2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Valla benden emdi 45 dk. Görüyorum ağzının kenarlarından sütü emiyor 30 ml süt. Hala aranıyor şu an
Ama o kadar yemeğe aç olduğu için değilde emme refleksi den dolayı olabilir veya tek bildikleri ve bize yakın oldukları yer orası... Ben kendi bırakana kadar ve her istediğinde veriyorum. Ve bazen benimde saatler sürüyor ama bazen 5 dakika emip dalıyor

Ama o kadar yemeğe aç olduğu için değilde emme refleksi den dolayı olabilir veya tek bildikleri ve bize yakın oldukları yer orası... Ben kendi bırakana kadar ve her istediğinde veriyorum. Ve bazen benimde saatler sürüyor ama bazen 5 dakika emip dalıyor
Hmm o zaman ben arandığında alayım memeye doğru yakınlık arıyor çok teşekkür ederim

Kızlar yeni doğum yapanlar hayırlı olsun gözleriniz aydın 🙏🏻🤲🏻😘❤️👶🏻🩵🧿 @Alpellali @uvercinka65 @hellobabys
Kızlar kızlar bebeği sarılık olanlarda durumlar nasıl ?
Bol emzirme arada mama takviyesi ile devam ediyoruz. Uyku hali azaldı memeyi boşaltabiliyor artık pazartesi kontrolümüz var en son değer 12.2 çıkmıştı. Bana azaldı gibi geliyor teninin rengi yerine geliyor gibi. Dilinde ve gözünde var biraz

Hahaha ciddi mi galiba en gerekli şeylerden biri pipi külahı. Yenidoğan ihtiyaç listesinde ilk beşe girer 😅
Arkadaşım 2 oğlan büyüttü ona sormuştum doğum öncesi bir bez kapat yeter demişti ama bu bezin sağından solundan yine fışkırtıyor😄 külah kesinlikle ilk beşte olmalıymış🤣

Bende ilk on Gün öyleydim. Uyku daha tatlı geliyordu. Akşam 6 7 gibi yiyip diğer sabah 12de kahvaltı yapıyordum. Belki arada bir muz 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Doktor olmaz dedi 😩😩 Allahtan şimdi çocuklara kalkıyorum. Kahvaltımı erken yapıyorum.
Bende tam dediğin gibi 12 kahvaltı akşam 6 7 yemek sonra kahvaltıya 😵‍💫 süt kilo sıkıntısı yaşamaya başlamadan bende bir düzene girmeye çalışayım 😩

Benim geçmedi hala akıntı yanma kaşıntı devam kullanılacak tüm fitilleri kullandım normal doğum istemiyordum zaten ama doktorum da istesen de bebeğe geçme ihtimalinden yapmazdım dedi bana ☹️
İyotla duşu öneriyorum gerçekten cok iyi geldi bana kaşıntıyı anında kesiyor

Kızlar sütüm kesildi :KK43: en son 4-5 gibi vardı ama azalmıştı şimdi hiç gelmiyor sıkıyorum boş :KK43:
Canım gelir sen korkma öncelikle pozitif düşünüyoruz stres yapmıyoruz sütün var kesilmedi. Bebişini al bolca sev kokla mümkünse ten tene temas yapın ikinizde çıplakken sonra memeyi verin emsin. bolca emzirmek uyarıyor hipofiz bezinizi.
Ben bebeğimi alıp koklayıp sevdiğimde şıpır şıpır akmaya başladı 4.günümde sizinde öyle olacak inşallah

Canım gelir sen korkma öncelikle pozitif düşünüyoruz stres yapmıyoruz sütün var kesilmedi. Bebişini al bolca sev kokla mümkünse ten tene temas yapın ikinizde çıplakken sonra memeyi verin emsin. bolca emzirmek uyarıyor hipofiz bezinizi.
Ben bebeğimi alıp koklayıp sevdiğimde şıpır şıpır akmaya başladı 4.günümde sizinde öyle olacak inşallah
Benim 1 haftalik çoğalıyor evet gün geçtikçe sarılık değeri 17 idi bir gün fotorerqpi gördü mavinisik ertesi gün 7 ye düştü taburcu olduk hem mama hem meme beslemeye çalışıyorum mamayi zor alıyor hep uyku haki böyle zor uyandiriyorum pazartesi kontrol var

Benim 1 haftalik çoğalıyor evet gün geçtikçe sarılık değeri 17 idi bir gün fotorerqpi gördü mavinisik ertesi gün 7 ye düştü taburcu olduk hem mama hem meme beslemeye çalışıyorum mamayi zor alıyor hep uyku haki böyle zor uyandiriyorum pazartesi kontrol var
Benimkide öyleydi çok zor uyandırıyordum memeyi veriyordum 2dk emmeden geri uyuyordu. Islak mendille elini yüzğnü ayaklarını silerek emmeye devam etmesini sağladım hep çene altından uyardım sürekli. 2gündür kendi uyanıp istiyor acıkınca memeyi boşaltabiliyor çok şükür

Korku çok var 🥺 anksiyetem tavan sürekli panik haldeyim çarpıntım da çok.. korkuyorum 😨 herkes beni sakinleştirmeye çalışıyor hep iyi deneyim yaşamış arkadaşlarım onları anlatıyorlar ama işte 🥹 İnşallah yarın hiç korkulacak bşsey yokmuş derim size 🥺🙏🏻 çok dua ediyorum
Yaa 🥺🥺 inşallah yarın kalbine bir huzur durgunluk gelir biraz dinlen bol bol dua 🤲🏻🤲🏻Rabbim yardımcın olsun gönlüne kalbine ferahlık versin sağlıklica kavuş bebeğine ❤️❤️❤️

Kızlar göbek bağı düşen var mı? Oğlumunki sımsıkı duruyor hala hiç düşesi yok gibi 10 günlük olduk. Birde göbeği dışarı fırlamış şekilde doğdu doktorlar toparlar göbek bağı düşünce dedi ama çok emin değilim kocaman bir çıkıntı var orada bizim gibi ola var mı acaba

B Buffalosos Allah yardımcınız olsun su gibi akıp geçsin içinizdeki bütün korkuları silip alsın kalıcı şifa nasib etsin. Miss kokuya odaklanın kavuştuğunuz anı hayal edin kendinizi kötü hissettiğinizde. Yarın hayırlı haberlerinizi bekliyoruz

Korku çok var 🥺 anksiyetem tavan sürekli panik haldeyim çarpıntım da çok.. korkuyorum 😨 herkes beni sakinleştirmeye çalışıyor hep iyi deneyim yaşamış arkadaşlarım onları anlatıyorlar ama işte 🥹 İnşallah yarın hiç korkulacak bşsey yokmuş derim size 🥺🙏🏻 çok dua ediyorum
Cnm dogumunmu var yarın, saglıcakla kucagına al🙏sen nden panık yaptın bukdar, sezeryan değilmi senın? Bol dua ve şöyle düşün bunu herkes yapıyor, benmi yapamayacagım, bn anksıyeteyı böyle yendim, herkes yapıyorsa bende yaparım

Kızlar sütüm kesildi :KK43: en son 4-5 gibi vardı ama azalmıştı şimdi hiç gelmiyor sıkıyorum boş :KK43:
Cnm panık yapma süt öyle hemen kesilmez, yine gelicektir lütfen sakinleş, 🙏gelmiyor dıye sağım yaparken panik yapma, sakinleş bekle, süt öyle bi gunde kesilmez şak dıye. Süt 1 haftada anca çoğalıyor zaten

X