2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar perşembe gece 1de fitil uygulamasıyla başladı sürecim 6.50de vajinal doğum yaptım. Hiç sancım yoktu ve açılmam sadece 1 cmdi. Çok şükür kısa süre içerisinde epidural de almadan doğum yaptım. Bebeğimle ilgilenmek koklamak çok güzel bi duygu. Sadece sorunum meme ucum pek yok ve süt ilk günler az oluyormuş damla damla o yüzden sarılık olmasın diye mecbur mama desteğiyle gidiyorum kaşık biberon ile. Sütü hızlıca arttırmanın bir yolu var mıdır? Ya da ne zaman artıyor kendiliğinden mi oluyor? Meme ucum çıkar mı diye aklımda deli sorular 🥲
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün bebeğinizi🫶🏻💕
Suni sancıyı fitil olarak mı verdiler

Silikon olan parçayı sert ön parçaya takın sonra memeye yerleştirin ben avent kullanıyorum. Uçları yarıldı yara oldu kendi sütümü sürüp kalkanı taktım 2günde iyileşti. Hem memeye masajda yapıyor uyarıyor süt için
Öyle yapınca silikon parca vakum yapıyor mu göğüse ? Bende vakumlamadi oyle yapinca da o yuzden denemedim oyle tekrar 😁 gerci vakumlamasina da gerek yok heralde zaten atlet tutar 😁

Öyle yapınca silikon parca vakum yapıyor mu göğüse ? Bende vakumlamadi oyle yapinca da o yuzden denemedim oyle tekrar 😁 gerci vakumlamasina da gerek yok heralde zaten atlet tutar 😁
Yok vakumlamayacak atlet çok geniş değilse onunla bile duruyor sütyene gerek kalmıyor

Ben daha önce 2 doğumumdan sonra da bu model bi korse kullanmıştım. Çok rahat etmiştim. Bu doğumumdan sonrada bundan kullanicam
Ya bunlar katlanmıyor mu, buna benzer benim evde var hatta kalında kış için iyi ama 1 gün kullanabildim. Alttan üstten toplanıyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ hiç rahat etmedim. Takmıyorum bişey, saldım çayıra mevlam kayıra modundayım 85.5 kilo ile 😩😩😩

Kızlar doğum yapan yada tecrübelilere sorularım var 😃
Dikiş için kreme ne zaman başladınız ve ne kullanıyorsunuz?
Aynı sorum korse için de geçerli korse takmaya başlayabilirsin dedi doktor ama korkuyorum sıkmaya orayı.
Su geçirmez bantla artık yıkanabilir miyim acaba? Doktor bunların hepsini açıkladı ama o an beynim durdu çıkış yapılıyordu ağrım vardı
Canım benim vajinal doğum olduğu için dikişlerime doktor hiçbir şey vermedi kendi kendine iyileşecek dedi bugün kontrolüm vardı dikişlerde sıkıntı yok dedi korse takıyorum ben ama benim karnımda dikiş olmadığı için doktor takabilirsin dedi. Duş içinde ertesi gün hemen aldım ama sadece ayakta alabilirmişim. Senin sezaryen miydi normal miydi hatırlayamadım

Canım benim vajinal doğum olduğu için dikişlerime doktor hiçbir şey vermedi kendi kendine iyileşecek dedi bugün kontrolüm vardı dikişlerde sıkıntı yok dedi korse takıyorum ben ama benim karnımda dikiş olmadığı için doktor takabilirsin dedi. Duş içinde ertesi gün hemen aldım ama sadece ayakta alabilirmişim. Senin sezaryen miydi normal miydi hatırlayamadım
Sezaryen oldum canım ben

Ya bunlar katlanıyor mu, buna benzer benim evde var hatta aklında kış için iyi ama 1 gün kullanabilir. Alttan üstten toplanıyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ hiç rahat etmedim. Takmıyor bişey, saldım çayıra mevlam kayıra modundayım 85.5 kilo ile 😩😩😩
İnan katlanıyor muydu tam hatırlamıyorum ki. Onceki doğumum 9 yıl önceydi. Rahat ettiğimi bunu takınca daha rahat hareket ettiğimi hatırlıyorum ama.
Aaa bak bide hamileliğimden önce bi dönem belim çok ağrıyordu bu tarz bi korse vermişti arkadaşım bana. Bendekinin bel boşluğuna gelen yerinde beli destekleyen mini yastık gibi sünger bi parçasıda var. Bunda var mı tam bilmiyorum ama hani az çok nasıl bişey anla diye attım. Bu modelleride arastirabilirsin. Bunda katlanma olmuyordu. Doğumdan sonra bunuda deniycem ben.

Ay kizlar ya doğum olur korkusuna 2günde bir vajinamı jiletle alıyorum ani bi doğuma gidersem rezil olmayayım diye. Görünürde temiz ışık tutup bakinca minik minik siyah kıllar kalmış oluyor yani istesemle gelmiyor onlar ne yapcam ya 😭 doktoruma, ebelere ayıp olacak diye utanıyorum 😔
Ben eldivenle aldım ayna karşısında geçenlerde aslında karnın büyük değilse çok zor değil, diğer türlü çok zor

X