2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kocalar kaynanalik yapmaz mı hiç. Her ise burunlarını sokuyorlar. Allahtan şükürler olsun deneyimliyim. Karışmaya kalksalar da kendi tecrubelerimle devam ediyorum. Kaynanam eşimi bebekken hiç yikamamis mesela. Bebek nasıl yıkanır tutulur bilmiyo. Eger benimde bilgim olmasaydı yandiydik. Bide daha yeni yeni ele avuca gelmeye başladı erken doğduğu için.

Senin kaynana da tam kaynanaymis. İyi yaoiyosun mesafe koymakla. Yeni evlenecek kişiyi korkutmak nedir ya. Zaten toplumumuzda kulaktan dolma ilk gece korkusu çok yaygın kıza da yazık olmuş ekstra yük binmiş omuzlarına. 🤦‍♀️ şöyle 3 5 aylık olsakta hayirlisiyla bi şeyler rayına otursa. Millet de yakamızdan düşse. Ben daha ziyaret de almadım. Başıma daha neler gelicek bakalim ziyaretler başlayınca. Günden güne sinir kat sayım artıyor. Biri çıkıp bi sey demese bari 😶‍🌫️
Benim kv 11 torunu vardı ben evlendiğimde birçoğu yanında büyümüş benim bebe doğdu tutmasını bilmiyor sürekli evirip çevirip rezil ediyordu çocuğu elinde öeyle değil şöyle tut diye diye öğrettik. Bebeğim sarılık oldu drgittik geldim kapıdan girmemle başladı bilmem kimi aramış sarılık oldu diye anlatmış onların verdiği aklı anlatıyor bana hiç cevap vermedim başta baktım susmuyor 3.yü büyütüyorum kimseye akıl sormadım deyip kapadım ağzını. Kendisi anlatır kızını sabah bezler akşama kadar açmazmış altını ağlamazdı ki diyor öyle uyurmuş çocuk akşama kadar. Gelip birde akıl vermeye çalışıyorlar işte.

Hepsi geçip gidiyorda şu lohusalıkta insana yapılanlar asla unutulmuyor. Kimseden sakınmayın lafınızı uygun dille söyleyin yoksa biniyorlar tepenize. Ben böyle uygun görüyorum deyin en kibarından susturun.
Ben birkaç aile en yakınları aldım mecburen bebeği bikaç dk kıcaklayıp dua okudular zaten emzirme alt değişim gaz çıkarma derken odadan pek çıkamadım arkadaş gurubu toplu geliyorlar onları 3aydan sonra kabul ederim

Gaz masajı çok yararlı ama herkes önce bi kalça cikigi testini yaptırması ondan sonra gaz masajina başlaması gerekli. Özellikle ilk kiz çocuklarında kalça cikigi çok yaygın oluyormuş. Ekstra dikkat etmek gerekli. Bu konuda çok çok tecrübeli kişiler yapabilir ama yeni yeni bebek bakımına başlayanlar için tehlikeli olabilir. Benim tecrübem olmasına rağmen alt değiştirirken bile çok dikkat ediyorum.
Evet uyarınız çok yerinde oldu teşekkür ederim. Bu ilk dönem sadece karna yapılan hafif masaj ile rahatlama sağlanmalı

Tecrübeli annelere bir sorum olacak. Ne zaman emzirirken göğüs uçları acımayacak ve ne süt sağma ihtiyacı bitecek de bebek tamamen memeyi boşaltabilecek acaba 🥺
Canım memelerin terbiye olması 3 ayı buluyor. Şuan ihtiyaçtan fazlasını üretiyor terbiye olduktan sonra bebeiş ne kadar emiyorsa o kadar üretim olacak o taş gibi olma durumu olmayacak az sabır inşallah. Benim uçlarım tam ortasından yarıldı üstleri kocaman kabuk tuttu 2.gün Lonsinoh sürdüm 2 gün avent kalkan taktım sonraki günler sütümü sürüp kalkanla devm ettim çok çabuk iyileşti. Birde o günlerde sürekli emzirme halindeydim bebek emdikçe yumuşacık oldu acı durumu çok azalmıştı

Kesinlikle aslında zor bir ameliyat yani şu anki kadar kalmiyor azalıyor o hissizlik ama geçmiyor maalesef benim derimde mesela kırmızı kalın bir tabaka kalmıştı bazı ciltler reaksiyon gosterebiliyormus bu sezaryende doktorum o kısmı kestim temizledim dedi iz kalmaması için krem yazdı contractubex ismi ikinci hafta kullanmaya başlayacağım bakalım bu kez yine aynı mı olacak
Bugün kontrolüm var soracağım hepsini, iz kalması çok önemli değil şu an için ama yangı hissi geçmesi için ne yaparız öğrenmeye çalışayım.
Benim sadece dikiş kısmında değil karnıma dokunduğum da bile bir uyuşukluk var
Evet alttan üstten 3-4 parmak kadar bir alan öyle benim de
Benimde dikiş yerlerimde uyuşukluk var tam hissetmiyorum. Doktorum 3-4 aya daha iyi hissedersin dedi. Kendisi sezaryen olalı 8 yıl olmuş hala hissetmiyorum dedi.
8 yıl mı 😱

Canım memelerin terbiye olması 3 ayı buluyor. Şuan ihtiyaçtan fazlasını üretiyor terbiye olduktan sonra bebeiş ne kadar emiyorsa o kadar üretim olacak o taş gibi olma durumu olmayacak az sabır inşallah. Benim uçlarım tam ortasından yarıldı üstleri kocaman kabuk tuttu 2.gün Lonsinoh sürdüm 2 gün avent kalkan taktım sonraki günler sütümü sürüp kalkanla devm ettim çok çabuk iyileşti. Birde o günlerde sürekli emzirme halindeydim bebek emdikçe yumuşacık oldu acı durumu çok azalmıştı
Bende süt sağdığım için göğüs uçlarım çok acıyor, bebek emince yumuşacık oluyor ama emzirirken çok canım acıyor 🥺 İnşallah daha erken terbiye olur her sabah mastitin kıyısından dönüyorum

Bugün sağlık ocağında 2. Topuk kanını aldılar
Aşı için 1. Ay olacak dediler
İşitme testi için ne zaman olacak yaptıran var mı özelde mi devlette mi yapılır acaba

Benim kv 11 torunu vardı ben evlendiğimde birçoğu yanında büyümüş benim bebe doğdu tutmasını bilmiyor sürekli evirip çevirip rezil ediyordu çocuğu elinde öeyle değil şöyle tut diye diye öğrettik. Bebeğim sarılık oldu drgittik geldim kapıdan girmemle başladı bilmem kimi aramış sarılık oldu diye anlatmış onların verdiği aklı anlatıyor bana hiç cevap vermedim başta baktım susmuyor 3.yü büyütüyorum kimseye akıl sormadım deyip kapadım ağzını. Kendisi anlatır kızını sabah bezler akşama kadar açmazmış altını ağlamazdı ki diyor öyle uyurmuş çocuk akşama kadar. Gelip birde akıl vermeye çalışıyorlar işte.

Hepsi geçip gidiyorda şu lohusalıkta insana yapılanlar asla unutulmuyor. Kimseden sakınmayın lafınızı uygun dille söyleyin yoksa biniyorlar tepenize. Ben böyle uygun görüyorum deyin en kibarından susturun.
Ben birkaç aile en yakınları aldım mecburen bebeği bikaç dk kıcaklayıp dua okudular zaten emzirme alt değişim gaz çıkarma derken odadan pek çıkamadım arkadaş gurubu toplu geliyorlar onları 3aydan sonra kabul ederim
O kadar torunu olup nasıl kucakta tutamiyo pes yani. Kendi akıl verdiği yetmiyo bide çevreden destek mi almış sgshghsgs
Sabahtan akşama tek bezle duran bebe pisikten bayilmistir tabi uyur öyle. Yazık yavruya ya. Ben günde 15 bezi bulduğu oluyo. Yazık ve gerçekten hesabi sorulur bununda günah yani 🤦‍♀️

Ben lafı yumuşak sokamiyorum yada naif olamıyorum. Bi anda sinir beynime sicriyo ne ses tonum ne sozcuklerime hakim olamıyorum. Bizim akrabalar çok ama görüştüğüm çok çok az eşimin tarafta bi dayı bi amca var zaten benim korkum mah teyzeleri. Kötü gelin diye mimlenecegim mah de 🥳🥳🥳
Valla mevla hepimize sabır çevremize de akıl fikir versin 🤲🤩

Kızlar çapaklandık 😢 nasıl geçer bu siliyorum yarım saat sonra yeniden oluyor
Canım benim ortanca öyleydi doktor gözyaşı kanalları tıkalı demişti bize ve masaj önermişti. Biz o masajla atlattık.
Ama sen doğum yapalı 12 gün olmuş ve yeni başladı sanırım. Bizimde sonradan mı başladı yoksa doğduğunda mı vardı hatırlamıyorum.
Netten bak istersen "gözyaşı kanalı tıkanıklığı'

X