2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benimki ilk gün kolostromu güzelce aldı sonrasında sütüm azaldı
Doğum ağırlığı da az olunca riske atmadık mamaya başladık
Ama takviyelerle sütüm arttı
Mamaya devam ediyorum
Çok mememde emiyor ama doymuyor sanırım sürekli aranıyor mama takviyesi de yapıyorum o yüzden
Sarılıktan uyku hali vardı ama şimdi iki gündür ne gece ne gündüz doğru düzgün uyumuyor ya mememde ya mama veriyoruz ya gazı çıkıyor ya kakasini yapıyor acaba huzursuz mu onu da bilemedim
Bi de lansinoh da elektrikli gogus pompasını günde iki kere sağım yapıyorum enfeksiyon da olmasın diye onu da enjektörle bebeğe veriyorum
Bir de kızlar ben biberon değil enjektör kullanıyorum meme reddi yapmasın diye

Evet ilk zaman karın çok acıyor…dikişi acıtır mı diye de korkmuştum ben.Hangi marka kullandınız bedeni nasıl ayarladınız
Bana Taa 12 sene önce ilk doğumumda bi yakınım gidip medicalden bu tarz bişey almıştı. Cırtlı zaten istediğim ayarda takabiliyordum. Bendekini daha çıkarmadım ortaya tam nereye koydum hatırlayamadım ondan netten buldum modelini göstermek için.

Aslında kesisiz dikişsiz yanlısı hastane ve doktorlar var, bir de biraz da gebenin kendisine iş düşüyor sanırım. Ben sezeryane daha yakındım ama doktorun normali çok daha avantajlı görüyor ve dikiş olmaması için bir sürü ödev verdi. Biraz da gebenin kendi elinde sanırım, vajina esnetme masajları yürüyüşler sporlar bitkisel çaylar, kendisi dikiş atmamak için elinden geleni yapıyor ama bazı doktorlar da ilk doğum der demez bir kesi atıyor malesef
Merhaba size verdiği ödevleri paylaşabilir misiniz acaba bizimle teşekkür ederim

Kızlar bende dogurdum sezeryandan sonra surekli gaz cikarma ihtiyaci normal mi sezeryan bu kadar gaz yapar mi ve karnimin bir bolgesinde hafif siskinlik var acaba gazdan dolayi mi bilmiyorum doktorum normal dedi ama degisik bir şişlik sag ust tarafta sezeryan olup bu durumu yasayan var mi
Evet ben de sürekli gaz var çıkarıyorum gelince sakın tutma çıkar çıkmıyorsa tuvalete gidip oturunca çıkıyor fokur fokur oluyor karnım

O nasıl bir doktormuş ya, öyle olsa bile neden korkutuyorki😤😤 ben ilk doğumumda 5cm açıklıkla gittim sıfır sancıydı.suni sancı ile 5 saate doğurdum. 2. De öyle. Bunda da 0 açıklıkla 6 saatte doğdu kuzum. Bence çok doğru bir teori olmamış. Burada kaç kişi normal doğum yaptı hiç o kadar saat sancı çeken olmadı daha...
Sıfır açıklıkla nasıl oldu acaba benim de hiç açıklığım yok bu beni üzüyor normal doğurmak istiyorum

Kızlar bu gece bebeğime kendim bakıyorum 🤭 annemi eve yolladım akşam iki gündür sıfır uykuyla duruyordu ben uyumuştum hastanede biraz o hiç uyumadı diye zorla yolladım evlerimiz çok yakın git uyu sabah gelir nöbeti devralırsın dedim
Eşim de mideden rahatsız iki gündür full çalışıyordu git yat sen de dinlen yarın siz bakarsınız diye onu da odaya yolladım
Film açtım kahvemi koydum L koltuğun kenarına Umay bebeğin reflü yatağını koydum köşe yaptım 😅 ara ara kucağıma alıyorum öyle böyle bu gece nöbeti geçecek
Sezaryen ağrım hafif ağrı kesici ve kahve çok iyi geldi sürekli biseyler içip yiyorum bir de iyi geliyor
Çok uykum gelirse eşimi kaldıracağım
Bakalım nasıl olacak ilk gecemiz

Kızlar bu gece bebeğime kendim bakıyorum 🤭 annemi eve yolladım akşam iki gündür sıfır uykuyla duruyordu ben uyumuştum hastanede biraz o hiç uyumadı diye zorla yolladım evlerimiz çok yakın git uyu sabah gelir nöbeti devralırsın dedim
Eşim de mideden rahatsız iki gündür full çalışıyordu git yat sen de dinlen yarın siz bakarsınız diye onu da odaya yolladım
Film açtım kahvemi koydum L koltuğun kenarına Umay bebeğin reflü yatağını koydum köşe yaptım 😅 ara ara kucağıma alıyorum öyle böyle bu gece nöbeti geçecek
Sezaryen ağrım hafif ağrı kesici ve kahve çok iyi geldi sürekli biseyler içip yiyorum bir de iyi geliyor
Çok uykum gelirse eşimi kaldıracağım
Bakalım nasıl olacak ilk gecemiz
Harikasın canım bebeğinle ilgilenmek sana her yönden iyi gelecek emin ol. Dediğin gibi ağrın olur çok uykun gelir vs eşini kaldırır destek alırsın 🥰☺️😍

Kızlar benim sezeryan olduğundan herhalde sütüm yeni yeni geliyor önce emzirip sonra mama verdim mecburen . Kaşık biberon ve normal biberonla verdim şimdi memeyi tutmak istemiyor ağlıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı 😥😨
Galiba önce biberonun ucunu vereceksiniz sonra hemen çekip memeyi. İnstada okudum birisi öyle yazmıştı

Kızlar korbell indirimde e bebek uygulamasında

Eklentiler

• IMG_0005.png
    IMG_0005.png
    153 KB · Görüntüleme: 48
Kızlar benim sezeryan olduğundan herhalde sütüm yeni yeni geliyor önce emzirip sonra mama verdim mecburen . Kaşık biberon ve normal biberonla verdim şimdi memeyi tutmak istemiyor ağlıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı 😥😨
Canım silikon uç kullan zorla ağzına tutmayı dene memeye yapıştır pozisyonu bulmak önemli silikon uçla yap ebe hemen alın dedi alıp öyle yaptık başta onu da tutmadı ebe ağzına tıktı yapıştı alıştı sonra

Bi de lansinoh da elektrikli gogus pompasını günde iki kere sağım yapıyorum enfeksiyon da olmasın diye onu da enjektörle bebeğe veriyorum
Bir de kızlar ben biberon değil enjektör kullanıyorum meme reddi yapmasın diye
benim oğlum da hala küvezde ilk zaman hortumla beslediler şimdi biberonla besliyorlar inşallah meme reddi yaşamam birde lansinoh elektirikli pompa ile sağım yapıyorum göğsümün ucu yok bebeğim pazartesi çıkacak tutabilirmi bilmiyorum pompa normalde uçlandırması lazım demişler sizde nasıl birde ben çok memnun değilim lansinohtan 10 dk anca sağıyorum sonrası hep göğsümün altından dışarı akıtıyor sütü çok verimli değil sanki

Kızlar sleepy 1 numara kullanıyorduk 1 numara küçük gelmeye başladı.Molfix alacağım ancak 2 mi almam gerek yoksa 1 mi emin olamadım.Molfix kalıbı sleepye göre biraz daha büyükmüş.Kullanan var mı kıyaslama acısında

benim oğlum da hala küvezde ilk zaman hortumla beslediler şimdi biberonla besliyorlar inşallah meme reddi yaşamam birde lansinoh elektirikli pompa ile sağım yapıyorum göğsümün ucu yok bebeğim pazartesi çıkacak tutabilirmi bilmiyorum pompa normalde uçlandırması lazım demişler sizde nasıl birde ben çok memnun değilim lansinohtan 10 dk anca sağıyorum sonrası hep göğsümün altından dışarı akıtıyor sütü çok verimli değil sanki
Ben neredeyse 40 gündür sağıyorum makinayla göğüs ucum öyle yok.Silikon göğüs ucu kullanıyorum sunalım ama bırakmak zorunda kalacağım silikona çok alışmayalım diye yakında bir müddet silikon uç kullanabilirsiniz cokmrahat emiyor bu sekilde

Ben neredeyse 40 gündür sağıyorum makinayla göğüs ucum öyle yok.Silikon göğüs ucu kullanıyorum sunalım ama bırakmak zorunda kalacağım silikona çok alışmayalım diye yakında bir müddet silikon uç kullanabilirsiniz cokmrahat emiyor bu sekilde
galiba bende silikon uç alıcam ama nerde satılıyor ki o uçlar inşallah hemen tutar memeyi pazartesi çıkacak inşallah bakalım hayırlısıyla

galiba bende silikon uç alıcam ama nerde satılıyor ki o uçlar inşallah hemen tutar memeyi pazartesi çıkacak inşallah bakalım hayırlısıyla
Ebebekten almıştım ben ebebekten alabilirsiniz.Bebek emdiği an direkt ucu çıkıyor bu silikon uç ile yumuşak bir yapısı var.Benim de bebeğim küvezde bunu kullanıyorum emzirmeye gittiğimde

X