2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Valla sürekli inceliyorum ya. Bi fazlalaşmış gibi geliyo bi azalmış gibi geliyo. 9 çıkmıştı en son. Bugün sağlık ocağına gittim doktor çok yok olur o kadar dedi hastaneye gitmekten vazgeçtim ama gitcek gibi duruyorum içim rahat etmiyor😞 emmesi iyi neyse ki
Kızlar emiyorsa kendi uyanıyorsa ve sütünüzün olduğunu düşünüyorsanız veya mama ile destekliyorsanız sıkıntı yapmayın sarılık düşecektir. Göz bebeklerine takılmayın en son oradan gidiyor. Biz 22 günlüğü sanki hala gözleri sarı gibi geliyor bana ama ilk kontrolde doktor sarılık bacaklara inerse hemen getir dedi. 15 gün sonraki kontrolünde doktorumuz hiç bir şey demedi sarılık için ki az kilo almıştı oğluş😩😩 15 günde 200gr almıştı boyu uzamıştı, kafası büyümüştü. Doktor ilk çocuğun olsa mama ver derdim, sen güzel beslenmelisin dedi. 4 ana öğün ye dedi. Sabah 2 yumurta peynir bol yeşillik 9 dan önce yemiş olmalısın dedi. Öğlen etli kıymalı bir çorba yemek, akşam yemek yanında yoğurt. Gece yatarken tekrar etki kıymalı çorba... Aralarda meyve hurma yoğurt. Gecede yanımda hurma incir olacakmış yiyecekmişim. Tabii bol bol su... Size de fikir olsun. Bugün böyle yemeğe başladım bakalım...

Kontrolüm vardı 16 Şubat sabahına doğumu planladık biz de 🥹 Çok heyecanlıyım düşündükçe ateş basıyor 🥹 11inden sonra kendisi de gelebilir dedi bakalım sürpriz yapmazsa haftaya nst de iyi çıkarsa bizim şafak 8 🥹 kiloyu da toparlamış çok sevindim 🙏🏻 16 şubata planlayan var mıydı başka vardı sanki ya 🥹
Benim de 16 Şubat. 9 da yatışım yapılacak. 11’de doğuma gireceğim:) ama o güne kadar sanki her an kendisi gelecekmiş gibi hissediyorum. Çıkmaya çalışıyor oğlum:) inanılmaz hareketli:)

B Buffalosos Canım Rabbim kolay doğum nasip etsin sağlıkla sıhhatle kavuşun 🤲🏻😍😍heyecan var mı 🤭🤭🤩
Korku çok var 🥺 anksiyetem tavan sürekli panik haldeyim çarpıntım da çok.. korkuyorum 😨 herkes beni sakinleştirmeye çalışıyor hep iyi deneyim yaşamış arkadaşlarım onları anlatıyorlar ama işte 🥹 İnşallah yarın hiç korkulacak bşsey yokmuş derim size 🥺🙏🏻 çok dua ediyorum

Kızlar emiyorsa kendi uyanıyorsa ve sütünüzün olduğunu düşünüyorsanız veya mama ile destekliyorsanız sıkıntı yapmayın sarılık düşecektir. Göz bebeklerine takılmayın en son oradan gidiyor. Biz 22 günlüğü sanki hala gözleri sarı gibi geliyor bana ama ilk kontrolde doktor sarılık bacaklara inerse hemen getir dedi. 15 gün sonraki kontrolünde doktorumuz hiç bir şey demedi sarılık için ki az kilo almıştı oğluş😩😩 15 günde 200gr almıştı boyu uzamıştı, kafası büyümüştü. Doktor ilk çocuğun olsa mama ver derdim, sen güzel beslenmelisin dedi. 4 ana öğün ye dedi. Sabah 2 yumurta peynir bol yeşillik 9 dan önce yemiş olmalısın dedi. Öğlen etli kıymalı bir çorba yemek, akşam yemek yanında yoğurt. Gece yatarken tekrar etki kıymalı çorba... Aralarda meyve hurma yoğurt. Gecede yanımda hurma incir olacakmış yiyecekmişim. Tabii bol bol su... Size de fikir olsun. Bugün böyle yemeğe başladım bakalım...
Bu esnada 12 de kahvaltı yapıp sonra akşam yemeği yiyip bitiren ben😵‍💫

Kızlar sütüm kesildi :KK43: en son 4-5 gibi vardı ama azalmıştı şimdi hiç gelmiyor sıkıyorum boş :KK43:
Canım çıktın mı hastaneden, sıcak duş al ve kendini sıcak tut. Gitmemiştir, gelecektir. Hurma incir ye. Rezene çayı iç... Hatta bulursan ısırgan otu ile birlikte demleyip iç. Biz burada bulamadık. Eşim sallama rezene almıştı. Onu içiyorum hergün. Bugün netten Arifoğlu un anne seti varmış onu sipariş verdik.

Eklentiler

• Screenshot_20240208-204217_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240208-204217_Trendyol.jpg
    60,2 KB · Görüntüleme: 42
Helvalar süt artırıyor diyorlar un helvası, irmik helvası, tahin helvası hepsi olurmuş deneyimlemedim ama denicem doğunca

İnşallah 🙈 birlikte iyi olur burda hepimiz aile gibi olduk insan böyle zamanda destek çok istiyor ne bileyim çok değişik bir duygu iyice duygusal oldum yaaa 🥹
Gerçekten beraber yürüyoruz bu yollarda hepinize sarılıp destek olmak istiyorum 🥹🥰 hepimiz doğurduktan sonra bebiş problemlerini konuşabiliriz doya doya artık şu an grup farklı gruplara bölünmüş durumda 😅

Korku çok var 🥺 anksiyetem tavan sürekli panik haldeyim çarpıntım da çok.. korkuyorum 😨 herkes beni sakinleştirmeye çalışıyor hep iyi deneyim yaşamış arkadaşlarım onları anlatıyorlar ama işte 🥹 İnşallah yarın hiç korkulacak bşsey yokmuş derim size 🥺🙏🏻 çok dua ediyorum
Sakin ol bebeğine kavuşacağını hayal et inan geçiyor. Yani sonrasında da sıkıntılı şeyler var mesela ağrım hala baya oluyor, üşütmüşüm kırgınım ve göğüs ucu yarası baya kötü etkiliyor ama bebeği kucağa alınca inan unutuyorsun sıkıntıları bunlar da geçer diyorum 🥰 mesela doğum anındaki o baskılar falan kötü hissettirmişti bana ama unuttum bile şimdi. İyi düşün iyi olsun Allah yardımcın olsun🙏 yarın başka girecek var mıydı kızlar Allah kolaylık versin hepinize

Kızlar sütüm kesildi :KK43: en son 4-5 gibi vardı ama azalmıştı şimdi hiç gelmiyor sıkıyorum boş :KK43:
Benden de hala çok az damla damla geliyor ve çok kötü yara oldu lansinoh ve gümüş kapak başladım ama emzirmek mümkün değil max 5 dk, mama takviye başladım. Elektrikli pompa almamıştım, sütüm kesilir diye korktum bugün onu da aldırdım bakalım inşallah gitmez tamamen şu yaralar iyileşir o arada hayırlısıyla

Vaktim bile olmuyor ya yemek yemeye. Emzir sütünü hazırla, sağım yap, uyut, biberonu sağım aletini, silikon ucu yıka, altına bak. Bitmeyen bir döngü. İyi olsun yaparım da kendime hiç bakamıyorum ki.

Bu arada kendi uyanmıyor. 2 saatte bir ben uyandırıyorum.

Ya o kadar farklı ki sürekli şey diyorum gerçekten güzel mi yoksa sadece bana mı öyle geliyor dünyanın en güzel bebeği sanki kucağımdaki 😍 ben ıkınma işini ilk yapamadığım için bebek kanalda bekledi biraz o yüzden şu yutmuştu ve morarmıştı onu öyle görünce çok korktum ama sonra oksijen verilince hemen toplanıyor 🥹
Bunu ben de merak ediyorum sürekli aşırı güzel yaa diye diye izliyorum 🫠🥹

Canim daha yeni geliyor zaten kesilmez..
Bol.su iç, incir, kuru kayısı vs tuket.
Birde bolca emzirmeye çalış sonradan çoğalacak süt.
Hastanede ben dikişe su deydirmeden sadece göğüslerimi sıcak su ile yıkamıştım. Süt icin kan akışı açısından ❤️

Mama veriyor musunuz veriyorsanız belki o yüzden uzun uyuyordur. Bir sefer bekleyin bakalım ne kadarda uyanacak...

Ya o kadar farklı ki sürekli şey diyorum gerçekten güzel mi yoksa sadece bana mı öyle geliyor dünyanın en güzel bebeği sanki kucağımdaki 😍 ben ıkınma işini ilk yapamadığım için bebek kanalda bekledi biraz o yüzden şu yutmuştu ve morarmıştı onu öyle görünce çok korktum ama sonra oksijen verilince hemen toplanıyor 🥹
Ay ben dee akşama kadar izlerim çok güzel. İçime geri sokasım geliyor da çıkarması çok zordu hahaha 😂

X