2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bugün bende ruhsal ve fiziksel olarak çok iyi değilim ağrılarım var depresyona girmeyim kendimi bunalıma sokmayım diye çabalıyorum ama olmuyor.Sezeryan mı normal mi hâlâ ona da karar veremedim.Kendimi sağlıklı hissetmiyorum hasta gibiyim uykum var ama nefes alamadığım için kesintisiz uyuyamıyorum 😔 bebeğe enerjim kalacak mı onu da bilmiyorum 😔
Canım aynı durumdayız, benimde geceleri ruh halim çok dalgalanıyor bazen çaresiz hissediyorum

Allah analı babalı sağlıkla büyütsün bebeğinizi🫶🏻💕
Suni sancıyı fitil olarak mı verdiler
Evet ama suni sancı değilmiş tam olarak, suni sancı damardan veriliyormuş ve daha ağır oluyormuş. Fitil şeklinde olmasının daha iyi olduğunu düşünüyordu doktorum. Teşekkür ederimm amin bekleyen herkesin kolayca geçsin inşallah♥️

Kızlar ben de bugün doğurdum. Gece 3 den sonra baya bi i sancılarım arttı. Sabah 8 de hastaneye geldik ilerlemişti baya. 3 saat dişimi sıktım 12:35 de geldi güzel kızım çok şükür. 49 cm 3200 gr. Rabbim bekleyenlere de bir nefeste doğurmayı nasip etsin. Biraz dikişlerim sızlıyor harici iyim şükür.

Ben eldivenle aldım ayna karşısında geçenlerde aslında karnın büyük değilse çok zor değil, diğer türlü çok zor
BEn ayna karsisinda rahat alıyorum canım onda sorun yok da vajina nemli olunca sanırım hemen ertesi gün kıl kökleri gözüküyor siyah siyah 😩 ama bi çözümüde yok artik jilet vurdum hamileligin basindan beri 😔

Kızlar benim sezeryan olduğundan herhalde sütüm yeni yeni geliyor önce emzirip sonra mama verdim mecburen . Kaşık biberon ve normal biberonla verdim şimdi memeyi tutmak istemiyor ağlıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı 😥😨

Benim doktorum korse için bilimsel olarak karın toplanmasında bir faydası kanıtlanmamış dedi.Ama zararı da yok sen istiyorsan tak dedi bir marka önerisi de olmadı o yüzden.Ben takmadım ilk doğumumda.Yine takmayacağım

Canım benim vajinal doğum olduğu için dikişlerime doktor hiçbir şey vermedi kendi kendine iyileşecek dedi bugün kontrolüm vardı dikişlerde sıkıntı yok dedi korse takıyorum ben ama benim karnımda dikiş olmadığı için doktor takabilirsin dedi. Duş içinde ertesi gün hemen aldım ama sadece ayakta alabilirmişim. Senin sezaryen miydi normal miydi hatırlayamadım
Hayırlı olsun bebişiniz mutlulukla sağlıkla büyütmeyi nasip etsin Rabbim 😍🤲🏼 merak ettiğim bir şey var normal doğumdan sonra temizlik için birşey dedi mi doktor ekstra bir urun falan verdi mi ? Mikrop kapma ihtimali korkutuyor beni de 🙈😁

Benim doktorum korse için bilimsel olarak karın toplanmasında bir faydası kanıtlanmamış dedi.Ama zararı da yok sen istiyorsan tak dedi bir marka önerisi de olmadı o yüzden.Ben takmadım ilk doğumumda.Yine takmayacağım
Canım açıkçası ben karnım toparlansın diye değilde göbeğimi biraz daha toplu sıkı tuttuğu için daha rahat hareket etmek için takmıştım. Cidden o konuda çok faydasını gördüm. Oturup kalkarken yatıp kalkarken korse varken daha rahat hareket ediyordum.

BEn ayna karsisinda rahat alıyorum canım onda sorun yok da vajina nemli olunca sanırım hemen ertesi gün kıl kökleri gözüküyor siyah siyah 😩 ama bi çözümüde yok artik jilet vurdum hamileligin basindan beri 😔
Canım bunları hiç kafana takma o an düşüneceğin en son şey bu olur eminim 😍🥹 3 4 aylıkken koyu sarı akıntı gördüm direkt acile koştum muayne oldum mantar dedi ilaç verdi gönderdi doktor eve bi geldim öyle fark edebildim temiz olmadığını 😂🙈 o can havliyle en son düşündüğüm şey oldu ki doğum bam başka bir duygu bence hiç akla gelmez hem doğum zamanı ebeler temizleyebiliyormuş 😍 ve emin ol onların normali bu olmuştur her gün göre göre hiç yadırgamazlar 😂

Canım açıkçası ben karnım toparlansın diye değilde göbeğimi biraz daha toplu sıkı tuttuğu için daha rahat hareket etmek için takmıştım. Cidden o konuda çok faydasını gördüm. Oturup kalkarken yatıp kalkarken korse varken daha rahat hareket ediyordum.
Evet ilk zaman karın çok acıyor…dikişi acıtır mı diye de korkmuştum ben.Hangi marka kullandınız bedeni nasıl ayarladınız

Kızlar spinalin yan etkisi durumu ne zaman yaşanıyor acaba baş ağrısı ne zaman başlar başlarsa başım da ağrı yok ama sağ omzum kulunc kısmı boyundan ağrıyor parol kahve içince geçiyor bu arada ağrı

Ay kizlar ya doğum olur korkusuna 2günde bir vajinamı jiletle alıyorum ani bi doğuma gidersem rezil olmayayım diye. Görünürde temiz ışık tutup bakinca minik minik siyah kıllar kalmış oluyor yani istesemle gelmiyor onlar ne yapcam ya 😭 doktoruma, ebelere ayıp olacak diye utanıyorum 😔
Ben yarın ağdaya gitcem canım sezaryen olacağı için uzun süre ne ağda ne jilet yapamam en azından beni baya götürür hem de tertemiz olur diye düşünüyorum. Jiletle hemen çıkıyor bide göbekten bişey görünmüyoki nasıl alıyosun😅

Ay kizlar ya doğum olur korkusuna 2günde bir vajinamı jiletle alıyorum ani bi doğuma gidersem rezil olmayayım diye. Görünürde temiz ışık tutup bakinca minik minik siyah kıllar kalmış oluyor yani istesemle gelmiyor onlar ne yapcam ya 😭 doktoruma, ebelere ayıp olacak diye utanıyorum 😔
Umrunda olmuyor öyle diyeyim sana 🤭 ben de jiletle alıyorum doğuma girmeden 2 gün önce aldım aynı gün bilerek almadım tahriş olup acımasın diye ufak ufak alamadığım kısımlarda olmuştur çok takma bunları 🥹

X