2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ya
Kızlar hiç giremiyorum sütüm aşırı aşırı az bebek doyamadığı için sürekli emiyor günde 1 saat belki uyuyorum. Süt arttırmak için ne yapabilirim gözleri sararmaya başladı doktor mama verme dedi ama mecbur veriyorum az az moralim çok kötü şükür sağlıklı ama benim yüzümden sarılık olacak e bebekten malt içecek almış eşim onu içiyorum bestlak damla kullanıyorum göğsüm şişiyor ama yine de doymuyor saatlerce idrar yapmamasından anlıyorum
Ben dün 5 saat ağladım galiba bunun için. Napıcağımı hiç bilmiyorum. Su 3 lt tüketmek süt arttırıcı bişeyler ama yok yetmiyor. Mama veriyorum her öğün 30 ml ne yapıyım doymuyor çocuk.

Kime denk geldiysem aynisini diyor lohusa olmayan koca yok 🤷‍♀️bide anne baba bagimliligi ortaya cikiyor bu donemde onlarda afedersin karı.gibi 😡

Aynen ben de bizimkimden doğum sonrası tam bir nazlı yeni gelin performansı bekliyorum. Ne gaz çıkarma ne alt değiştirme ne üst değiştirme... o kadar eğitim var video var yahu bedava bir tanesini bile izletemedim. Doğum sonrası kendimi çok sıkmayı düşünmüyorum vallahi herkese ağzıma geleni söyleyeceğim. Zaten hormonal olarak zorlanıyoruz 10 ay hamilelikte neler yaşamışız, bebekle birlikte kocam bile olsa kimseyi nazlayamam. En kötü lohusaydım kusura bakma sağlıklı düşünemedim derim 😊 hiçbirimiz çocuğu çeyizimizle getirMedik sonuçta

Kızlar spinal sezeryan olanlar birşey soracağım benim ameliyat öncesi çok fazla ödemem yoktu eve geldikten sonra ayaklarım çok şişti. Böyle bir şey yaşayan var mı ilaç verdi mi doktor bunun için size 🤔
Benim de ödem oldu. Hatta hamileliğim boyunca ilk kez sezaryen sonrası oldu. Ellerim ayaklarım şişti sonra kendi indi onun için ayrıca bir ilaç kullanmadım

Murphyy Murphyy Canım sen naptın nasılsın
Fenalardayım valla. Lohusalik çok fena çarptı mental olarak bitik durumdayım. Minnoşum geceleri çok huzursuz ve emzirmek çok zor uyanmak istemiyor. Göğüslerim mastit olma yolunda ilerliyor sürekli sağım yapıyorum. Buralara gelemiyorum bütün gün kızımla ilgileniyorum. Bende durumlar böyle sağol hatırladığın için 🥰🌹

Kızlar hello, çok şükür sağ salim doğuranlar kervanına ben de katıldım 37+3 2820 gr doğumdan önceki nst de 2920 çıkmıştı. İkimizde iyiyiz adapte olmaya çalışıyoruz. Saat 17.15te dünyaya geldi kizim ağlamasıni duymak gelip yanaginiza koymalari dünyaya bedel.Spinal anestezi oldum çok iyi geçti ameliyat boşa korkmuşum sedasyon istemiştim hiç gerek olmadi mide bulantısı baş dönmesi yaşamadım. Yeni yeni sancilarim başladı. Çok üşüdüm ama ameliyatın başında korkudan sonra ise üşümekten zangır zangır titredim. Çıkınca da titremeye devam ettim odada.Yanınıza kendiniz için battaniyeye gerek yok isteyince veriyorlar. Sonrasında oda çok sıcak geçiyor hatta şimdi aşırı sıcak geliyor su vs içmek yasak 8 saat o biraz zorlayacak çünkü sabahtan beri su içmedim.
Seni yol arkadaşı gibi hissediyodum. Nasıl sevindim anlatamam. Allah analı babalı büyütsün. Sağlıklı uzun ömürleri olsun. 1 hafta önce neler konuşuyorduk kavuştuk.

Anlamadm anlayamiyorum.kavga ettik su halimle bi kac gun once gidecekmis benle olmayacakmis oyle diyor.😏
Allah Allah, yani ailesi de mi demiyor hiç mi sağda solda internette okumuyor, eşin hamile hormonları değişiyor, fizik biyoloji değişiyor, ruh halimiz karman çorman , ona rağmen ya evin işi de iyi kötü yapılıyor, çoğu kişi bir de işe gidiyor .. Valla bu adamların canı çok kıymetli başkasına gelince yok 🤣

Hamileliğimin başından beri takip ettim bu sayfayı sessizce. Kustuğum depresyona girdiğim süreçlerde buradaki pek çok kişi bilmeden bana güç verdi. Şimdi doğumlara şahit olmak tecrübelerinizi dinlemek aynı şekilde güç veriyor. Benim doğumum 16 Şubatta. Spinal olacak. Ama artık çok yoruldum. Uyku yok, geceleri reflüden kusuyorum bazen. Hemoroid oldum. Göğüslerimde hala süt belirtisi yok. İlk gebeliğim ve biraz da stresliyim. Umarım hepimiz için en hayırlısı ve kolayı olur. Doğuran arkadaşlara kolaylıklar dilerim, benim gibi bekleyenlere şimdiden hayırlısı olsun.

Kızlar ben doğurdum :) oğlum 20.30 ta geldi çok şükür ben iyiyim suni sancı ya da epidural almadım normal doğumla doğdu dikişim var 3 kilo 50 cm doğdu biraz su yutmuş hala gelmedi yanima herkese çok teşekkür ederim Allah hepinize kolay doğum nasip etsin
Ay maşallah ya. Allah analı babalı büyütsün. Uzun sağlıklı ömürleri olsun.

Annem babam bizde kaliyor onlar yardim ediyorlar babam bile mutfak temizliyor yemek yapiyor ama gel gorki yaranamiyorlar 🤷‍♀️.onun anasi babasi 1 kere geldiler sonra toz oldular anca telefonda ogullari dogurdu ya onu ariyorlar bos bos bi düskun oldu.annemgile gidin diyorum 40 gün olmaz diyorlar ama boylede azıyor 😡
Bir düşkün olacakları tutuyor çok tuhaf gerçekten.Gitmesinler bence de ya tek çok zor oluyor yaaaa🙇🏻‍♀️
Aynen ben de bizimkimden doğum sonrası tam bir nazlı yeni gelin performansı bekliyorum. Ne gaz çıkarma ne alt değiştirme ne üst değiştirme... o kadar eğitim var video var yahu bedava bir tanesini bile izletemedim. Doğum sonrası kendimi çok sıkmayı düşünmüyorum vallahi herkese ağzıma geleni söyleyeceğim. Zaten hormonal olarak zorlanıyoruz 10 ay hamilelikte neler yaşamışız, bebekle birlikte kocam bile olsa kimseyi nazlayamam. En kötü lohusaydım kusura bakma sağlıklı düşünemedim derim 😊 hiçbirimiz çocuğu çeyizimizle getirMedik sonuçta
gazlamak gibi olmasın aynen öyle yap çünkü çok saçmalıyorlar kıskançlık mı desem ne desem bilmiyorum değişik birşeyler oluyor sapıtıyorlar orası kesin 🤦🏻‍♀️

BiraDan annesi gelecekmis bende cenemi tutanayablirm hatta gidip o gidene kdar uyumayi dusunuyorum kotuyum diyip yoksa evde kiyamet kopar😏

Allah Allah, yani ailesi de mi demiyor hiç mi sağda solda internette okumuyor, eşin hamile hormonları değişiyor, fizik biyoloji değişiyor, ruh halimiz karman çorman , ona rağmen ya evin işi de iyi kötü yapılıyor, çoğu kişi bir de işe gidiyor .. Valla bu adamların canı çok kıymetli başkasına gelince yok 🤣
Annesi bana gelnce sagir kor dilsiz canim demez🤣

Bir düşkün olacakları tutuyor çok tuhaf gerçekten.Gitmesinler bence de ya tek çok zor oluyor yaaaa🙇🏻‍♀️

gazlamak gibi olmasın aynen öyle yap çünkü çok saçmalıyorlar kıskançlık mı desem ne desem bilmiyorum değişik birşeyler oluyor sapıtıyorlar orası kesin 🤦🏻‍♀️
Sonrasi bnn ne yaparim Allah kerim😪

X