2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Demin evi süpürüyordum sızıntı şeklinde su geldi sanki çamaşırım ıslandı hafiften peçeteylr baktım peçete ıslandı hafif ama devamı gelmedi sızıntı şeklinde su akıntısı geldi akıntı mı suyum mu geldi adet gibi ağrı var karnımda
Tatlim doktorum bana dediki balon gibi dusun dedi orda delik oldugunda suyun tamami gelir gelir dedi. Durmasi mumkun degil dedi. Diger akinti ile karistirma camasirinda para buyuklugunde bir islakliksa akintidir dedi.

Kızlar bugun benim planlı sezeryanıç vardı biliyorsunuz saat 10da olucaktı. Gece saat 5te yatakta donerken birden benden bişey aktıgınıhiss etdim hemen esimi uyandirdim ışığı yakıp baktık birden şır diye suyum aktı tuvalete gittim aktıkca akıyodu hemen doktorumu aradım acile gittik saat 07.59 bebegim dogdu çok guzel bir hiss
Allah anali babali buyutsun canim🌸🌸

Su ise devamı gelir herhalde ama suyu gelen tecrübeli anneler daha iyi bilir 🙄

bizim günlerimiz aynıymış 🤩 karnım 2 gündür daha da aşağıya indi benim hiç oturamaz hale geldim ve çatı kemiklerini çok zorluyor kanala giriyor herhalde diyorum🙄göbek deliğim de çok ağrıyor ya patlayacak gibi.Çok rahatsızım😔
Benim de aynı durum her yerim ağrıyor cidden. Benim az önce nişanım geldi 🙈 doktoru aradım sancın artarsa ya da suyun gelirse gel dedi. İlk gebelik biraz sürebilir başlaması doğumun dedi. Dua edin lütfenn 🤲🏻

Oğlum heyecanla bekliyor kardeşini . Ben sezeryan olacağım. İki gün boyunca zaten çok hareketli olamayacağım. Beni her halükarda yorgun görecek. Odama ben uyanınca bebeği getirirler sonra da oğlum gelir diye düşünüyorum. Babası okula gitsin sonra ben bir ara gidip alırım diyor. Ne ara gidip alır fotoğraf çekimi de olacak . Oğlum olmadan çekmiş olacak . Bir tek ben istiyorum şu an oğlum hastanede beklesin diye. Napcam bilemiyorum hala içim kötü, buruk
Benim kızımda 3 buçuk yaşında biz sabahtan birlikte hastaneye gittik oda çok heyecanlıydı. Hatta ameliyathane önünde kardeşini bekledi. Odada birlikte bikaç saat kaldık. Sonra eve gitti. Evde de kardeşinin yerine ona hediye aldık onla oynadı çokta mutluydu.

Doğum yapan kızlara hayırlı olsun Rabbim sağlıkla sıhhatle büyütmenizi nasip etsin 🤩🤩Biz 37+0 olduk bugün dün kontrolüm vardı henüz doğurmuyorum diye moralim bozuktu biraz 😅 36+6 bebek kilosu 3025 g boyu 49 cm.Kafası kanala da girmemiş henüz.Benim 90-100 çıkan sancılar kayboldu 30 larda çıkıyor doktorum bile çok mu dua ettin erken doğum riski olduğu zamanlarda doğmasın diye diyor 😅Henüz zamanımız varmış kendi sancılarımın gelmesini bekleyeceğiz.Haftaya çatı muayenesi yapılacak inşallah 🤭 Bu gidişle sanırım grupta en son ben doğuracağım 👻👻👻Marta kalırsam ne gülerim ama 🤣🤣

Kızlar bebeklerin kimliklerini kaç gün içinde çıkarmak lazım siz çıkardınız mı

Doğum yapan kızlara hayırlı olsun Rabbim sağlıkla sıhhatle büyütmenizi nasip etsin 🤩🤩Biz 37+0 olduk bugün dün kontrolüm vardı henüz doğurmuyorum diye moralim bozuktu biraz 😅 36+6 bebek kilosu 3025 g boyu 49 cm.Kafası kanala da girmemiş henüz.Benim 90-100 çıkan sancılar kayboldu 30 larda çıkıyor doktorum bile çok mu dua ettin erken doğum riski olduğu zamanlarda doğmasın diye diyor 😅Henüz zamanımız varmış kendi sancılarımın gelmesini bekleyeceğiz.Haftaya çatı muayenesi yapılacak inşallah 🤭 Bu gidişle sanırım grupta en son ben doğuracağım 👻👻👻Marta kalırsam ne gülerim ama 🤣🤣
Senin bir ara yine erken doğum riskin vardı de mi böbrekten ötürü 😀 bi kere vazgeçti mi gelmiyor bebekler 😀

Sondayı spinalden önce mi taktılar kızlar

Normalde öyle, korkarsan aşağıda spinal sonrası da takıyorlar sorun olmuyor.

Kızlar doğumdan sonra ödemleriniz azaldı mı ? Azaldıysa kaç günde 🥹

3-5 günde geçti bacaklarımın şişkinliği falan.

Kızlar annem iki hafta izin aldı işten 2 haftanın sonunda işe dönecek ben tek yapabilir miyim gözümde bebeğe bakmak yok ameliyatı atlatır mıyım enerjim olur mu bebeğe bakacak kadar o var eşim benim annem kalsın diyor kv mi seviyorum sağolsun yemeğimizi yapar ama bakmak istemiyor bebeğe haklı o da bisey diyemiyorum ben yemeğinizi yaparım diyor
ben tek bebekle yapabilir miyim yatak döşek olmam sonuçta dimi 2. Hafta

Yaparsın dert etme. İnsan mecbur kalırsa her şeyi yapar. İlk çocuğumda hiç çocuk görmemişken ilk günden itibaren yalnız baktım. Zordu evet ama çok büyük gurur kaynağı oldu bana.

Kızlar doğum öncesi alınan kanlarda Aptt düşük çıktı var mı aranızda bu değeri düşük olan ne gibi etkisi oluyor doğumda?

Kanama zamanları ile ilgili.

Daha önce hiç bebekle kalmamıştım çok acemiyim sanırım kedilerdeki gibi iç güdüsel yapacağım her şeyi 🤭

Yaparsıııın. İnsan gerçekten ne yapacağını hissediyor.

Sezeryan olan arkadaşlarım hala yatıp kalkarken zorlanıyor musunuz? Benim bugün 4. Günüm ama hala yatmak ve kalkmak o kadar zor ki acaba dikişlerime mi bir şey oldu yoksa normal mi

Normal canım. 19. Gün çok kolay bir doğumdu ağrı bile çekmedim pek ama daha bu sabah koltukta ani döndüm ve ağrım oldu.

Mama desteği veren anneler kaç ml veriyosunuz emzirdikten sonra?

19 günlük, emziriyorum-sağıp veriyorum-30 CC mama yapıyorum ne içerse o gidiyor. Doktor 1-2 kere takviye yeter dedi günde ama her seferinde veriyorum. Anne sütü yoksa 60 içiyor mamayı.

Yaa tamam yani birkaç gün sonra çıkarsak da doğum belgesi var doğduğu gün yazılıyor 😍 eşim kızımı aynı gün çıkarmıştı

Normalde öyle, korkarsan aşağıda spinal sonrası da takıyorlar sorun olmuyor.

3-5 günde geçti bacaklarımın şişkinliği falan.

Yaparsın dert etme. İnsan mecbur kalırsa her şeyi yapar. İlk çocuğumda hiç çocuk görmemişken ilk günden itibaren yalnız baktım. Zordu evet ama çok büyük gurur kaynağı oldu bana.

Kanama zamanları ile ilgili.

Yaparsıııın. İnsan gerçekten ne yapacağını hissediyor.

Normal canım. 19. Gün çok kolay bir doğumdu ağrı bile çekmedim pek ama daha bu sabah koltukta ani döndüm ve ağrım oldu.

19 günlük, emziriyorum-sağıp veriyorum-30 CC mama yapıyorum ne içerse o gidiyor. Doktor 1-2 kere takviye yeter dedi günde ama her seferinde veriyorum. Anne sütü yoksa 60 içiyor mamayı.
İnş benim de hemen geçer ya

X