2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doyunca da mı uyumuyor
Eğer öyleyse bi hastaneye mi gitseniz bi yeri ağrıyor olabilir
Sabah uyuyor gece genelde yedir gaz çıkar uyut ağlasın ve döngüyü tekrarla şeklinde ilerliyor sabah zor uyanıyor gözünü açamıyor gece böyle

Doğumdan hemen sonra kuş gibi bir hafifleme hissi geliyor mu çok merak ediyorum doğuran arkadaşlar yanıtlayabilir mi:)
Evetttt, tüm ağrılar açılar, mide yanmaları, agzındaki o tat ve 5 dakika önce çektiğin dayanılmaz sancı bile.... Hepsi hepsi geçiyor ve unutmuş oluyorsun anında

Mucizem4564 canım kavuşmaya az kalmış o senin kokunu alınca emer inşallah sen sıkıntı yapma şimdiden... Güzel günler yakın
inşallah canım sadece doğumda 2 dk koklayabildim sonra küveze aldılar o anı bile unutamıyorum o kokusu her şeye değerdi sabırla kucağıma alacağım günü bekliyorum son 1 gün kaldı allahın izniyle

Daha geçen gün 2 haftaya toplayabilir miyim diyordun bak 2 günde hallerin bu süreci bence
Kendine nazar etmede dünya markasıyım
Bir anda huzursuzlandı elim ayağıma dolandı bu geceye kadar tek altını değiştirmemiştim bir açıp bakayım dedim sırtına kadar bok içinde yavrum elim ayağıma dolandı üstünü başını çıkardım cıplak oldu kıyafeti de odadaydı bastı yaygarayı panik yaptım koştur koştur odasına gittim eşim uyandı geldi sildik temizledik panikten 3 aylık kıyafetleri almışım 3 kez git gel yapıp üstünü değiştirdim bir anda sezaryen dikiş ağrım tuttu eşim git yat dedi gittim 2 saat acıdan uyuyamadım geri döndüm şimdi nöbet devam
Doğumdan hemen sonra kuş gibi bir hafifleme hissi geliyor mu çok merak ediyorum doğuran arkadaşlar yanıtlayabilir mi:)
Evettt hafifleme oluyor sağa sola döneniyordum bir anda kuş gibi oldum içim boşaldı adeta

Kızlar eşiniz kaynana gibi karışıyor mu ya ev sıcaktan pişiyor açmış kombiyi cayır cayır sıcaktan piştim çocuğu kat kat giydirmeye çalışıyor üstüne battaniye atmış kurdeşen dökecek , eli ayağıda soğuk biraz doktor normal yenidoğan da dedi bu üşüyor sanıyor içeri gitti de azıcık çıkardım üstünü kızarmış çocuk ya

Selam kızlar
Oğlum 8 Şubat perşembe günü doğdu B Buffalosos 39+1, 52cm, 3490 gram, sezaryen. Sezaryen öncesi nstde düzenli sancılarım vardı ve 3 4 cm açıklığım varmış.
3 4 günlük annelik deneyimim
Emzik kesinlikle yok diyordum o kadar ağlıyor kızarıyor ki ağlamasını kesemezsem emzik vermeye başladım kısa süreli
Meme reddi yaşamam diyordum ama sütüm gelmediği için bebişim emip emip sinirlenip çok ağlıyordu ve artık mememi ağzına almamaya istememeye başladı. Sarılığı ilerlediği için beslemem gerektiği için bu konuda pek başarılı olamadım ama yarın kendi sütümü ya da mamayı eds ile vermeyi düşünüyorum.
Biberon asla kullanmam diyordum süt pompası ile gelen biberonla sağdığım sütümü verdim
Bol bol emziririm onu bunu yaparım sütüm artar diyordum malesef olmadı. Mama vermemeye direndiğim için bebişimin sarılığı ilerledi. Şimdi biberonla sağılmış anne sütü, kaşık biberonla enjektörle mama Allah ne versiyse veriyorum yavruma yeter ki beslensin
Asla sallamam diyordum uykusu bölününce hafif hafif sallıyorum beşiği
İlk kalkışta kendimi zorladım. Az çok yürüyorum ama eğil kalk yapamıyorum, rahat şekilde pantolonumu, çamaşırımı değiştiremiyorum. Yatarken kalkarken otururken çok zorlanıyorum

Mama veriyorum ve ağzında emzik var yapacak bir şey yok ☺ bunları düşünüp hiç stres yapmayalım Mama şart olabiliyor doymuyorlar :/ benim uçları kan içinde malesef

Bizde de her gün görmek yoktu haftada iki gün görebiliyorduk adaptasyon ve çıkış süreci için 2,5 kg üzerindeki anneler her gün günde iki kez emzirmeye giriyor.Sizin bebeğiniz kaç kg ? Muhtemelen sizi de emzirmek için alırlar bir süreden sonra çünkü bunu yapmadan çıkarmıyorlar diye biliyorum

Sleepy sırtına çıkardı ya kakasını :/
Hastane goon verdi 3-4 tane hediye şimdi onu taktım kakada deneyim yapacağım memnun kalırsam ondan alırız

Gözün aydınn. Allah analı babalı büyütsün. Sağlıkla huzurla uzun ömürleri olsun. Aynen öyle şeyler yaşıyorum ben de. Ama napalım artık mutlu bebek mıtlu anne. Mutlu anne mutlu bebek. Şu saatten sonra artar artık cNım benim sütün benim 6 gğn sürdü heh geliyo dediğim ki hala tereddütteyim.

Ben o kararı hamilelikte almıştım şimdi en iyi aldığım karar diyorum 48 saatte toplam 2 saat uyudum kafası çok değişikmiş
Bizde uyanığız hala ne yiyorsam gaz yapıyor sanırım çocukta bende gaz sancısı yaşıyoruz diyete çok dikkat etmem gerek ya. Resmen hamilelikte ve emzirme döneminde şu herşeye dikkat etme olayı beni bitirdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…