2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar oğlumu emzirirken sürekli boğazına süt kaçıyor. Süt hızlı geliyor yutamıyor her seferinde korkuyorum. Ama 2 kere çok korkunç oldu elimde bayıldı sanki tüm vücudu yumuşacık oldu. Çok korktum. Bugün yine aynısı oldu boğazında süt kalınca ters çevirdim pat pat yaptım bir baktım vücudu kendinden geçmiş çok korktum sonra baktım uyuyor. Nasıl böyle hemen uykuya dalabiliyor ki. Başına böyle bişey gelen var mı

B Buffalosos Kızlar merhaba 01.03.2024 cuma günü 18.07de bebeğim Rana yi kucağıma aldım şükürler olsn normal dogumum küçük aksaklıklar sonrası sezeryana döndü 3540 gr 54 cm doğdu emzir gaz alt degatrme devir daimleriyle meşgulüm çok giremiyorum doğum yapan arkadaşlar bebeklerini inşallah analı babalı büyütsün doğum bekleyenlerde inşallah bu avazda doğursun inşallah🤲

Kızlar oğlumu emzirirken sürekli boğazına süt kaçıyor. Süt hızlı geliyor yutamıyor her seferinde korkuyorum. Ama 2 kere çok korkunç oldu elimde bayıldı sanki tüm vücudu yumuşacık oldu. Çok korktum. Bugün yine aynısı oldu boğazında süt kalınca ters çevirdim pat pat yaptım bir baktım vücudu kendinden geçmiş çok korktum sonra baktım uyuyor. Nasıl böyle hemen uykuya dalabiliyor ki. Başına böyle bişey gelen var mı
Galiba önce biraz sağmak gerekiyor. Bu sabah başımıza şey geldi. Biberonla süt veriyordu annem burnundan çıktı bi 5 Dk tam açık değildi burnu açmaya çalıştı çok korktuk :KK43:

1.30 dan beri ayaktayız, bi kere kakamizı yaptık zorla.
Oh dedim şimdi guzel uyur.2de uyandı ve hala sancı çekiyor bacaklarını yukarı cekip ağlıyor 😶🥺🥺
Sancıdan sürekli meme İstiyor orda uykuya dalıyor kaldırınca ağlamaya başlıyor😶

Bende yarın bu kusmalar için götürmeyi düşünüyorum ama aile hekımı doktoru bana kesik kesik peynir gibi kusması normal demişti yanı aslında sorun kusması da değil bebekler kusar ama bazı günler çok kusuyor artık diyorum benim sütüm de mi sıkıntı var mama da mı onu düşünüyorum
Bizde de kusma var anne sütünde kusnuyor mama verince akşamları kusuyor gündüz içiyor mama bi değişik aptamil kullanıyorum kokuyor balık yağından dolayı mamayı sevmedi mi acaba diyorum hangi marka mama kullanıyorsun canım

Kızlar afedersiniz ama büyük tuvaleti gelince bağırsakları, rahmi ağrıyan var mı?

kızlar bir aydır gaz yapmayan mama şimdi gaz yapar mı hipp kullanıyoruz ama bebeğim bugün çok ıkınıyor
İlk 10 15 gün Hipp kullandım sütüm baya azdı Sonra sütüm gelince azalttım bebeğimde kusma ve ıkınma arttı hippten şüphelendim dün sağdıklarımo verdim ve emzirdim bir tık azaldı kusma ve gazlar sanki takip edeceğim bende şuan da 25 günlüğüz zaten

Bizde de kusma var anne sütünde kusnuyor mama verince akşamları kusuyor gündüz içiyor mama bi değişik aptamil kullanıyorum kokuyor balık yağından dolayı mamayı sevmedi mi acaba diyorum hangi marka mama kullanıyorsun canım
Hipp kullanıyoruz bizde aptamilin prosyne diye bi formülü var o iyiymiş birde sma

İnşallah evham yapıyorsun dur bebiş iyidir

Normal ama takip et
Anne sütü kakası sarıdır, mama da aslında sarıdır ama yeşil de olabilir.

Yeşil kaka mama,alerji ya da üşütme sebepli oluyor.
Yapışkan genel mi arada sümük var gibi parçalı mı?
Yapışkan genel değil ama böyle balgam kıvamlı da değil aralarda uzayan parçalar var

İlk 10 15 gün Hipp kullandım sütüm baya azdı Sonra sütüm gelince azalttım bebeğimde kusma ve ıkınma arttı hippten şüphelendim dün sağdıklarımo verdim ve emzirdim bir tık azaldı kusma ve gazlar sanki takip edeceğim bende şuan da 25 günlüğüz zaten
😕 biz de 30 günlüğüz askg alınca doktor mama verdi dedi günde bir kez kakasını yapmaya başladı sürekli ıkınıyor ıkınıncsia pırt yapıyor

😕 biz de 30 günlüğüz askg alınca doktor mama verdi dedi günde bir kez kakasını yapmaya başladı sürekli ıkınıyor ıkınıncsia pırt yapıyor
Yavrum ya valla büyük bir bilmece neyin içinde olduğumuz belli değil ne yarıyor ne yaramıyor sıkıntı ne 😟 benim bebe de sanki az kilo aldı kontrole gideceğiz bizde yakında kaç kilo alınca mama başladı

Hipp kullanıyoruz bizde aptamilin prosyne diye bi formülü var o iyiymiş birde sma
Sma comfort alacaşım sanırım burada kızlardan gördüm gaza iyi diye ama 1 numara olur mu ki bebeklerim 2300 gr . Apramilde prematüre kullanıyorum şuan 2.5 kg altında oldukları için . Dr 2.5 kg be sütü olunca 1 e geçebilirsin dedi

X