2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu gece bebeğime kendim bakıyorum 🤭 annemi eve yolladım akşam iki gündür sıfır uykuyla duruyordu ben uyumuştum hastanede biraz o hiç uyumadı diye zorla yolladım evlerimiz çok yakın git uyu sabah gelir nöbeti devralırsın dedim
Eşim de mideden rahatsız iki gündür full çalışıyordu git yat sen de dinlen yarın siz bakarsınız diye onu da odaya yolladım
Film açtım kahvemi koydum L koltuğun kenarına Umay bebeğin reflü yatağını koydum köşe yaptım 😅 ara ara kucağıma alıyorum öyle böyle bu gece nöbeti geçecek
Sezaryen ağrım hafif ağrı kesici ve kahve çok iyi geldi sürekli biseyler içip yiyorum bir de iyi geliyor
Çok uykum gelirse eşimi kaldıracağım
Bakalım nasıl olacak ilk gecemiz
Daha geçen gün 2 haftaya toplayabilir miyim diyordun bak 2 günde hallerin bu süreci bence 😍😉

Kızlar sleepy 1 numara kullanıyorduk 1 numara küçük gelmeye başladı.Molfix alacağım ancak 2 mi almam gerek yoksa 1 mi emin olamadım.Molfix kalıbı sleepye göre biraz daha büyükmüş.Kullanan var mı kıyaslama acısında
Ben doğum çantam için molfix 1 numara almıştım. Sonra bi ara sleepy indirimdeydi bi denerim diye onunda 2 numarasını aldım. Merak ettim karşılaştırmak için ikisinide açtım. Sleepy 2 numara molfix 1 numaradan biraz büyük. Bence 2 numara alın

Ebebekten almıştım ben ebebekten alabilirsiniz.Bebek emdiği an direkt ucu çıkıyor bu silikon uç ile yumuşak bir yapısı var.Benim de bebeğim küvezde bunu kullanıyorum emzirmeye gittiğimde
bizde emzirme yok özel hastane olmasına rağmen günlük 5 dk görüş var ellettirmiyorlar bile cam içinde 5 dk izleyip çıkıyoruz sağdığım sütü onlar veriyor biberonla bana emdirtmiyorlar bu yüzden çok şanslısınız

Kızlar bu gece bebeğime kendim bakıyorum 🤭 annemi eve yolladım akşam iki gündür sıfır uykuyla duruyordu ben uyumuştum hastanede biraz o hiç uyumadı diye zorla yolladım evlerimiz çok yakın git uyu sabah gelir nöbeti devralırsın dedim
Eşim de mideden rahatsız iki gündür full çalışıyordu git yat sen de dinlen yarın siz bakarsınız diye onu da odaya yolladım
Film açtım kahvemi koydum L koltuğun kenarına Umay bebeğin reflü yatağını koydum köşe yaptım 😅 ara ara kucağıma alıyorum öyle böyle bu gece nöbeti geçecek
Sezaryen ağrım hafif ağrı kesici ve kahve çok iyi geldi sürekli biseyler içip yiyorum bir de iyi geliyor
Çok uykum gelirse eşimi kaldıracağım
Bakalım nasıl olacak ilk gecemiz
gözün aydın canım sağ salim kavuşmuşsunuz yavrunla allahım analı babalı büyütmek nasip etsin hayırlı evlat ve uzun sağlıklı ömrü olsun inşallah

Sıfır açıklıkla nasıl oldu acaba benim de hiç açıklığım yok bu beni üzüyor normal doğurmak istiyorum
Sabah 7 de yatış yapınca ebe saat başı açılma var mı bebek aşağı inmiş mi bunu kontrol ediyordu. Doktorumda bu ara da 2 kere muayene etti. Bunlar hem benim sancımı başlattı hem açıklığımı. 11 e doğru açıklığım 4 5 cm olmuştu. Sonra suni sancı verdi doktor. Aslında planımız yatış yapar yapmaz suni vermekti ama bebeğin kalp atışlarını beğenmediği için erken vermek istemedi. 6cm di en son duşa girdim çıktığımda bir anda ıkınma hissi geldi ve hemen doğumhaneye aldılar. Sonra 13..20 de kuzum oldu.

Kızlar doğum yapan herkes emziriyor mu sağan ya da mama veren var mı aranızda ?

Meme + sağım + mama veriyorum ben

Kızlar sleepy 1 numara kullanıyorduk 1 numara küçük gelmeye başladı.Molfix alacağım ancak 2 mi almam gerek yoksa 1 mi emin olamadım.Molfix kalıbı sleepye göre biraz daha büyükmüş.Kullanan var mı kıyaslama acısında

Sleepy 2 = Molfix 1
Molfixte koku sorunu oldu ben tekrar almayacağım.

C
Tesettürlü arkadaşlar hani bone meselesini konuşmuştuk. Nasıl bir yol izlendi bahseder misiniz
Canım ben yatış yapar yapmaz hastane önlüğü giydirdiler kısa ve kısa kollu bir şey bununla doğumhaneye nasıl geçeceğim dedim. Burası sancı odası dediler. Normal odalar dolu olduğu için seni buraya aldık dediler. Doğumhane hemen yandı. Ben o yönden çok şanslıydım.
Normal odada sancı çekersende seni sanırım sedye ile doğumhaneye götürüyorlar. Çünkü üstünü örteriz falan dedi ebe. O yüzdem Eşarbını o ara takarsın bence

Canım silikon uç kullan zorla ağzına tutmayı dene memeye yapıştır pozisyonu bulmak önemli silikon uçla yap ebe hemen alın dedi alıp öyle yaptık başta onu da tutmadı ebe ağzına tıktı yapıştı alıştı sonra
Aslında benim göğüs ucu var şekilden sekile giriyorum yutsun diye az tutup bırakıyor birden ağzına çok çok gelsin istiyor 🥲

Vajinal doğum yapan arkadaşlar az önce peçeteyle yavaş yavaş silerken dikişin biri düştü böyle düşecek miydi ya bunlar açılma mı var yoksa

Bixim de öyle şu an full emziriyorum. Kakasını yapsrken zorlandı onunla uğraştık temizledim sonra yine yaptı. Emzirdim sonra yine emzirdim. Hala huzursuz. Memelerim boşaldı yani mama yaptım mecbur
Gerçekten tek çocukta bırakma kararı aldım 15 günde inanılmaz zorlanıyorum 🥹

Doğumdan hemen sonra kuş gibi bir hafifleme hissi geliyor mu çok merak ediyorum doğuran arkadaşlar yanıtlayabilir mi:)
Valla bana gelmedi 😂 sağ salim kavuştuğun için ve aşık olduğun için bebeğine gayet mutlu oluyorsun ama bir anda sorumluluk o kadar artıyor ki bir anda sana tamamen muhtaç biri oluyor ve başını kaşıyacak vaktin olmuyor. Ben uykuya o kadar hasretim ki

Valla bana gelmedi 😂 sağ salim kavuştuğun için ve aşık olduğun için bebeğine gayet mutlu oluyorsun ama bir anda sorumluluk o kadar artıyor ki bir anda sana tamamen muhtaç biri oluyor ve başını kaşıyacak vaktin olmuyor. Ben uykuya o kadar hasretim ki
Uykuya son bir aydır elveda demiştim zaten. Anlaşılan çok uzun süre daha böyle gidecek. Ama en azından nefes nefese kalmamak daha kolay oturup kalkmak ve yatakta daha kolay dönmek istiyorum. Fiziksel olarak bitik haldryim.

benim oğlum da hala küvezde ilk zaman hortumla beslediler şimdi biberonla besliyorlar inşallah meme reddi yaşamam birde lansinoh elektirikli pompa ile sağım yapıyorum göğsümün ucu yok bebeğim pazartesi çıkacak tutabilirmi bilmiyorum pompa normalde uçlandırması lazım demişler sizde nasıl birde ben çok memnun değilim lansinohtan 10 dk anca sağıyorum sonrası hep göğsümün altından dışarı akıtıyor sütü çok verimli değil sanki
Gözün aydın canım çok sevindim 🙏🏻🤲🏻
Benim göğüs ucum çok büyük
Sıkı tutunca akmıyor aslında ben çok memnun kaldım ama sagmaktan ziyade emsin diye uğraşıyorum günde 1 ya da 2 kere sağıyorum

X