2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay şaka gibi hamile kalmaya çalışırken ki hallerimiz geliyor aklıma. Hamiş kaldığında paylaştığın testleri falan hatırlıyorum. İçini ferah tut. Bunu dünyada ilk kez sen yaşamıyorsun bunu düşün ve rahatla. Senden önce kimbilir kaçççç tane çeşit çeşit hasta geldi geçt ellerinden. Her şey bir anda göz açıp kapayıncaya kadar sürecek ve sonra bebeğin kucağında olacak.

Doğum bekleyen herkesin dilerim doğumu su gibi akıp geçer. Sorunsuz, sıkıntısız, keyifli, güzel anılarla dolu :KK200:
Valla anksiyetem fena tavan 🥹🥹 elbet çıkacak bu çocuk diyorum hamile kalmaya çalışırken hiç bugünleri hesaba katmamıştım 🤭🤭 yarın insallah güzel geçer sürekli çarpıntım var korkudan 😅😅
O test yaptığımız günler ne heyecanlıymış meğer ne güzel günlermiş 😆

B Buffalosos canım 5.2.2024 38+6 3100
Kesin erkek oldu dimi süpriz gelmedi minnosss
🤣
BiraDan annesi gelecekmis bende cenemi tutanayablirm hatta gidip o gidene kdar uyumayi dusunuyorum kotuyum diyip yoksa evde kiyamet kopar😏
Kuzum ver bebeleri yat uyu biraz valla gelen elini taşın altına koysun zaten senin ailen yapıyor onlar da yapacak ağrım sızım var de azıcık ağlar gibi yap yat valla nazlanmak iyidir iyiyim diyince kimse umursamıyor abartmak lazım şu zamanları en güzeli

Canım kızlar size de soruyorum 🥹 Şimdi az buçuk bilen bilir plasenta previa marjinal vardı (plasenta rahim ağzının yanındaydı) 34. Haftada biraz yukarı çıkmıştı normal deneyelim dedi doktor bir şey olursa hemen sezaryen yaparız diyor bu haftada aynısını dedi lekelenme falan olursa acil sezaryen alırım riske atmayız dedi yani tamamen yukarı çıktı hiç risk yok falan diyemiyor herhangi bir ters durumda yoğun kan kaybı riskim var ve benim kanımda A- zor bulunuyor 1 ayda 3 kişi anca bulduk 2 si yaşlı meçhul yani 🤷🏻‍♀️ siz benim yerimde olsanız doktoru dinleyip dener misiniz normal doğumu yoksa hiç riske atmayalım direkt sezaryen olsun mu dersiniz 🤔🥹
Ben de olsam riske atmazdım.

Erkek bebeklerin altını açınca çiş yapmalarıyla galiba çok dalga geçtim. Oğluşumun fıskiye hiç durmuyor yahu. Neresi olursa sulanıyoruz 🙄
Gebe okulunda anlattıklarına göre altını açmadan önce göbeğinin etrafından aşağı doğru nemli pamuk yahut ıslak mendille silinir ve bir iki dk sonra alt açılırsa böyle kazalar olmuyormuş. O ıslaklık idrar kesesini uyarıyormuş ve bebek çişi varsa hemen yapıyormuş

Ya
Ben dün 5 saat ağladım galiba bunun için. Napıcağımı hiç bilmiyorum. Su 3 lt tüketmek süt arttırıcı bişeyler ama yok yetmiyor. Mama veriyorum her öğün 30 ml ne yapıyım doymuyor çocuk.
Evet su ben de aşırı içiyorum bulgur damla hoşaf ne derlerse itiraz etmeden yiyorum içiyorum ama olmuyor sıcak duş iyi geldi bi onu dene ama doymuyor tabi. Mama vermezsem çiş de yapmıyor 😔

Valla anksiyetem fena tavan 🥹🥹 elbet çıkacak bu çocuk diyorum hamile kalmaya çalışırken hiç bugünleri hesaba katmamıştım 🤭🤭 yarın insallah güzel geçer sürekli çarpıntım var korkudan 😅😅

🤣

Kuzum ver bebeleri yat uyu biraz valla gelen elini taşın altına koysun zaten senin ailen yapıyor onlar da yapacak ağrım sızım var de azıcık ağlar gibi yap yat valla nazlanmak iyidir iyiyim diyince kimse umursamıyor abartmak lazım şu zamanları en güzeli
Haha evet tam bir erkek 😂

Gebe okulunda anlattıklarına göre altını açmadan önce göbeğinin etrafından aşağı doğru nemli pamuk yahut ıslak mendille silinir ve bir iki dk sonra alt açılırsa böyle kazalar olmuyormuş. O ıslaklık idrar kesesini uyarıyormuş ve bebek çişi varsa hemen yapıyormuş
Ay süper oldu bu bilgi teşekkür ederim. Erken doğum yapınca hastanedeki gebe okulana yetişemedim 😞

Kızlar bu arada ben doğumdan çıkınca buraya yazdım ama düşününce kist ameliyatım olmasa çok kısa bir işlem bebek çok çabuk çıkıyor ben çok fazla panşklediğim için zorlandım ama siz korkmayın 🌸 ilk günü atlatınca insan o anlardan sadece bebeği gördüğü zamanı gülümseyerek hatırlıyor 4.günden bildiriyorum uykusuz olmama rağmen 😂

Evet su ben de aşırı içiyorum bulgur damla hoşaf ne derlerse itiraz etmeden yiyorum içiyorum ama olmuyor sıcak duş iyi geldi bi onu dene ama doymuyor tabi. Mama vermezsem çiş de yapmıyor 😔
Anlayamıyorum da ne kadar içiyor ya. 10 ml falan içiyo mudur iki memeden hiç bir fikrim yok. Tek anne sütü verip mama vermeye de cesaret edemiyorum sarılığı artcak diye

🤣

Dogru soyluyorsun kuzum geldi simdi ogluna git yat dinlen senn dedi kan beynime sicradi odayi terkettim bisi demeyim diye sabir cektim sinirden guluyom🤣

Anlayamıyorum da ne kadar içiyor ya. 10 ml falan içiyo mudur iki memeden hiç bir fikrim yok. Tek anne sütü verip mama vermeye de cesaret edemiyorum sarılığı artcak diye
Ben dün gözleri sararınca korkup doktora götürdüm mama verme dedi ama vermemeye cesaretim yok açıkçası. 1 kere ver o zaman dedi ama 3 kere verdim ona rağmen gözlerindeki sarı artıyor yarın tekrar götürcez kandan bakılacak o zaman

X