2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Emek emek büyüyecekler canım. İlk günkü fotoğrafınabaksana ne kadarbüyümüştür. Düşündüünde neçabuk geçmiştir zaman
Bugün 17 günlük olduk zaman gerçekten hızlı geçiyor, sadece bazen yorgunluk beni agresif yapıyor ondan böyleyim özellikle gece anksiyetem çok yükseliyor 🥹

Bizde uyanığız hala ne yiyorsam gaz yapıyor sanırım çocukta bende gaz sancısı yaşıyoruz diyete çok dikkat etmem gerek ya. Resmen hamilelikte ve emzirme döneminde şu herşeye dikkat etme olayı beni bitirdi 😂
Kusuyor benimki de ara ara aç mı doydu mu anlamıyorum bisey 🥺 gazı da var gurul gurul karnı tam uyudu diyorum mızıklanıyor

Sabah 7 de yatış yapınca ebe saat başı açılma var mı bebek aşağı inmiş mi bunu kontrol ediyordu. Doktorumda bu ara da 2 kere muayene etti. Bunlar hem benim sancımı başlattı hem açıklığımı. 11 e doğru açıklığım 4 5 cm olmuştu. Sonra suni sancı verdi doktor. Aslında planımız yatış yapar yapmaz suni vermekti ama bebeğin kalp atışlarını beğenmediği için erken vermek istemedi. 6cm di en son duşa girdim çıktığımda bir anda ıkınma hissi geldi ve hemen doğumhaneye aldılar. Sonra 13..20 de kuzum oldu.
MasaAllah doğumu başlatmak icin herhangi bi fitil gibi bisey verdiler mi peki ilk başta yattığınızda

Gözün aydınn. Allah analı babalı büyütsün. Sağlıkla huzurla uzun ömürleri olsun. Aynen öyle şeyler yaşıyorum ben de. Ama napalım artık mutlu bebek mıtlu anne. Mutlu anne mutlu bebek. Şu saatten sonra artar artık cNım benim sütün benim 6 gğn sürdü heh geliyo dediğim ki hala tereddütteyim.
Teşekkür ederim amin inşallah 🙏🏻 Biberon ya da emzikten memeye nasıl geçirtebilirim bilmiyorum :KK43:

Bugün 17 günlük olduk zaman gerçekten hızlı geçiyor, sadece bazen yorgunluk beni agresif yapıyor ondan böyleyim özellikle gece anksiyetem çok yükseliyor 🥹
O kadar haklısın ki geberiyoz yorgunluktan. Algılarım kapandı benim bazen anlamıyorum söyleneni. Ama tek çocuk benim de kararım. Hadi gel ikinciyi yapalım diyo eşim geçen dedim onu da sen doğurcaksan olur. Her aşaması ayrı zorluk

Göbeği düştü mü? Bizimki düştükten sonra orada kanama oldu. Doktorumuz gümüş nitrat ile orayı dağladı ve bir tane daha K vitamini iğnesi yaptırdı.
Yok düşmedi ama şimdi enfeksiyon gördüm galiba emin değilim ama iç kısmı olmuş sabah acile gidelim bir

Selam kızlar
Oğlum 8 Şubat perşembe günü doğdu B Buffalosos 39+1, 52cm, 3490 gram, sezaryen. Sezaryen öncesi nstde düzenli sancılarım vardı ve 3 4 cm açıklığım varmış.
3 4 günlük annelik deneyimim
Emzik kesinlikle yok diyordum o kadar ağlıyor kızarıyor ki ağlamasını kesemezsem emzik vermeye başladım kısa süreli
Meme reddi yaşamam diyordum ama sütüm gelmediği için bebişim emip emip sinirlenip çok ağlıyordu ve artık mememi ağzına almamaya istememeye başladı. Sarılığı ilerlediği için beslemem gerektiği için bu konuda pek başarılı olamadım ama yarın kendi sütümü ya da mamayı eds ile vermeyi düşünüyorum.
Biberon asla kullanmam diyordum süt pompası ile gelen biberonla sağdığım sütümü verdim
Bol bol emziririm onu bunu yaparım sütüm artar diyordum malesef olmadı. Mama vermemeye direndiğim için bebişimin sarılığı ilerledi. Şimdi biberonla sağılmış anne sütü, kaşık biberonla enjektörle mama Allah ne versiyse veriyorum yavruma yeter ki beslensin
Asla sallamam diyordum uykusu bölününce hafif hafif sallıyorum beşiği
İlk kalkışta kendimi zorladım. Az çok yürüyorum ama eğil kalk yapamıyorum, rahat şekilde pantolonumu, çamaşırımı değiştiremiyorum. Yatarken kalkarken otururken çok zorlanıyorum :KK43:
Tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻
Sarılığı geçsin süt artsın yavaş yavaş alışır annesi sen ısrarla sürekli teklif et biberondan uzaklaşmaya çalışın kaşık biberonla içemiyor mu

Tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻
Sarılığı geçsin süt artsın yavaş yavaş alışır annesi sen ısrarla sürekli teklif et biberondan uzaklaşmaya çalışın kaşık biberonla içemiyor mu
Kaşık biberon da kullanıyorum aslında ama zor geliyor. Biraz daha denemem lazım

Sabah uyuyor gece genelde yedir gaz çıkar uyut ağlasın ve döngüyü tekrarla şeklinde ilerliyor sabah zor uyanıyor gözünü açamıyor gece böyle
Yani uyku hali çoksa sarılık değeri yükselmiş olabilir var mı sarılığı
Ama uyuyor emince doyunca susuyorsa sknti yok bence
Benimki de bu aralar hareketlendi doymuyor

Kaşık biberon da kullanıyorum aslında ama zor geliyor. Biraz daha denemem lazım
Hayırlı olsun gözünüz aydın
Bence kaşık biberon ya da biberon yerine enjektorle verin küçük parmağınızı ağzına sokun bebisin emerken yandan enjektorle skn benim kardeşim pediatrist biz öyle yapıyoruz abla diyor meme reddi olmasın diye
Benimki de ilk günden beri emmesine ve mama takviyesine rağmen 3. Gün sarılık oldu bi gün yb da yattı fototerapi aldı toparladı şükür şimdi 2 günde bir transkutanla sarılık değerine bakılıyor bende emme + mama ilerliyorum emmesini artırıp mamayı azaltmıştım bi gündür memelerim feci ağrıyo uçları mamaya mecbur devam ettim ama çok ciddi sabır ve emek istiyor kardeşimle memegi tutsun diye ne mücadeleler verdik bi doğum ağırlığı da benim düşük olunca anne sütünü alsın diye çok çabaladık

Nasıl bir koku sorunu oldu, bende molfix kullanıyorum🤔🤔

Çişi kokuyor resmen :KK43:

Hangi marka alacaksınız ? sleepy için naylon gibi molfix daha pamuklu dokusu ve daha esnek yazmışlar molfix kullananlar

Evet daha esnek, beli falan da lastikli. Hatta daha geniş bacak arası şu dönemde iyi ama kokuyor :KK70:

Sleepy ecologic bence iyiydi, natural aldım bu sefer. Online markette ne varsa onu alıyorum. Bebişim hassas değil pişik vs olmadı henüz ondan sorun yaşamadık belki de.

Çişi kokuyor resmen :KK43:

Evet daha esnek, beli falan da lastikli. Hatta daha geniş bacak arası şu dönemde iyi ama kokuyor :KK70:

Sleepy ecologic bence iyiydi, natural aldım bu sefer. Online markette ne varsa onu alıyorum. Bebişim hassas değil pişik vs olmadı henüz ondan sorun yaşamadık belki de.
Normal molfix mi? Yoksa Pure&soft mu kullandınız ?

Bu arada 23 günlük oldu bugün.
21. Günde güncelleme geldi, uzunca uyanık kalıyor. İlk uykusuzluğu tam 3. Haftada yaşadık.
Şimdi de pazar sabahın 7.30'unda kalktık işte. Muhtemelen ilk kızım gibi olacak bu da, güneş doğunca kalkar güneş batınca uyurdu o. Akşam erken yatması açısından çok iyi olurdu ama hep sabah erken kalkardık.

Şimdilik tek şikayetim sling sevmiyor gibi, ama ona alışması lazım ben sling olmadan bebek büyütebilecek kapasiteye sahip değilim.

Otomatik ana kucağında da durmuyor artık, ilk 2 hafta elim ayağımdı, şimdi fark ettim boşuna almışız.

Mavi paketti. Normalmiş.
Netten bakım püre and soft sarı sanırım. Ona da şans veririm.
Bu arada dürüst olayım online da indirimli falan bulayım yine alırım molfixi dünyanın sonu değildi ama tekrar özellikle aramam.
Mavi çok başarılı değil sarı olan gayet iyi dokusu diğer bezlere göre, koku da olmuyor

X