2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Flakon şeklinde olan serum fizyolojiği kaç kerede kullanıyosunuz. Her deliğe 2 damla sıkınca bitmiyo ki o sürekli bitmeden atıyorum. Kutusunda da yazmıyor. Açtım kaç gün kullanabilirim ben onu
Ben ucuna kürdan soktum hava almasın diye diğer gün de sıktım ilkini kaldırıp atmıştım ama boşa gidiyor diye böyle yaptım. Kaç gün ben de merak ediyorum

Ben ucuna kürdan soktum hava almasın diye diğer gün de sıktım ilkini kaldırıp atmıştım ama boşa gidiyor diye böyle yaptım. Kaç gün ben de merak ediyorum
Flakonun kapağını kopardıktan sonra biraz zorlayınca tık diye takılıyor geri ben de öyle saklamaya başladım ama hep atıyodum. Artkk içim yanmaya başladı

Kızlar bir de bebek 200-300 gram alması gerekirken 800 gram almış mama da vermiyorum ama çok emmek istiyor bu sorun mu sizce? Doktor gece uyandırma 3 saatte bir emsin diyor ama bebek kendi 1.5 saatte uyanıyor en geç. ben hiç uyandırmadım daha
Bence sorun değil ya sonuçta istediği zaman emzirmek durumundayız ☺️ ileride kilosu dengelenir bence. Kaç günde 800 gram almış? Ben de yarın kilo boy kontrolü için gideceğim de çok merak ediyorum inşallah yeterlidir mama vermiyorum ben de

Bence sorun değil ya sonuçta istediği zaman emzirmek durumundayız ☺️ ileride kilosu dengelenir bence. Kaç günde 800 gram almış? Ben de yarın kilo boy kontrolü için gideceğim de çok merak ediyorum inşallah yeterlidir mama vermiyorum ben de
10 günde aldı. Doktor da önce sorun değil deyip sonra her istediğinde verme dedi ama nasıl vermeyeyim dün denedim içim parçalandı hemen ağzına soktum sonra memeyi 😅

Kızlar ya biz ne yapsak popodaki pişik geçmiyor. Streroidli krem bile istemeye istemeye doktor kontrolünde kullandık. Prima preniuma geçtik o da işe yaramadı tavsiyeniz var mı
Ben bebek pamuğu aldım cam bir kavanoza bir kat pamuk bir kat kaynatılmış su bir kat pamuk bir kat 5-6 damla zeytinyağı şeklinde kendi ıslak mendilimi yaptım ve peteğin üzerine koydum ılık olsun diye, hala pişik problemimiz olmadı orasında üstelik çok sık da çiş yapıyor deneyebilirsiniz.

Kızlar bir de bebek 200-300 gram alması gerekirken 800 gram almış mama da vermiyorum ama çok emmek istiyor bu sorun mu sizce? Doktor gece uyandırma 3 saatte bir emsin diyor ama bebek kendi 1.5 saatte uyanıyor en geç. ben hiç uyandırmadım daha
Maşallah ya bizimki 1 aylık oldu 600 gram almış ebe az kilo almış diğer ay da böyle olursa mama takviyesi gerekecek dedi. Bana çok az gelmedi ama mama vermek istemiyorum mastitten dolayı rahat emziremediğim için az aldı bence.

Maşallah ya bizimki 1 aylık oldu 600 gram almış ebe az kilo almış diğer ay da böyle olursa mama takviyesi gerekecek dedi. Bana çok az gelmedi ama mama vermek istemiyorum mastitten dolayı rahat emziremediğim için az aldı bence.
600 az değil ki ya 🙄 çocuk doktorunuz ne diyor?

Doğum kilosuna göre mi yoksa demini attığı kiloya göre mi bakıyor, doğum kilosuna göre bizde 1 ay 1 hafta da 600 gram almışız ama 5 günlük kontrolde 200 gram vermiştik ona göre 800 almışız, ebe bişey demedi.

Doğum kilosuna göre mi yoksa demini attığı kiloya göre mi bakıyor, doğum kilosuna göre bizde 1 ay 1 hafta da 600 gram almışız ama 5 günlük kontrolde 200 gram vermiştik ona göre 800 almışız, ebe bişey demedi.
Doğum kilosuna göre baktı canım. 3560 gr doğmuştu. 4150 olmuş.

Daha göstermedik ama bence de her çocuk çok kilo alacak diye bir şey yok. Ebeye göre en az 1 kilo almalıymış.
Her çocuk bir olmazki ve her çocuğun kapasitesi de farklıdır. mesela benim ortanca ilk ay 1900 almış, aynı ben aynı meme ama bu bebe 800 almış. dmlcm dmlcm canım bence sen bebeğini dinle benim diğerlerinde doktorum anne sütünün kilosundan korkmayız demişti.

Bana doktor bi meme bitmeden diğerine geçme yağlı süt sonra geliyor demişti öyle yapınca kilo aldı önceden 15 dk olunca diğerine geçiyordum

Maşallah 40'ın çıkmış canım bi rahatlama var mı genel olarak 🤗

X