2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Prima Harmonie kullanan var mı?
Fiyatı Prima için bile bayağı yüksek, ne vaad ediyor o bez onu merak ediyorum. Kullanacağımdan asla değil
Ben kullandım fiyatlar bu kadar saçmalık değilken molfix sarıdan çok da farkı yok vallahi sadece emicilik biraz daha fazla ama hiç değmez tabi

Odada bir yazma takarım zaten yabancı da olmaz kısa kollu sorun olmaz ama ben hatırlıyorum ameliyathane inerken yazmamı çıkartıp bone taktılar bone hem şeffaf hem kayıyor . Doğum hemşirem vardı o başımdaydı pilates çalışıyorduk onla, o ara ara düzeltiyordu . Şimdi öyle biri de yok . Ameliyathane sorun değil de odaya gidene kadar hepten açılacak

Sonuna kadar okudum tek yorumum annelik ben de ilk doğumumda mükemmeliyetçi davranmaya çalışıyordum, kitaplardan okuduğumla bebek büyütmeye çalışıyordum. Annemle eşimle hep tartışırdım. İnan ki işe yaramadı. Bebek nasıl isterse öyle yaptı. Demem o ki hiçbir şey düşünme , her şey bebeğin istediği gibi oluyor. Sen yeni annesin sadece bunun tadını çıkar . Canını sıkma . Bebek her türlü büyüyor

Stres de bebeğe geçiyor ama sen sakin olacaksın ki bebek de sakin olsun. Her yemeğine kimyon atıver o gazı alıyor

Ay evet çiş yapınca hemen anlaşılıyor ya bi bakıma iyi de

BEbekleri el ve ayakları soğuk olur zaten. Üşüdüğnü ensesini elleyerek kontrol edin öyle anlaşılır. Aşırı sıcağı önermiyor doktorlar asla. Sen dinleme eşini, hamileliği boyunca kaç kitap okudu, kaç video izledi acaba.

Ya ben bu bebeyi uyandırmakta çok zorlanıyorum geceleri. Şimdi de uyandıramadım mesela. Ağzına bi şekilde tepip emzirdim. Normal mi bu durum

Kızlar emzirme ile ilgili size bir şey anlatmak istiyorum. Yani kendinizi çok yıpratmayın diye , çünkü ben çok yıpratmıştım hala travma derim.
İlk doğumumda hemşire direkt odaya geldi mememi açtırdı şırınga ile uç çıkartıp bebeğe verdi , ama süt yok . Bebek o gün sinir oldu bana zaten mama verdiler kaşıkla . Eve geldik sağıyorum süt hala yok. 2. Gün sonunda gelmişti . Silikon uçla denedim vermeyi,tuttu emdi neyse. Ara ara ucu çıkartıp kendi ucumu verdim. Bir dönem her şey mükemmel oldu. Benim mememi uçsuz emdi, sütüm fazlaydı. Ama 3.ayda bi meme reddi geldi. Allahım neler yaptım . Kanguruda emzirmeyi denedim, beraber duşa girdik, meme ucuna tatlı sürüp vermeyi denedim , memede iken üstten mama akıttım neler neler ya. O ara ağzında pamukçuk çıkmış bebeğimin, benim göğsüme de bulaşmış. İlaç kullandık. Ama red başlamıştı. Sonra 3 aya yakın da sağarak anne sütü verdim. Çalışıyordum da düşünün psikolojimi. Sonra kesildi sütüm zaten emmeyince. Yani şimdi emmiyor, yok mama veriyorum üzülüyorum vs hiçbir şey düşünmeyin. Harika bir düzenden de her şey tersine dönebilir . Kötü düzen de muhteşem hal alabilir. Arkadaşım da ilk 10 gün hiç emziremedi hep uçla vs, şimdi maşallah bebek kendi ucunu baya güzel emiyor.
Ne yaparsak yapalım bebek kendisi karar veriyor nasıl büyüyeceğine . Ayrıca illa anne sütü alacak diye bir şey yok , sevgi alsın karın her türlü doyuyor üzülmeyin artık diye anlattım lütfen bebeklere odaklanın

Gözün aydın canım sağlıkla büyüt kuzunu

Hassasiyetini belirtsen hemşirelere birine dikkat ederler belki canım

Emzirme pozisyonuma bile karışıyor

Sabah uyuyor gece genelde yedir gaz çıkar uyut ağlasın ve döngüyü tekrarla şeklinde ilerliyor sabah zor uyanıyor gözünü açamıyor gece böyle
Şuan sanki bizimkini anlattınız. Gündüz çok iyi emiyor uyuyor gece oldu mu emmek istemiyor mememde uyuyor ya da oyalanıyor mama veriyoruz gaz çıkartmaya çalışıyoruz hep huzursuz gram gece uykumuz yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…