2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebişleri alıp dışarı çıkmaya başladınız mı ? Sanki bu ara havalar güzelleşti biraz gezme yapsak daha mı iyi olur acaba diyorum
Bana doktor 3.haftadan sonra çıkın ama yakın yerlere gidebilirsin demişti ben de arabasına koyup 10 dk yürüdüm. Kapalı yerde hastalık kapar ama güzel giydirip açık alanda yürüyüş olur bence rüzgar olmadığında

Gerçekten geçecek mi? Bende çok zorlanıyorum uykusuzluk dışında hayatımın eskisi gibi olmayacağını bilmek kötü hissettiriyor saçımı bile tarayamıyorum bazen bebeğim gazlı bir bebek uykusunda sürekli ıkınıyor damla kullandığım halde geçmiyor o ses çıkardıkça uyuyamıyorum çok zor bu günler
Ben de aynı şeyleri hissediyorum ama geçecek emin olun🙏 ben kendim kolik bebekmişim 6 ay boyunca susmamışım günde 1-1.5 saat dışında uyumamış hiç annem. Ama 6 ay sonunda çok akıllı uslu süper bi çocuk olmuşum 😁 düşünün ki 2 kardeşim var yani geçmeyecek olsa annem cesaret etmezdi onları doğurmaya 😅 böyle düşünüyorum bebeğimle oynayacağım günleri düşünüyorum zaman çok hızlı geçiyor çünkü, bu günleri de özleyeceğiz öyle düşünün 🙏

Kızım 4-5 saattir sık sık emiyor azönce emzirme biter bitmez 2 meme 15 dk sağdım 30a yakın çıktı az mı?

Kızlar bebişleri alıp dışarı çıkmaya başladınız mı ? Sanki bu ara havalar güzelleşti biraz gezme yapsak daha mı iyi olur acaba diyorum
Yarından itibaren 4-5 gün hava çok güzel gösteriyor ben de çıkarmayı planlıyorum. En azından bahçede site içinde bebek arabasıyla biraz turlarız temiz hava alır. Kapalı alanlara sokmam ama açık hava iyi gelir diye düşünüyorum

Bana doktor 3.haftadan sonra çıkın ama yakın yerlere gidebilirsin demişti ben de arabasına koyup 10 dk yürüdüm. Kapalı yerde hastalık kapar ama güzel giydirip açık alanda yürüyüş olur bence rüzgar olmadığında

Tatlım ne giydiriyorsun çocuğa dışarı çıkarken? Ben astronot tarzı bir şey almamıştım, polar tulumları da henüz doldurmuyoruz. Doktora götürürken bile bir kıyafet krizimiz var. Annemle kv de sürekli üşür üşür diye şişirdiler beni...

Tecrübesizlik çok zor kedi gibiyim içgüdüsel yapıyorum her şeyi gazı da çok var fokur fokur kaynıyor :KK43: çıkarıyorum yatırıyorum karnında sesler geliyor çocuğun
Şu yorumda kendimi buldum. Geçen gün bir emzirme odasına girdim hastanede. Tecrübesizlikten panik halde üstüm başım dağınık bir şekilde emzirmeye çalıştım oğlumu. Yanımda belki benden 10 yaş küçük bir anne vardı. İnanılmaz rahat bir şekilde sakince emziriyordu. O an kendimi o kadar yetersiz hissettim ki. Kendime bakan sürekli spor yapan gezen biriydim. Şimdi davul gibi ayak bileklerim var. Dikiş ağrısından iki büklüm yürüyorum kamburum çıktı. Çok yemiyor olmama rağmen boynumun altında gıdı oluştu. Gözlerimin altı mosmor. Depresyona girmeme az kaldı. Tek güzel şey oğlumun kokusu gözleri yüzü. Herşeye karşın şükürler olsun.

Şu yorumda kendimi buldum. Geçen gün bir emzirme odasına girdim hastanede. Tecrübesizlikten panik halde üstüm başım dağınık bir şekilde emzirmeye çalıştım oğlumu. Yanımda belki benden 10 yaş küçük bir anne vardı. İnanılmaz rahat bir şekilde sakince emziriyordu. O an kendimi o kadar yetersiz hissettim ki. Kendime bakan sürekli spor yapan gezen biriydim. Şimdi davul gibi ayak bileklerim var. Dikiş ağrısından iki büklüm yürüyorum kamburum çıktı. Çok yemiyor olmama rağmen boynumun altında gıdı oluştu. Gözlerimin altı mosmor. Depresyona girmeme az kaldı. Tek güzel şey oğlumun kokusu gözleri yüzü. Herşeye karşın şükürler olsun.
Kesinlikle aynıyız.. göz altlarım mosmor dağılmış haldeyim uykusuzluktan tamamen 🥹 iyi ki var bebişlerimiz kokusu her şeye bedel ama kendimi unuttum ya 😅 uyku düzene girse hiç sorunum olmayacak

Kesinlikle aynıyız.. göz altlarım mosmor dağılmış haldeyim uykusuzluktan tamamen 🥹 iyi ki var bebişlerimiz kokusu her şeye bedel ama kendimi unuttum ya 😅 uyku düzene girse hiç sorunum olmayacak
Ya filmlerde bebekler ne güzeldi gerçekte hiç öyle değilmiş ama bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanki en zor kısmı yenidoğan yani sonra da aşırı zor şeyler var ek gıda diş ateş atak sendrom ama şimdi çok küçükler ve ağlama şekilleri bile insanı ağlatıyor yetersiz hissettiriyor uyurken bile duyuyorum ve uykuları çok düzensiz

Hiç bozma moralini. Ben de öyleydim. Her gün köpeğimle sabah 6da kalkıp 3 km yürüyen, 56 kilo, oldukça keskin bir zihne sahip ben 9.günde daha yeni ayakkabı giyebilir oldum. Doğum öncesi 78 kiloydum, sonrası 69 kiloyum daha ne kadar gider bilmiyorum ama 56ya inmeyeceği kesin. Doğumdan sonra tüm akli hakimiyet ve algımı yitirdim, yeni yeni toparlıyorum. Annem, kv ve halam en güvendiğim 3 kadın doğumda yanımdaydı ve doğumdan hemen sonra yapılmamasını özellikle istediğim bir adeti gözümün önünde, daha anesteziyi bile atamamışken bana dayatıp yaptılar ve o yüzden uykuya bile dalamıyorum, gözümü her kapadığımda bebeğimin öleceğini düşünüyorum. Annem de kv de kasıtlı olmasa da sürekli bir şeylerle ilgili beni suçluyor gibi hissediyorum. Bebeğin sarılığı yüzünden sürekli hastaneye yatıyoruz.

Tüm bunlara rağmen her geçen gün daha iyiye gidiyorum, eski halime bir arpa boyu daha yaklaşıyorum. Sen de öyle olacaksın kardeş, sıkma canını. Eski haline dönüp sürece hakim olacaksın. Yeter ki umudunu yitirme. Bak hepimiz buradayız, kimse olmasa bile biz yanındayız.

Canım ben ilk olarak 7 günlükken çıkardım dışarı sahile gittik temiz hava aldık ikimize de iyi geldi. E bebekten aldığım kalın bir tulum var bebeğe büyük geliyor ama olsun sıcacık tutuyor. Sende tulum içine koyup çıkarabilirsin.

Kızlar asla emziremşyoeum bebeğimi sütüm her sağımda 30-40-50 şeklinde geliyor en az ama bebek emmiyor memeyi ağzına almıyor zaten ucu yok üç kullanıyorum onuda istemiyor .Perişan oldum artık sinirlerim bozuldu ağlıyorum onunla beraber
Benim de sütüm yetersiz. Mama veriyorum. Ağzına alıyor ama süt gelmeyince basıyor çığlığı. Sağıp verebilirsiniz ben öyle yapıyorum

X