2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimki de aynı kıyamet kopuyor her seferinde. Ama banyoyu aşırı sevdi sizinki de öyle olur belki

Endişe etmeyin. Benim doğumumdan 2 gün sonra 8 çıkmıştı değer. 5 gün sonra 11 oldu. Bugün yine kan aldılar. Hala 11. Bol çiş ve kaka yapmalı. Beslenmesi iyi olmalı. Atlatacağız hepimiz inşallah.

Kızlar evde bebeğine kendi bakabilen var mı anne ya da yanında bir yardımcı olmadan
En baştan beri bebeği bi an bile bırakmadan ben bakıyorum. İlk 4 5 gün annem kv vardi sonra annem gitti kv 17. Gün gitti. Ona kalsa 40 gün duracaktı. İstemiyorum kimseyi hele artık baslara göre daha kolaylaştı. Akşamları esim biraz ilgileniyor. Arada kvler bi kaç saatliğine bebeği görmeye geliyo. Onun dışında hep tekim. Başlarda adaptasyon zor oldu. Ama bebeğe karşı değil ev işlerini bi arada yürütme durumu. O uyuduğu vakit evi toparlıyorum. Yemegi yaparken bebeği mutfağa getiriyorum 1 saat süren iş 2 saat oluyo ama bi şekilde oluyo yani. Zamanla bebek varken de her işin nasıl yapılacağını deneyimleyip yapılıyor. Eger yanlizsaniz bu durum bi miktar zor olsada imkansız değil. Akşamları bi kaç saat icin eşden destek alarak kendinize vakit ayırın. Deşarj olun. Güç toplayın. Geri kalan saatler daha çekilebilir olur sizin için.

Benim bebeğimin de 4. Gün düştü. Ufak ufak kan lekesi oldu kıyafeti sürüntü şeklinde. Sağlık ocağı bozuk para kadar büyük kan olmadıkça sıkıntı yok dedi. Banyodan sonra kulak pamuğuyla çok hafif içini kurulayın. Günde 1-2 kez de baticon sürün kulak pamuğuyla hafif hafif dokundurup daha çok değil. 1 hafta içinde kupkuru güzel bi göbek deliği oluyor

Kızlar günde kaç tane kahve içiyorsunuz ben 2 içiyorum ama yetmiyor uykusuzluk olduğu için kahveye çok ihtiyaç duyuyorum

Kızlar bebeğinizin nefes alışverişinde sıkıntı fark ettiniz mi hiç? Sizin bebeğiniz de uyurken falan nefes alırken başı hareket ediyor mu? Boynu falan? Solunum sıkıntısı mı var diye korkuyorum ya Allah korusun, bugün burnunu açacağım sf le.

Burnu tıkalıysa hareket ettiriyor huzursuz oluyor sf sıkıp ağzımla çekiyorum aletle onun içine topluyor rahatlıyor

Kızlar garip bi döngüdeyim emziriyorum doymuyor mama veriyorum üstüne büyük çocuk gibi kusuyor az da değil ne yapacağım bilmiyorum ya nasıl doyduğuna emin olacağım hep aranıyor benim bu kuzu

Gece bebeğiniz uyanmıyor mu benimkinin gaz problemi oluyor genel gece hali uyumuyor ve huzursuz.Bu yüzden kendim bakamamajtan korkuyorum açıkçası

Kızlar garip bi döngüdeyim emziriyorum doymuyor mama veriyorum üstüne büyük çocuk gibi kusuyor az da değil ne yapacağım bilmiyorum ya nasıl doyduğuna emin olacağım hep aranıyor benim bu kuzu
Refleks nedeniyle aranıyorlar öyle düşünüp moral bozma çiş sayısı yeterliyse memede huzursuzlanmıyorsa bence bol bol emzir doymuyor diye düşünme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…