2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimkinin sadece 5 ceyregu var gelenler 200 tl getiriyor yada kiyafer
Yine iyi 5 de az değil ya
Anneannesi dedeleri teyzeleri halası
Eşimin dayısı amcası anneannesi
Yakın arkadaşlarımız sağolsunlar beklemiyordum açıkçası her şey bu kadar pahalı iken 🤣
Ben de bu sefer beklemiyorum işte pahalılıktan 😀 hastaneye o kadar çiçek geldi ki ben şok 😀 her çiçek ne kadar kim bilir
Vermez insanlar demiştim 😀

Merhaba, Çocuk doğar doğmaz Çocuk doktoru mu bulmamız gerekiyor nasıl işliyor o süreç nisan anneleri grubundaym aklıma takıldı bu konu, doğduğunda saglik ocağına götürmüyor muyuz biz bu bebeleri
Aile sağlığı merkezinde aşıları(özel aşılar hariç), boy/kilo/baş çevresi izlemleri, 9.ay ve 5. yaşta hemogram tahlili yapılır. 5,. günden sonra topuk kanı alınır, D vitamini başlanır, devamında kullanıp kullanmadığı sorgulanır. Anne sütü/mama sorgulanır. Her izlemde çocuğun genel durumu sorgulanır. Çeşitli zamanlarda göz, obezite, otizm taraması yapılır. Yenidoğan işitme testi ve kalça usg sonucu sorgulanır. Sizin lohusa boy/kilo/hemogram/depresyon/kanama izlemleriniz yapılır. Genel bir takip yapılır.
Ama asıl olarak çocuk doktoruna takipli olması gerekir. Zaten hastanelerde çocuk doktoru ilk yenidoğan muayenesini gerçekleştiriyorlar. 5./15. günlerde, sonrasında aylık, sonrasında senelik takipler için çocuk doktoru kontrolünde olmalısınız.

Aile sağlığı merkezinde aşıları(özel aşılar hariç), boy/kilo/baş çevresi izlemleri, 9.ay ve 5. yaşta hemogram tahlili yapılır. 5,. günden sonra topuk kanı alınır, D vitamini başlanır, devamında kullanıp kullanmadığı sorgulanır. Anne sütü/mama sorgulanır. Her izlemde çocuğun genel durumu sorgulanır. Çeşitli zamanlarda göz, obezite, otizm taraması yapılır. Yenidoğan işitme testi ve kalça usg sonucu sorgulanır. Sizin lohusa boy/kilo/hemogram/depresyon/kanama izlemleriniz yapılır. Genel bir takip yapılır.
Ama asıl olarak çocuk doktoruna takipli olması gerekir. Zaten hastanelerde çocuk doktoru ilk yenidoğan muayenesini gerçekleştiriyorlar. 5./15. günlerde, sonrasında aylık, sonrasında senelik takipler için çocuk doktoru kontrolünde olmalısınız.
Tamamdir teşekkür ederim bilgi için 🙏🏻

IMG_4646.png
Arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz sabah göbeği böyle gördüm
Normal mi doktora götüreyim mi

X