2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben böyle durumları yaşamamak içşn doğumlarımda kv ve annem dahil kimseyi beslenme konusuna dahil etmedim. Bunun içşn herşeyi üstlenmem gerekti ama. Beslenme saati geldi geçtim odama kapadım kapımı emzirdim. Böylelikle asla söz hakları olmadı hiçbir konuda. Alıp bikaç dk seviyorlar koyuyorlar o kadar. Zor ama tavsiye ederim bir deneyin. Yoksa kvler ellerinden gelse ver ben emzireyim diyecek kapasitede oluyorlar bebek görünce. Allah yardımcınız olsun
Uuu bilmeden güzel bi hareket yapmışım demek ki. 🤣 Bende esim dışında kimsenin yanında emzirmoyorum buna annem de dahil. Dediğiniz gibi laf söz edemiyorlar. Emzirirken yalnız kalmak kolaylasiyor. Sadece bebeğe odaklanabiliyorum. Laf söz olmayınca stres de olmuyo. 😅🥳

Canım yenidoğan anne sütü ile beslenen bebeğin kakası zaten sulu oluyor ishal gibi onun için endişelenme. Birkaç seferdir denk geliyorum yazdıklarına. Öncelikle sen sakin kalmaya çalış inan senin bütün gerginliğini hissediyor bebeğin. 20 günden sonra gaz sancıları başlıyor göbeğiniz düşmüştür karnına rahatlıkla masaj yapabilirsiniz artık.
3 bebeli anne olarak tavsiyem Ayşe önerin gaz masajına bakın 3 aşamalı masaj var ben o masajı önce karnını sıcak havlu ile ısıtıp her biri 100er tane olacak şekilde hafif karna bastırarak yapıp arkasından bacaklarını karnına ittiğimde kolayca çıkartıyordu. Emme sonrası gaz çıkarma içinde bebeği omzunuza alıp önce parmaklarınızı açıp parmak uçları ile aşağıdan yukarıya tüm sırta pıt pıt yapın 1dk bile sürmeden çıkacaktır gazı. Yada elinizi konkav yapıp sırtın ortasından yukarı doğru patpat yapın. Hemen çıkamadıysa gaz bikaç dk yatırıp geri kaldırıp tekrar deneyin.
Sırım kolik olan bebeklerde ağlama atakları hergün aynı saat aralıklarında oluyor bir takip edin bakalım. Akşamları uyku öncesi bebeğinizi yıkayıp masaj yaparsanız geceyi daha rahat geçirirsiniz.
Siz güçlüsünüz herşeyin üstesinden gelebilirsiniz merak etmeyin bu günler geçecek bebeğiniz sağlıkla büyüyecek. İkiniz içşnde yepyeni bir hayat başladı bocalamanız çok normal hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz yalnız değilsiniz bunaldıkça yazın elimizden geldiğince yardımcı olalım birbirimize
Öncelikle çok ama çok teşekkür ederim ben zor bir hamilelik geçirdim, bebeğimi çok severek ve isteyerek yaptım ama şimdi çok zorlanıyorum, maalesef sorumluluk hissi ve bu problem çözememe beni mahvetti, sürekli ağlıyorum, çok gerginim, akşamları çok zorlanıyorum, hele böyle gaz sancıları beni mahvediyor, depresyonda olduğuma eminim şu an

Bende de var yetememe hissi canım ağlıyorum nasıl bakacağım ya beceremezsem iyi bir anne olamazsam diye.
İnşallah bunlar geçici böyle düşünmeye çalışıyorum bu dönem de geri gelmeyecek tadını çıkarmak istiyorum ama hormonlar işin içine girince gerçekten çok zormuş 🥺 Allah yardımcımız olsun 🙏

Uuu bilmeden güzel bi hareket yapmışım demek ki. 🤣 Bende esim dışında kimsenin yanında emzirmoyorum buna annem de dahil. Dediğiniz gibi laf söz edemiyorlar. Emzirirken yalnız kalmak kolaylasiyor. Sadece bebeğe odaklanabiliyorum. Laf söz olmayınca stres de olmuyo. 😅🥳
En güzelini yapmışsın eşin kaynanalık yapmıyorsa tabi🤣 miss gibi keyfine bak. Benim kv ağzında laf durmaz gördüğünü kendince yorumlar 9 köye anlatır. Düğünümden hemen sonra kuyruk kemiğim çok ağrıdığı için dr gittim oturma simidi kullandım bir süre. Sen git yeni evlenecek akrabasına ilk geceden dolayı olmuş diye anlat kızda kendince korkmuş filan. Birdaha fazla muhabbete girmedim aldım gardımı doğumdada çok işe yaradı mesafe candır
Öncelikle çok ama çok teşekkür ederim ben zor bir hamilelik geçirdim, bebeğimi çok severek ve isteyerek yaptım ama şimdi çok zorlanıyorum, maalesef sorumluluk hissi ve bu problem çözememe beni mahvetti, sürekli ağlıyorum, çok gerginim, akşamları çok zorlanıyorum, hele böyle gaz sancıları beni mahvediyor, depresyonda olduğuma eminim şu an
Ahh ya hem hamilelik hem sonrası stresiniz malesef hissediyor miniğiniz. Öncelikle kendinizi iyileştirmeye odaklanın. Siz iyi olacaksınız ki bebeğinize bakabilesiniz. Bebek uyudukça uyuyun. Yardım eden birisi varsa gün içinde bebeği 1 saatliğinede olsa bırakın dışarı çıkın temiz havada yürüyün. İnanın çok iyi geliyor. Ben büyük kızımı evimin yanındaki kursa götürüp geliyorum 2dk çıktım diye dünyalar benim oluyor ☺boş kaldıkça bırakın ev dağınık kalsın bir süre açın bir film izleyin herşey mükemmel olmak zorunda değil insanız her daim bebeği 2saatte emziremeyebilirsiniz korkmayın saat sarkarsa birşey olmaz. Bebeğiniz ağladığında paniklemeden sakince geçeceğini bilerek yaklaşın alın öpün koklayın bolca temas edin derdini anlamaya çalışın. Akşamları duş masaj uykuya geçiş rutini oluşturun bebişe daha rahat bir gece geçirmenize yardım eder. Onun bildiği tek dil şuan ağlamak size her derdini ağlayarak anlatacak. Zamanla çözeceksiniz neden ağladığını gazı varsa ayaklarını karnına çekerek ağlar açsa elini sıkarak ağlar gibi gibi.
Size yürekten sarılıyorum. Ne zaman konuşmak isterseniz yazın lütfen

Benim 12 gün sonra sezeryan olacak. Geçen cuma kan tahlili yapıldı. Kan değerim 9 a düşmüş. Doktorum ertesi gün çağırdı hemen damardan demir takviyesi yapıldı. Bu cuma değil öbür cuma tekrar tahlil yapılacak. Demir takviyesi ne kadar işe yaramış bakılacak. Gerekirse sezeryan için kan hazırlığı vermek lazım dedi
Benim doktorum da sıkıntı olacağını söyledi ama ne yapılacak bilmiyorum çünkü sezeryana çabuk karar verildi hayırlısı 🥲

Ya deli oluyorum gerçekten..
Aaa mama mi veriyorsun?
Sütün az mi?
Silikon uç zararlıdır.
Bebegi söyle uyut, boyke giydir.
Valla Gina geldi
Ben de mama vermek zorunda kaldım hem sarılık var hem kristal döküyor yavrum, çiş yaparken ağrısı oluyor. İkisi için de bol bol beslenme lazım sütüm yetmiyor. Her telefon açan aaaa mama mı veriyorsun sütün gelmiyor mu sen yine de sadece emzir şöyle böyle. Kimseyi terslemiyorum ama aile hekimiyim emzirme danışmanlığı eğitim sertifikam var hepsinden çok daha iyi biliyorum ama nasılsa belki 10 15 sene önce çocuk doğurmuş insanlar benden daha fazla bilgili gibi akıl veriyor sinir oluyorum. Sorma arkadaş sanane benim mememden süt geliyor mu gelmiyor mu. Yok niye sezaryen keşke normal yapsaydın şöyle böyle. Bursa olanlar bilir ben hep vajinal düşünüyordum ama uygun değildi benim şartlarım için. Yenidoğancıya götürdük bebeğimizi. Adam diyor ki niye bu kadar takıyorsun beslensin de nasıl beslenirse beslensin ileride hep hazır paket gıdalar yiyecek engelleyemeyeceksiniz.
Sezeryan olan anneler aranızda kan değerleri düşük olan var mıydı? Kan değerim 9 çıktı 3 kutu ilaç bitirdim yaklaşık bir ayda ama yükselmemiş 🤷🏻‍♀️ damardan demir vs takıldı mı size bir sorun oluşturur mu ameliyat esnasında 🙁
Benim de 9 çıktı sezaryenden bir hafta önce, 1 ampul ferinject taktırdım. Daha önce 11 civarındaydı hep. Sezaryenden sonra da yine 9 çıktı hemoglobin. Elimde 1 ampul daha var. İlerleyen günlerde tekrar taktırabilirim. Ameliyattan önce kan hazırlığı yapıldı her ihtimale karşı, siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz
Alet 12 ye kadar doğru sonuç veriyor biz ilk aletle ölçtük 13 çıktı mecbur kan verdik 17 çıktı tam sinirdi 12 saat fototerapi verildi 12 saat fototerapisiz takip taburcu sonra iki günde bir aletle bakıldı eğer yine yüksek olsa kan verecektik düştü
Bizim de 12 çıktı transkutanöz. Daha önce kanda 7ydi. Yenidoğancı telaş yapma beslenmesi iyiyse 20ye bile fototerapi uygulamıyorum dedi. Hele exchange hiç yapmıyoruz dedi.
Anladım herkes diyor ki 3500 diyorsa doktor bil ki 3 kilo doğar öyle bir şey var mı acaba ya
3500 çıkmıştı doğumdan birkaç gün önceki son kontrolde. Doktorum karnımı avuçlayıp uh maşallah doldurmuş 3 buçuk doğar dedi 3490 doğdu 😅
Çocuk doktoru d vitamini probiyotik başladı 6 damla forbiome , kullanan var mı
Vajinal yolla alamadığı bakteriler içindir. Ben probiyotik başlamadım bebeğime ama ilk günlerden itibaren d vitamini veriyorum 👍

Kızlar bugün öğleden sonra sezeryan doğuma gireceğim inşallah 😍Biraz korku var dualarınızı bekliyorum 🤲🏻.Sizleri seviyorum 🥺❤️❤️
Hadi Allah sağlıkla kavuştursun. İlk kalkışta zorlayın kendinizi bol bol yürümeye çalışın çok rahat edersiniz. Ben sezaryenden korkuyordum ameliyatta bir daha sezaryen olabilirim dedim kolay geçiyor hiç endişe etmeyin 🌸🥰

X