2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aynı şey bizde de geçerli ben de denedim büyük geldi onla pusete koyunca rahatsız oldu ben de ev kıyafetiyle koyup üstüne 2 battaniye örttüm ama doktor olmaz öyle ince giyinmiş dedi büyüse azıcık da giydirsem aldıklarımı
Üstünü 2 kat giydirsen. Mesela alt üst takım giydirip üstüne bide penye tulum.

Kızlar ben de doğum yaptım dün🌸🧿 oğlumla kavuştuk sonunda. Normal doğum bekliyorduk ama gelmek istemedi bizim ki 40+3 te sezeryan kararı aldık doktorumla daha geleceği yoktu çünkü. Çok şükür ikimizde sağlıklıyız ama benim karın bölgem yürürken vs ağrıyor ne kadar sürede iyileşiyor bu ağrı normal hayatıma ne zaman dönerim :KK43:
Bu arada 3700 52 cm doğduk🧿🌸 adımız Aslan 🦁
Gözün aydın canım sağlıkla büyüt kuzunu 🤲🤲🤲

Benim de sütüm yetersiz. Mama veriyorum. Ağzına alıyor ama süt gelmeyince basıyor çığlığı. Sağıp verebilirsiniz ben öyle yapıyorum
Sağarak veriyorum ama geceleri çok zor oluyor sürekli sağ ver altını değiştir gazını al bir dahaki karın doyurma aşamasına geçiyoruz.

Kızlar selam, spinal doğum yapalı tam 15 gün oldu ilk 6 7 gün kanli akıntım oldu sonra bitti ikinci hafta boş geçti hiç ped takmadım ama şeffaf akıntım oluyordu arada bide karnım çok ağrıyordu bugün yatakta bebeğimi emzirirken o adet kanaması baslarkenki akıntıyı hissettim bı WC ye gittim tekrar kaniyorum. Sizce normal mi doktora yazmalı miyim?
Normal canım arada kesilip başlayabilirmiş tekrar 1 ay 40 güne kadar

Kızlar beni sağlık ocağı aradı. TSH değeri yüksek çıkmış tekrardan topuk kanı alınacak.
Var mı bir bilginiz
Sende tiroid var mıydı gebelikte peki .Bazen yanıltıcı olabiliyor demişti sağlık ocağında ki ebe bana tekrar numune alabiliyorlarmış o yüzden .Dilerim öyle olur sizinde

EKızlar beni sağlık ocağı aradı. TSH değeri yüksek çıkmış tekrardan topuk kanı alınacak.
Var mı bir bilginiz
2. topuk kanı 10 günden erken verildiyse yüksek çıkabiliyor sonra kontrolde normalde dönebiliyor. Eğer normale dönmemiş olursa değere göre takip ve ilaç düzenlenmesi yapılıyor. İlaçla tedavisi olan bir durum. Erken teşhis ve tedaviyle sorunsuz atlatılabilir. Şimdiden çocuk endokrinoloğu araştırabilirsiniz. Tedavi gerekiyorsa tedaviye uyduğunuz takdirde sıkıntı olmaz endişe etmeyin 🌸

Merhaba kızlar,
Ben de tam 40+0 da 14 Şubat'ta epidural vajinal doğum ile bebeğimi kucağıma aldım. 3200 gr, 48 cm minnoş bir kızım oldu :) yazışmaları okuyunca emzirme, gaz, uyku konularında hiiç yalnız olmadığımı tekrar hatırlıyorum o kadar iyi geliyor ki.
Vajinal doğum konusunu merak edenler vardır belki diye söyleyeyim, hayatımın en enteresan deneyimiydi :) sancıları karşılamak, o acı ile başa çıkabilmek hiç yapabileceğimi düşündüğüm bir şey değildi açıkçası. Hala vajinal doğumu bekleyenler varsa, epidural bence doğumu yavaşlatıyor, dayanabildiğiniz kadar dayanın, mümkünse hiç almadan tamamlamaya çalışın derim çünkü bebek doğduğu anda gerçekten her şey bitiyor. Söylemişlerdi inanmamıştım.
Hepimize bebeklerle gazsız, bol sütlü ve uykulu günler diliyorum ❤️

Kızlar biz silikon uca geri dönmek zorunda kaldık şimdilik.Göğüslerim hala çok hassas silikon ile emzirebiliyorum ancak.Bebegim de silikonsuz almıyor çok ağlıyor.Silikon bırakmanın bu kadar zor olacağını bilseydim hiç başlamazdım açıkçası

2. topuk kanı 10 günden erken verildiyse yüksek çıkabiliyor sonra kontrolde normalde dönebiliyor. Eğer normale dönmemiş olursa değere göre takip ve ilaç düzenlenmesi yapılıyor. İlaçla tedavisi olan bir durum. Erken teşhis ve tedaviyle sorunsuz atlatılabilir. Şimdiden çocuk endokrinoloğu araştırabilirsiniz. Tedavi gerekiyorsa tedaviye uyduğunuz takdirde sıkıntı olmaz endişe etmeyin 🌸
İlkini doğum yaptığım hastanede aldılar sonrasında 4. Gün sağlık ocağında verdik bu 4. Günün sonucu bugün gene verdik bugün de 13. Gün umarım düşük çıkar

X