiçbir testte çıkmadı malesef. Büyük kızımda diyet yaptım hem ben hem bebeğim çok yıprandık her anlamda. 2 yaş sonrası düzeldi. Küçük kızımda yine aynı belirtiler olunca hacamat yaptırdım ilk seansla birlikte şifa oldu bütün sorunları bitti.
alerji işi malesef çok yıpratıcı hele diyet yapmak çok zor insan şaşıyor ne yiyeceğini zaten hiç birşey yiyemeyince bebekte beslenemiyor sütünüzden.

Hacamatı hangi bölgeye yaptırdınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…