2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aslında ben böyle bir şey vermeyen doktorlara çok şaşırıyorum, tabii bir bildikleri vardır ama şimdi orada hem kan var hem idrar hem de büyük abdest yapıyoruz. Nasıl bişey vermezler.
Ben her hamileliğimde baticon kullandım. Antibiyotik de kullandım. Bu doktorum birde bactoraban diye bir de krem verdi.
Hatta bir kaç gündür baticonu bırakmıştım. Ateşlenen arkadaşı duyunca tekrar başladım hem o hem kreme devamke

Acaba akıntı falan olabilir mi kuzum nasıl bişeydi tam olarak
Normal akintimdan farkli gibi geldi canım ne bileyim ama bidaha olmadi
Ayy cidden böyle seyler okuyunca rahatliyorum
Ben kilo almadim canim hatta -2kiloyla devam ediyorum sanirim ondan rahat alabiliyorum ağdayi asla disarda yaptirmadim yaptirmam da kendim yapiyodum ama şuan ağdayla uğraşmak zor geliyor

Acaba kilo almamayı nasıl başardınız, maşallah sizeee

Ay evet yani sonuçta steril bir yer değil ki biz o halimizle detaylı temizleyemeyiz bana vermezse bile isterim heralde

Mama veriyorum canım sütüm gelmiyor pek emiyor ama öyle dudak tiryakiliği galiba elimle sıkınca kupkuru
Kuzucum merak etme benimde ilk birkaç gün kocaman uçları yara sert bir memem vardı bebek bir emdi öyle bir yumuşattı ki tamam emerken canım çok yandı ama sonra rahatladım sonrasında hep sağdım sagınca da çok düzeliyor sana önerim hemşire bana dedi ki biraz süt sür anne sütü uçlara aynı zamanda lansinoh kullanıyorum aynı zamanda bebek emince de düzeliyor

Arkadaşlar doğum sancısı tam olarak nasıl bir şey? 1 saattir belimde inanılmaz bir sancı var. Bebek makat kısmına doğru baskı yapıyor. Hatta bazen bıçak gibi giriyor. Ama karnımın üstğnde bir sancı yok. Bel ve makat kısmı. Beklemeli miyim hastaneye gitmeli miyim?

Acaba kilo almamayı nasıl başardınız, maşallah sizeee
Canım hicbisey yapmadim hatta ben kilolu hamile kaldim bu yüzden kesin en az 15 kilo alirim diyordum ama ilk aylar mide bulantisiyla verdim verdiğimi tam alıyordum ki diş problemleri yaşadım ve beslenemedim tekrar zayıfladım tekrar almaya başladım ama şimdide gebeliğin sonuna geldik ve hala hamile kaldiğim kilodan 2 kilo eksiğim

Merhaba ilk gebelik mi.doktorum bana ilk gebelikse 18 saat sanci cekmeden dogurman mumkun degil dedi .dus alinca rahatlarsin demisti

Doktorunuzla iletişime geçin bence riske atmayın. Ben 8cm açıklıktan sonra sancıları hep popomda hissettim resmen belimden başlayıp popoma baskıyla bir yayılıyordu ağrı

canım sağma için hangi makineyi tavsiye edersin ben bir türlü karar veremedim

Kızlar bende dogurdum sezeryandan sonra surekli gaz cikarma ihtiyaci normal mi sezeryan bu kadar gaz yapar mi ve karnimin bir bolgesinde hafif siskinlik var acaba gazdan dolayi mi bilmiyorum doktorum normal dedi ama degisik bir şişlik sag ust tarafta sezeryan olup bu durumu yasayan var mi

Merhaba ilk gebelik mi.doktorum bana ilk gebelikse 18 saat sanci cekmeden dogurman mumkun degil dedi .dus alinca rahatlarsin demisti
O nasıl bir doktormuş ya, öyle olsa bile neden korkutuyorki ben ilk doğumumda 5cm açıklıkla gittim sıfır sancıydı.suni sancı ile 5 saate doğurdum. 2. De öyle. Bunda da 0 açıklıkla 6 saatte doğdu kuzum. Bence çok doğru bir teori olmamış. Burada kaç kişi normal doğum yaptı hiç o kadar saat sancı çeken olmadı daha...

Kızlar benimki ilk gün kolostromu güzelce aldı sonrasında sütüm azaldı
Doğum ağırlığı da az olunca riske atmadık mamaya başladık
Ama takviyelerle sütüm arttı
Mamaya devam ediyorum
Çok mememde emiyor ama doymuyor sanırım sürekli aranıyor mama takviyesi de yapıyorum o yüzden
Sarılıktan uyku hali vardı ama şimdi iki gündür ne gece ne gündüz doğru düzgün uyumuyor ya mememde ya mama veriyoruz ya gazı çıkıyor ya kakasini yapıyor acaba huzursuz mu onu da bilemedim

Bir taraftan çekerken bi taraftan iyi olmuş sanki, az kaldı kuzum sağlıkla kavuş kuzuna

Ben ilk geldiğim gün bant vardı diye yıkandım
Sonra üç gün sonra bandi çıkardım yine yıkandım yeni band taktım sonrasında bandi çıkardım ama yıkanmadım pazartesi kontrole gideceğim herhangi bir pansuman ya da krem kullanmıyorum yıkanmıyorum da
Su an korse de kullanmıyorum ben 16 kilo almıştım 6 si gitti doğum kiloma ulaşmama 10 kilo fazlam var

Doktorunuzla iletişime geçin bence riske atmayın. Ben 8cm açıklıktan sonra sancıları hep popomda hissettim resmen belimden başlayıp popoma baskıyla bir yayılıyordu ağrı
Cuma günü sezaryen olacağım zaten. 39. Haftaya girdim bugün. Dişimi sıkıyorum. Ama psikolojim çok bozuldu. Kemiklerim ayrılıyor gibi acıyor. Sürekli baskı var altta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…