2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar eşiniz kaynana gibi karışıyor mu ya ev sıcaktan pişiyor açmış kombiyi cayır cayır sıcaktan piştim çocuğu kat kat giydirmeye çalışıyor üstüne battaniye atmış kurdeşen dökecek , eli ayağıda soğuk biraz doktor normal yenidoğan da dedi bu üşüyor sanıyor içeri gitti de azıcık çıkardım üstünü kızarmış çocuk ya
sıcakta çocuğu hasta eder dikkat et canm😔 çocuğum hayla kuveste yatıyor ciktiginda 2 ay annemgilde kalırım. Az önce kaynanamla konuştum kızım cocugu yan yatilir düz yatilmaz dedi onu biliyorum dedim, 2tane çocuk büyüttüm dedi ewe geldiginde 1yasina kadar kalırim yanına dedi dünya başıma yıkıldı. 😥haberlerde bebek 9 ay düz yatmakta kusmakta boğazı kaçırdı öldü dedi. Şaştım kaldım ne diyeceğime.

Nişan şeffaf beyaz olabilir mi? Miktarı nasıl olur? Birşeyler geldi çamaşıra iki kere ama akıntı herhalde anlamadım

2 gündür hiç bakamadım kızlar nasıl gidiyor umarım herkes iyidir 🥰🙏 biz hala adaptasyon süreci malum; meme ucu yarası süt getirme çabaları, gaz çıkaramama falan😅 inşallah sağlıkla büyürler hepsini Allah bağışlasın 🥰 henüz doğurmayan arkadaşlar yolun sonu çok tatlı ve güzel emin olun, evet gebelik süreci ve doğum sonrasında iyileşmek zor ama hepsi geçici sabredin🥰

Nişan şeffaf beyaz olabilir mi? Miktarı nasıl olur? Birşeyler geldi çamaşıra iki kere ama akıntı herhalde anlamadım
Hayır canım olmaz, anlaşılıyor nişan. Benim şeffaf beyaz her türlü yoğun akıntım oldu ama doğurduğum akşam net kanama geldi akıntıda. O çok net oluyor ben korkup gittim hemen mesela, nişanmış o

Evet ne yapsak da açık de mi 😀 ameliyathanenin normal bonesi dışında bir şey takmadınız değil mi
Yok takmadım valla Allah affetsin zaten o kadar çok korkuyordum ki düşünmedim bile onu
Üstümüzü de yeşille yataktan yatağa geçirdiler zaten personel kesim çok bi yerimi görmedi ama anestezi teknikeri ve doktoru erkekti görmüştür tabi 😔

Yok takmadım valla Allah affetsin zaten o kadar çok korkuyordum ki düşünmedim bile onu
Üstümüzü de yeşille yataktan yatağa geçirdiler zaten personel kesim çok bi yerimi görmedi ama anestezi teknikeri ve doktoru erkekti görmüştür tabi 😔
Zaten belden iğne yapılacağı zaman arka komple açılıyor 😀 battı balık yan gider. Ben de çok korkuyorum ya hayatımda iki kere de spinal ameliyat oldum ona rağmen iğne anından özellikle çok korkuyorum 🥹🥹

Zaten belden iğne yapılacağı zaman arka komple açılıyor 😀 battı balık yan gider. Ben de çok korkuyorum ya hayatımda iki kere de spinal ameliyat oldum ona rağmen iğne anından özellikle çok korkuyorum 🥹🥹
Ben hiç yaşamamıştım doktorum ama doğru düzgün hastaneye gitmemisimdir kendim için
Ama gebelik ve sonrası
Ama korkulacak bi şey yokmuş
Ben sadece kist ameliyatı sırası tansiyonum düştü diye kötü oldum yoksa şükürler olsun 🤲🏻🙏🏻😊

Aslında korktuğum şey çok saçma sanki iğneyi kaydırsa felç olurum diye korkuyorum 🥹🥹🥹
Bu zor bir ihtimal değil mi

Ben hiç yaşamamıştım doktorum ama doğru düzgün hastaneye gitmemisimdir kendim için
Ama gebelik ve sonrası
Ama korkulacak bi şey yokmuş
Ben sadece kist ameliyatı sırası tansiyonum düştü diye kötü oldum yoksa şükürler olsun 🤲🏻🙏🏻😊

Aslında korktuğum şey çok saçma sanki iğneyi kaydırsa felç olurum diye korkuyorum 🥹🥹🥹
Bu zor bir ihtimal değil mi
Saçma değil hepimiz korkuyoruz
Çok düşük bu ihtimal diye aklımda kalmış
Böyle şeyleri düşünmemeye çalışın hiç inanın ben girebildiysem
8 sene olmak üzere evliliğim son bi sene çocuk düşündüm inanın olaylara hiç giremedim ha zamanı da bu zamanmış o ayrı ama korkulacak da bi şey yokmuş içinizi ferah tutun 🤲🏻🙏🏻😊

Saçma değil hepimiz korkuyoruz
Çok düşük bu ihtimal diye aklımda kalmış
Böyle şeyleri düşünmemeye çalışın hiç inanın ben girebildiysem
8 sene olmak üzere evliliğim son bi sene çocuk düşündüm inanın olaylara hiç giremedim ha zamanı da bu zamanmış o ayrı ama korkulacak da bi şey yokmuş içinizi ferah tutun 🤲🏻🙏🏻😊
İnsanın hazır olduğu zamanı anlaması da bence çok özel, size de maşallah ☺️ İnş atlatırım bu korkuyu 🥹 eşime diyorum işte korkuyorum diye, ama neden biliyorsun sezaryeni diyor . E bildiğim için korkutuyorum kendimi diyorum 😀

Bi de lansinoh da elektrikli gogus pompasını günde iki kere sağım yapıyorum enfeksiyon da olmasın diye onu da enjektörle bebeğe veriyorum
Bir de kızlar ben biberon değil enjektör kullanıyorum meme reddi yapmasın diye
Mesela enjektörle kaç ml veriyorsunuz kendi sütünüzü tek öğünde? Ben de öyle yapacagim sanirim

Merhaba size verdiği ödevleri paylaşabilir misiniz acaba bizimle teşekkür ederim
Merhaba tabiki paylaşırım,
Her gün yarım saat doğum için squat
Her gün 45 dk yürüyüş
Gün aşırı korunmasız cinsel ilişki
Her gün perina masajı varsa kantaron yağı ile
Her gün bir fincan adaçayı
Her gün 3 hurma
Bire 5 ölçü organik elma sirkeli suda yarım saat oturma gün aşırı
Sirkeli suya oturmadığım gün ginhyal vajinal jeli vajina içine sıkıyorum yatmadan önce

Doktorum kesisiz ve kolay açılma olması için çabalıyor çok memnunum, sirkeli su ve jel krem bebeğin geleceği yollardaki enfeksiyonu azaltıp florayı sağlıklı hale getirmek için

İnsanın hazır olduğu zamanı anlaması da bence çok özel, size de maşallah ☺️ İnş atlatırım bu korkuyu 🥹 eşime diyorum işte korkuyorum diye, ama neden biliyorsun sezaryeni diyor . E bildiğim için korkutuyorum kendimi diyorum 😀
Yok bilmek ayrı bilmemek ayrı korkutuyor
Ama inanın siz çok çok daha güçlüsünüz masallah o yüzden hiç tedirgin olmayın öyle güzel olacak ki her şey Allah’ın izniyle 🤲🏻🙏🏻😘

Doğumdan hemen sonra kuş gibi bir hafifleme hissi geliyor mu çok merak ediyorum doğuran arkadaşlar yanıtlayabilir mi:)
Bebek çıkınca ilk rahatlama geliyor ama hala tammrahatlama değil plesenta doğunca kuş gibi hafifliyorsunuz. Benim plesenta biraz geç doğdu ben söylenip durdum niye rahatlamadım hala diye karnıma masaj yapa yapa geldi plesenta o çıkar çıkmaz mucize gibi bişi oluyor

bugün yine krizlerdeyiz. Sütümde gaz yapan bişey oldu sanırım. Gazını çıkarmama rağmen ağlaya ağlaya katılıyor o sırada ishal gibi tıvaletini yapıyor ama çığlık çığlığa sonra sakinleşiyor 10 dakika sonra tekrar ağlayarak uyanma. 2-3 saat uyurdu normalde sabah bugün hiç durmadı 🥹

Mesela enjektörle kaç ml veriyorsunuz kendi sütünüzü tek öğünde? Ben de öyle yapacagim sanirim
Ben önce emziriyorum ağlayınca sağ uyuyor ağlıyor sol uyuyo ağlıyor sonra da 30 cc ye 1 ölçek mama veriyorum gaz çıkınca yatırıyorum
Bazende sağıyorum göğüslerimi 60 cc geliyor onu da yedirip yatırıyorum
Bazende iyi emmisse saat olarak bakıyorum miktarı bilemem diye 15 cc ye yarım ölçek veriyorum yani duruma göre ayarlıyorum

Kızlar bana akıl verin nolur.Eşimin babannesi çat kapı gelmiş
Çok geçmiş olsun. Belki moral olur diye yazıyorum. 2. Çocuğumda yaşamıştım bu durumu. “Ne zaman geçecek bu halim. Doğursam nasıl bakıcam ben” diyerek lavaboya gittiğimde nişanım geldi. Doğru hastane ve birkaç saat içinde doğum oldu. Ameliyattan uyandığımda hiçbirşeyim kalmamıştı. Bebeğin verdiği enerji ve mutluluk bambaşka. Umarım sizin daha da iyi olur ❤️
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim moral oldu 🥺❤️❤️

X