2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kuzum hayırlı uğurlu olsun bebişin çok sevindim sağlıkla kavuşmanıza 😍😍😍 dikiş yerine rahatsızlık vermiyor dimi depent geliyor mu oraya kadar bende dikiş yerimi acitir diye korkuyorum 🤔😁
Dikiş yerinde kalın bir bant var dokununca bile acımıyor kilot bezin üst tarafı da korse gibi sarıyor acıyı da hafifletiyor hatta

Ay kizlar ya doğum olur korkusuna 2günde bir vajinamı jiletle alıyorum ani bi doğuma gidersem rezil olmayayım diye. Görünürde temiz ışık tutup bakinca minik minik siyah kıllar kalmış oluyor yani istesemle gelmiyor onlar ne yapcam ya 😭 doktoruma, ebelere ayıp olacak diye utanıyorum 😔
Canım utanacak bişey yok, onlarda biliyor göremediğimiz... Ben doğumhanede büyük abdestimi yaptım😔😔 onlar hiç oralı olmadılar. Hiç takılma, strese sokma kendini

Kızlar 2. Günüm evdeyim kendi işimi kendim görüyorum sırrını söyleyeyim sabaha karşıdan beri kalkıp yürüdüm hastanede . Canım acıdı yalan yok iki büklümdüm ama zorladım kendimi zaten bebeğime bakmak onu koklamak için cesaretle kalktım hep..
Eve geldik catır catır kendim yürüyorum kalkıyorum sağa sola dönüyorum yatakta
Yürümek dikişe çok iyi geliyor annemler kızdı geç yat diye hatta 😅 ilk gün yürümek çok acıyacak ama yürüyün üstüne gidin sonrası cokkkk hızlı toparlanma oluyor

Arkadaşlar merhaba, 36+3 haftalık gebeyim dün muayeneye gittim herhangi bir sıkıntı yok, yalnız bizim boy hep 2 hafta geriden geliyordu yani FL ölçüsü, dün 3 hafta olmuş arası. 33 haftayla uyumlu FL'si, Baş çevresi, karın çevresi normal. Kilosu normal 2800 civarı. Boyuna 45 cm diyor. Sadece bu FL... internetten arastırdıkca cok kötü şeyler okudum ağlamaktan içim dışıma çıktı ağlayarak uyumuşum eşim cok kızıyor takıntılısın kendi kendine dert yaratıyorsun falan diyor. Doktor yorum yapmadı. Genetik olabilir diyor, ama o " olabilir" bile cok canımı sıkıyor.Benzer durum yaşayan var mı??çok kötüyüm
Canım bence hiç takıtı yapma, baş ve karın çevreresi büyüyorsa bence boyu da büyüyordur. Benim doktorum doğumdan bir gün önce bebeği 3300 gr 49.5 cm ölçülü geçen hafta da aynıydı boyu. Bir gün sonra doğum oldu. Oğlum 3560gr 53 cm doğdu. Nerdeyse 4 cm fazla çıktı yani... Bence stres yapma.

Son düzenleme:
Kızlar perşembe gece 1de fitil uygulamasıyla başladı sürecim 6.50de vajinal doğum yaptım. Hiç sancım yoktu ve açılmam sadece 1 cmdi. Çok şükür kısa süre içerisinde epidural de almadan doğum yaptım. Bebeğimle ilgilenmek koklamak çok güzel bi duygu. Sadece sorunum meme ucum pek yok ve süt ilk günler az oluyormuş damla damla o yüzden sarılık olmasın diye mecbur mama desteğiyle gidiyorum kaşık biberon ile. Sütü hızlıca arttırmanın bir yolu var mıdır? Ya da ne zaman artıyor kendiliğinden mi oluyor? Meme ucum çıkar mı diye aklımda deli sorular 🥲

Kızlar bu kalkanlardan alan var mı 🤔 bugun geldi denedim ama yapamadım galiba yani silikon olanı yerleştiriyorum ama diğer kapağı takana kadar o da düşüyor bu sefer anlamadım gitti 😂🤦🏻‍♀️
Silikon olan parçayı sert ön parçaya takın sonra memeye yerleştirin ben avent kullanıyorum. Uçları yarıldı yara oldu kendi sütümü sürüp kalkanı taktım 2günde iyileşti. Hem memeye masajda yapıyor uyarıyor süt için

Canım bence hiç takıtı yapma, baş ve karın çevreresi büyüyorsa bence boyu da büyüyordur. Benim doktorum doğumdan bir gün önce bebeği 3300 gr 49.5 cm ölçülü geçen hafta da aynıydı boyu. Bir gün sonra doğum oldu. Oğlum 3560gr 53 cm doğdu. Nerdeyse 4 cm fazla çıktı yani... Bence stres yapma.
Çok tesekkur ederimm🙏🏼

Kızlar size hangi antibiyotik verdi doktor cefax vermiş bana içinde emzirirken süte geçer yazıyor ama kullan dedi

Kızlar ben sezeryan dogum yaptim 15 gun oldu.Korse olarak ne tavsiye edersiniz?doktorum kullanabilecegimi soyledi ama hic arastirmadim tavsiyelere acigim🙏
Ben daha önce 2 doğumumdan sonra da bu model bi korse kullanmıştım. Çok rahat etmiştim. Bu doğumumdan sonrada bundan kullanicam

Valla vakit kalsa belki yapsrbilirdim ama masajlar falan ama erken davrandı bizim bebe. Dağınık yırtıkların olcaktı daha zorlanırdın düzgün olsun diye kestim dedi benim doktor. Kesmesine rağmen yırtığım oldu galiba
Dış dikiş haricinde içte oluyor birde o daha çok zorluyor ilk doğumumda içte çoktu 6ay kardeş kardeş takıldık eşimle. Doktorlar iç dikişi söylememeyi tercih ediyorlar nedense ben ısrarla sormuştum kaç tane diye söylememişti

Dış dikiş haricinde içte oluyor birde o daha çok zorluyor ilk doğumumda içte çoktu 6ay kardeş kardeş takıldık eşimle. Doktorlar iç dikişi söylememeyi tercih ediyorlar nedense ben ısrarla sormuştum kaç tane diye söylememişti
Kedtiği yeri 3 kat dikti ondan mı bahsediyosunuz iç dikiş derken 3 katnış o kestiği bölge

X